Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Normális, hogy kövér vagyok,...

Normális, hogy kövér vagyok, de nem zavar? 12/l

Figyelt kérdés

Sziaaztok! 12 éves lány vagyok, 162 centiméter és 85 kilógramm, de egyáltalàn nem zavar, mert tetszik a hasam, a derwkam meg minden a testemen.

A méreteim a következők:

Derék: 121 cm

Csípő: 127 cm

Comb: 73 cm

Ez baj? Normális?



2015. máj. 19. 14:49
1 2
 1/18 2xSü ***** válasza:

1. Ha nem zavarna, nem tetted volna fel a kérdést. Viszont feltetted, tehát valahol foglalkoztat a téma, csak el akarod hitetni magaddal, hogy nem zavar. Ez baj. Azért baj, mert továbbra is zavarni fog, csak éppen mivel lehitetted magaddal, hogy nem zavar, azért nem teszel ellene semmit. Valójában nem arról van szó szerintem, hogy nem zavar, hanem hogy nem „akarsz”, nem „szeretnél” tenni ellene, mert az lemondással, alkalmazkodással, kényelmetlenséggel járna. Csakhogy így is kényelmetlenséggel jár, hiszen valami oka mégis csak volt, hogy feltetted a kérdést.


2. Azért is kell, hogy érdekeljen, mert az adatok szerint erősen túlsúlyos vagy, szinte már-már a kóros szinthez közel. (A korodban ezzel a testmagassággal rendelkezők minimum 95% kisebb testsúllyal rendelkezik.) Ez pedig azt jelenti, hogy a magas testsúlynak lehetnek negatív egészségügyi hatásai. Javasolt lenne valamiféle testmozgást, sportot beiktatni az életedbe. 12 évesen ez szerintem megvalósítható dolog. Másrészt oda kell figyelni a táplálkozásra, hogy az rendszeres, kielégítő, teljes legyen. 12 évesen nem javasolt semmiféle fogyókúra, de a táplálkozás mikéntje, milyensége racionalizálható lenne. Gondolom az már jobban zavarna, ha a túlsúly miatt rövidebb ideig élnél, nagyobb eséllyel kapnál idősebb korodra infarktust, hajlamosabb lennél bizonyos betegségekre…

2015. máj. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
Hello! Szerintem az nem baj ha megvagy elégedve magaddal de azért egy kicsit meg kéne próbálnod lefogyni. (nem bántásból.) De tény hogy neked lesz nehezebb az életed. főleg igazából még simán nőhetsz így még nem nagy baj. de úgy 15-16 évesen el kell majd kezdeni fogyni! :D Sok sikert! :D
2015. máj. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
12 évesen engem sem érdekelt, sőt nem zavart. És minél inkább bántottak vele, "csakazértis" ellent mondtam és nem tartottam a diétát soha. Aztán egy év múlva beleszerettem egy fiúba és neki akartam megfelelni. Nem anyukáméknak, a családomnak vagy magamnak, csak neki. Máig hálás vagyok ezért :D (15/L)
2015. máj. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Pontosan nem tudom, hogy hány kiló lehetek, 2 hete mértem magam.
2015. máj. 19. 15:18
 5/18 anonim válasza:

Kedves 2xSü

,,Ha nem zavarna, nem tetted volna fel a kérdést. Viszont feltetted, tehát valahol foglalkoztat a téma, csak el akarod hitetni magaddal, hogy nem zavar." Ez így nem igazán igaz! Mert őt az érdekli hogy ez baj hogy őt nem érdekli. Mert ha érdekelné azt a kérdést tette volna fel hogy: ,,tényleg baj az hogy kövér vagyok?" pl. De azért van benne valami. Csak ez az eleje zavart. :D

2015. máj. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 2xSü ***** válasza:
#5> Pl. van egy anyajegy az arcomon. Nem nagy, nem feltűnő, de ott van. Tudok róla. Viszont tényleg nem zavar. Ergo mivel nem zavar, nem jut eszembe az a kérdés, hogy jó-e hogy nem zavar, mert egyszerűen a léte sem tudatosul bennem. Vagy szerencsére engem – kopp-kopp-kopp – nem érint a probléma, de valaki kopaszodik, de nem zavarja. Tudja, elfogadja, így pl. számára nem is sértő, ha valaki megjegyzi, stb… Aki így viszonyul hozzá, az nem fogja firtatni, hogy baj-e, hogy ez nem zavarja, kellene-e zavarnia. Ha igen, az azt jelenti, hogy bizonytalan abban, hogy ez most jó-e, nem jó-e, hogy hogyan viszonyuljon ehhez a kérdéshez. Ez pedig azt jelenti, hogy zavarja a dolog, mert kétségeket szül benne, mert bizonytalan, stb…
2015. máj. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
24%
A kerdezo vagyok csak masik fiokbol. Az baj ha 46 os naci kell de 36 osba beletuszkolom a hasam csak kifolyik? Meg a combomon levo zsirt osszeszoritja?
2015. máj. 20. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
41%
Kerdezo vagyok, raalltam a merlegre es hiztam 7 kilot, ugyhogy most 92 kg vagyok, es hiztam 5 centit derekra, 4 centit csipore meg 8 centit combra es van egy rovidnacim, amit ma fel akartam venni 36-os, S-es es nem jott ram, de be birtam volna gombolni, csak kb 15-20 cm hianyzott volna hozza, de felvettem ugy, hogy osszeraktam 2 befottesgumit es akk ugy osszehuztam, ezt az egeszet egy tapados poloval talartam el : ) ez jo hogy fel tudok venni eg ilyen kicsi nadragot?
2015. máj. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:

Én 164cm és 57 kg vagyok. Az S-es méret éppen feljön rám, de inkább M-est hordok. Szerintem nem valós személy van a kérdések mögött, mivel nagyon valószínű, hogy a megadott méretekre nem megy fel az S-es ruha, bár mindig van kivétel :D S-es derék 80cm alatt ;)

Ha létező személy vagy, akkor bizony elég gáz, hogy azt mondod nem érdekel a súlyod, de képes vagy 36-os cuccokba bele kötözni magad. Én a helyedben orvoshoz fordulnék mindenképpen, akár jól érzed magad, akár nem. Mivel 12 évesen az ekkora testtömeg nagy valószínűséggel egészségügyi dolgot takar.

Tehát ha tényleg létezel ilyen paraméterekkel, irány a doki. Aztán meg vegyél olyan rucit, amiben mozogni is tudsz és érezd jól magad :) Arra figyelj, hogy mindig ellenőriztesd az egészséged és amíg az rendben van, addig a súlyod se nagy probléma, ha téged nem zavar.

A fiúkról meg jobb ha tudod, hogy van aki éppen a ducikat szereti ;)


Ha nem létezel, ami szerintem fenn áll :D Akkor inkább tanulj többet és ne a szemed rontsd a monitor előtt! :P

2015. máj. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Szia kedves utolsó válaszoló! Priviben küldök képet? ; )
2015. máj. 26. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!