Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan lehet a gátlásokat...

Hogyan lehet a gátlásokat teljesen leküzdeni?

Figyelt kérdés
Olyan szinten szeretném leküzdeni a gátlásaimat, hogy tényleg ne érdekeljen senki és semmi véleménye. hiába mondogatom magamban, hogy "nem érdekel" eltelik 3 nap, és visszazuhanok, és megint gátlásos vagyok.

2015. máj. 17. 13:48
 1/6 anonim válasza:
Szerintem ezt nem lehet csak úgy könnyen leküzdeni.Légy kitartó. De az emberek véleménye egy idő után úgyis érdekelni fog, mert nem lehet teljesen kibújni alóluk. Próbáld meg elfogadni magad, találj ki valami olyat, ami motivál és hajrá! :)
2015. máj. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Van benned egy bíró, aki ténylegesen dönt arról, hogy téged mi érdekel, és mi nem. Ha úgy ítéli, hogy Te vagy a hibás, amiért az a valaki elmondta a véleményét (pl. megbántottad őt, és leszögezi, hogy szerinte te udvariatlan vagy (nagyon sok bocsi, ez csak egy egyszerű példa)), akkor lelkiismeret furdalásod van. Győzd meg ezt a bírót, hogy neked van igazad, "vesztegesd meg", sorakoztass fel érveket magad mellett, légy saját magad "ügyvédje".


Egyébként a gátlásosság egyáltalán nem rossz. Nem jó, ha az ember túlságosan gátlásos, mert az egészségtelen, nem lehet úgy élni, hogy "állandóan te vagy a hibás". Nekem van 1-2 olyan ismerősöm, aki gátlástalan és pofátlan... egyiknek sincs élettársa, boldogtalanok.


Az, ha negligálod mások véleményét nem jó, próbáld meg megérteni, hogy miért mondta azt. Ha pedig úgy érzed, nincs igaza, mondd meg neki.


Vagy ha az a baj, hogy nem tetszik neki a külsőd, gondold azt, hogy te ilyen vagy, ő meg olyan, éppen olyan tökéletlen, mint te, hisz senki sem tökéletes.

2015. máj. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Tóti Katalin válasza:
A probléma alapvető oka, hogy mások elvárásaihoz igazodsz, azoknak akarsz megfelelni. Ez többnyire az önismeret hiányán alapul. Tanulj meg önmagad lenni, és a gátlásnak nevezett önértékelési zavar elmúlik.
2015. máj. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én is boldogtalan vagyok... Eleve utálom ezt a sz*r gátlásosságot, szánalmas kis senkinek tartom az ilyen bal*sz gátlásos embereket... Én erős akarok lenni, nem is érdekel senki véleménye, mégis megyek az utcán, és mindig kisebbségi komplexust érzek... Mindig azt érzem, hogy én vagyok a ranglista alján, és mindenki jobbfej mint én, és helyesebb stb... Ez miatt mindig szégyenlős vagyok valamiért... Hiába próbálom leküzdeni.. Próbálok határozott lenni, de egyszerűen alig megy... Ha megy is, az valami torz énem. Hogyan ölhetem ki magamból a gátlásosságot? Szívem szerint rappelnék, de az se megy, mert nem merem kiadni magamból normálisan a dolgokat, mert "félek hogy meghalják". Ha ülök a metrón, és velem szembe egy jó csaj, akkor is kb "parázom"... Hiába mondom magamnak, hogy "minek parázol, ez csak egy senki, azt sem tudod ki az, kit érdekel..." egyszerűen nem megy.
2015. máj. 19. 23:29
 5/6 A kérdező kommentje:
Az utolsónak igaza van, de nem tudom önmagam adni, mert reflexszerűen az álénem kezd el feltörni...
2015. máj. 19. 23:30
 6/6 robi22 válasza:

""Miközben Másokhoz Próbálsz Alkalmazkodni, Alkalmatlanná Válhatsz önmagad Érdekeinek Képviseletére"".


A kezdő betűket direkt mindent naggyal írtam: Remélem érted mit jelent az idézet, ha nem akkor kérdez vissza ...

Egyébként az utolsó válaszolóval egyet értek!

2015. jún. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!