Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Utálom magamat, akaratlanul...

Utálom magamat, akaratlanul is hazudok, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Általános iskolás koromban otthon és az iskolában is sok inzultus ért, nagyon lecsökkent az önbizalmam, elkezdtem nem szeretni az embereket, nem bízni bennük. Egyébként egész életemben titkokkal nőttem fel. Megtanultam titkolózni, hazudni, a színjátszás, tettetés a véremmé vált. Egyre kevésbé mutattam ki az érzelmeimet, ahogy nőttem. Nemrég voltam pszichiáternél, de nem volt jó tapasztalat. Viszont a folyamatos őszintétlenségem azt hiszem, eléggé felőrölt, és most már a valódi érzelmeimet sem tudom kimutatni.


Jól tanulok, de pillanatnyilag semmi nem érdekel. Depresszióban szenvedek. Azt hiszem, ennek az állapotnak az oka a bezárkózottság, és a sok kudarcélmény, ami ért. A dologban az az érdekes, hogy aki ismer, az azt gondolja, hogy egy felszínes, érzéketlen vagyok, aki képtelen az emberekkel szót érteni és bunkó. A valóság pedig az, hogy mikor társaságban vagyok, olyan, mintha kívülről látnám magam, és folyamatosan úgy érzem, mintha más beszélne helyettem. Mintha a beidegződések mozgatnák a számat és a gesztusaimat, mondanának különféle jópofa dolgokat, röhögnének, miközben tudom, hogy másnak sértő, amin nevetek, játszanák el tökéletesen a flegma p*csát, de eközben tudom, hogy ez nem én vagyok. És hazudok. rengeteget, de szinte észre sem veszem, és hihetetlenül apró ügyek miatt is, már kimondom a hazugságot, mielőtt észrevenném, mit tettem. A valódi énem ugyanis az, aki pszichológushoz kellene, hogy járjon, aki egész nap elvan magában, és nem hisz magában, aki depressziós lett, aki teljesen bizonytalan magában, akinek minden kis szurkálódás nagyon fáj, aki ezeken utólag (és közben is) egy csomót agyal, elemezget, és aki ilyen kérdést ír ki a gyakorikérdések.hu-ra. Ez nem az az "énem", aki a társaságban létezik; vele ez nem lenne összeegyeztethető, ő ezt kiválóan le tudná tagadni, és úgy be tudná bizonyítani, hogy neki nincsenek ilyen mély érzései és gondolatai, hogy senkiben szemernyi kétség sem lenne. Túlságosan be tudom csapni az embereket és magamat is. Ha nem tudnám, hogy nem vagyok az, azt írnám, hogy tudathasadásos vagyok.


Ez a két énem van, de tudom, hogy valójában ez egy én, mert valahol az a másik is én vagyok. Valahol olyan is akarok lenni. Tudjátok, úgy érzem, hogy valamikor már letértem egy pályáról, és azóta mintha átaludtam volna az éveket. Kalandokat akarok megélni, spontán, nyílt akarok lenni, flörtölni szeretnék srácokkal, a figyelem középpontjában szeretnék lenni és szenvedélyesen akarok élni. Úgy érzem, ez mind bennem van, de nem jön elő soha. Helyette egy nyugodt, unalmas alak vagyok, aki folyton rágódik, és senkit nem érdekel. Gyűlölöm ezt az alakot. Nem ezt ígértem magamnak. Nem ilyen akarok lenni. Azt akarom, hogy mások tudják, hogy milyen mély érzésű vagyok és érdekesnek tartsanak. És szeressenek. Tudom, hogy alapigazság, hogy amíg magamat nem szeretem, addig mások se fognak, de én ezt a beteg embert, aki vagyok, nem tudom szeretni. Szégyellem magamat, egy röhej, ahogy eddig éltem, semmilyen vágyamat nem váltottam valóra, mindig felnőttekhez menekültem... ez gáz.

A hazugságaim miatt (is) belekerültem egy örvénybe, és ez felemészt, de pszichológushoz nem fogok menni, mert egyrészt oda a büszkeségem, másrészt a pszichiiáterrel nem volt túl jó tapasztalatom. Mit tegyek?

Köszönöm a válaszokat.


15/L


2015. máj. 18. 15:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Huhh... egy a lényeg, hogy bízz magadban, és ne add fel.

Privátban írok :)

2015. máj. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Butaság ezt gondolni.

Annyira tudom, hogy mit érzel a körülményekkel kapcsolatban. Tudod, én is ilyen vagyok: néha apróságok miatt is hazudok, és képes vagyok manipulálni másokat anélkül, hogy ők észrevennék ezt.

Itthon a szüleim rengeteget veszekednek, apám pedig soha nem is kezelt a gyerekeként.

Nem vagyok szép, gyerekes vagyok, makacs vagyok. De tudod mit? Nem érdekel!

Te komolyan azon szeretnél majd gondolkozni a halálos ágyadon, hogy miért nem nevettél többet? Ha mikor megszületünk semmink nincs, és miután meghalunk, szintén semmink nincs, akkor mit veszíthetünk? Nulláról a nullára jutunk vissza! Amit a kettő között csinálunk, az csak egy vicc! Ha pedig úgyis mindegy, ami a kettő között történik, akkor miért ne mondanánk azt a problémáknak, hogy "Tudod mit? Kapd be!", és nevetnénk? :)

Én ezt teszem, és boldog vagyok.

Magadat pedig nincs okod utálni. Egy időben nagyon sokat izgultam hülyeségek miatt. Szoktam verseket írni, és régebben prózamondó versenyekre is jártam. Ezeket ugye nyilván az adott versenyen el kell mondani. Ötödikes voltam, mikor a Micimackóból mondtam volna egy részletet, de belebakiztam. Aztán annyira pánikba estem, hogy nem tudtam felvenni a fonalat, és végigmakogtam az egészet. Tudod, mit csináltam utána? Sírtam. Valahol a lista végén végeztem a versenyen.

Aztán kialakult bennem ez a világnézet, és mikor hetedikes voltam, szintén az történt, hogy egy prózamondón elrontottam a szöveget. Egy pár másodpercig megint összezavarodtam, és elkezdtem dadogni, majd mikor tudatosult bennem, hogy ez milyen abszurd, és amúgy is "Ki nem szarja le?", akkor elkezdtem nevetni. A közönség és a zsűri jóindulatúan mosolygott, majd folytattam a szöveget. Tudod, hányadik lettem? Első. :)

Nem megváltoztatni kell magadat, hanem elfogadni.

Azon pedig ne izgulj, hogy nem szeret senki. Ha magadat elfogadod, és megtanulsz nevetni, akkor mások is megkedvelnek. :) Én például szeretlek <3

Üdv,

Dávid, 15/F

2015. máj. 31. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Valami nagyon hasonlót érzek én is, azzal a különbséggel, hogy 30 éves nő vagyok. Tudom, hogy váltpztatni kell, csak azt nem tudom hogyan.
2015. jún. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hm, nehéz ügy. Ha gyakorlati tanácsot akarnék adni, azt mondanám, kezdd esetleg azzal, hogy elhagyod a felesleges pózokat és hazugságokat az életedből. Őszintén megnyilvánulni ettől még nem fogsz tudni, de legalább a hazugságokat nem erősíted tovább sem a magad, sem a mások szemében. Ha már csak hazudni tudnál, akkor inkább hallgass, ne mondj semmit.


Sajnos ez tényleg úgy működik, ahogy azt te magad is észrevetted, hogy előbb-utóbb saját maga is elhiszi az ember a saját hazugságait. Így első körben ezt az ördögi kört kellene megtörni.


Ha nem sulykolod többé magadba ezt a védekezésképpen kitalált felszínes, bunkó, flegma személyiséget, akkor előbb-utóbb az igazi énedhez is megtalálod az utat. De amíg ezt folytatod, addig biztosan nem fog menni.

2015. jún. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!