Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha most 12 vagyok és író...

Ha most 12 vagyok és író akarok lenni, de most még elég gagyi történeteim vannak, de még javulhat a tehetségem?

Figyelt kérdés
2010. febr. 28. 10:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Elsősorban olvass nagyon sokat.
2010. febr. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Két fontos alapszabály van, amihez tartanod kell magadat, ha író akarsz lenni:

1. Olvass nagyon sokat, így fejlődik a szókincsed, megtanulsz különféle formulákat stb.

2. Bírd a kritikát. Ez nagyon fontos, mivel ismerek olyan kritikusokat, akik nagyon nyersen tudják kifejezni a problémájukat, de nagy igazság van a szavaikban, szóval az elsődleges ez. Ne sértődj meg, hanem értékeld a segítő szándékot.


Ajánlok egy oldalt: www.karcolat.hu

Én ide töltöm fel a novelláimat, és néha még kritizálok is. A szerkesztők barátságosak, és segítőkészek, szóval nem kell megijedni.

Sok szerencsét!

2010. febr. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
kösz!!
2010. febr. 28. 10:44
 4/7 anonim ***** válasza:

Persze, hogy javulhat. :) A sok olvasás, filmnézés, rövid történetek írása, csiszolása, tervezgetése sokat segít. :)

Hajrá! :)

2010. febr. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
16%

Nem javulhat a tehetséget.

Innentől kezdve folyamatosan pusztulnak az agysejtjeid, és majd 20 évesen azon kapod magad, hogy libero-t kell venned...

2010. febr. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én azt ajánlom, hogy olvasd el az Egy gésa emlékiratai x. könyvet. Sok mindent el tudsz lesni belőle, és még érdekes is, amit ott leírnak.
2012. dec. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ami szerintem még nagyon fontos, hogy egy olyan gimibe menj, ahol ki tudod bontakoztatni a tehetséged, iránymutatást kapsz, és nem te leszel az egyetlen tündöklő csillag, hanem hasonlóan tehetséges és motivált gyerekek vesznek körül, és nem csak egy szimpla érettségit adnak a kezedbe. Javaslom még az esszéíró versenyeket, itt tényleg lemérheted h mit tudsz, meg az íráshoz azért kell egy kis rutin is, 16-17-18 évesen már jobban látszik, h csak egy kis ügyes gyerek vagy, aki mindig csillagos hatos fogalmazásokat ír, vagy pedig tényleg van benned potenciál.
2012. dec. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!