Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért "félek" naplót írni?...

Miért "félek" naplót írni? Jogos a félelmem? Vagy csak azért nem megy mert megszoktam a tumblrt?

Figyelt kérdés
Az előbb neki kezdtem írni,az elején nagy örömmel :) utána pedig egyszerre,nagyon hirtelen elment a kedvem,mintha valami felszívta volna..félek,hogy tesóm,szüleim elolvassák. Egyébként is zárkozott ember vagyok,soha senkinek nem beszélek az érzéseimről,de én akárkit meghallgatok. A tumblizàst viszont egész nap tudnám művelni..:) 17-lány

2015. jún. 16. 20:13
 1/8 A kérdező kommentje:
Hozzátenném: önbizalmam nulla,másokban sem bízok meg,a bajaimról egyedül én tudok..
2015. jún. 16. 20:17
 2/8 anonim ***** válasza:
Én is így voltam. Mikor depressziós voltam, és úgy éreztem meg fogok halni elégettem az összeset, bár megbántam. Azóta nem írtam. L/22
2015. jún. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
hasonlóan hozzád én sem bízom az emberekben, viszont egész barátságos vagyok attól még. Bárkivel lazán elbeszélgetek anélkűl, hogy ő bármi fontosat is tudna meg rólam. Soha nem írtam naplót mindig tartottam tőle, hogy valaki elolvassa inkább megtartottam magamnak a gondolataimat. persze egy megértő barátnő vagy testvér mindig jól jön :)
2015. jún. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Utolsó pacsi!:D tényleg jól jönne néha valaki..amúgy nekem is vannak ilyen "szia,hogyvagy,jól" "baratságaim,de azok nem igaziak..Amúgy ha pl valahol be kell mutatkozni akkor is én vagyok egyedül aki inkább kèrdèsekre vár. Feleslegesen nem fecsegek ,amit akarnak tudni azt megkèrdezik:) és köszönöm a gyors vàlaszokat.elsőnek: sajnálom,hogy beteg voltál..én is agyok néha magam alatt,akkor a pengével szemezek. De csak néha :)
2015. jún. 16. 20:43
 5/8 2xSü ***** válasza:

Én nyilvános naplót vezettem, a barátaim, ismerőseim tudtával. Pont azért volt jó, mert így közelebbről megismert az is, akivel valahogy személyesen valahogy nem tudtunk elmélyülni. A szüleim nem látták, de ha látták volna, akkor sincs gond. Ha nem tetszett volna nekik, hát nem tetszett volna. Persze fontos mások véleménye is, de egy bizonyos mértékig és akkor, ha objektíven mérlegelve jogos kritikát kapsz.


A tumblr-el az a gond, hogy valójában nem jó önkifejezési eszköz. Vagy általában nem igazán szokott működni annak. Informatikusként sokszor futok olyan kérdésbe, hogy „milyen az oldalam”, de egyetlen egy olyan tumblr oldalt nem láttam, amiből bármi is kiderülne a készítőjéről, vagy bármilyen saját gondolat, saját megfogalmazásban szerepelne rajta. Üres rajzlap csak, ha te, vagy más lát benne valamit, az csak a saját projekciója.

2015. jún. 17. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
En is felek naplot irni, pedig szerintem tok jo dolog. Nekem is van tumblim es arra gondoltam, hogy ott lehetne a naplom. Csinaltam egy uj oldalt, ahova csak a sajat gondolataimat fogom kitenni, hogy mik tortentek velem aznap meg hasonlok es ez igy jo szerintem, mert nem erzem azt, hogy feleslegesen irom (amikor kiprobaltam a naplot, mindig abbahagytam, mert hulyenek ereztem magam, hogy egy konyvnek irok), meg akkor sem, ha senki nem nezi, es nevtelen is maradhatok. Szoval en kiprobalom ezt :)
2015. jún. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Figyuszka... szerintem találj ki először valami frappáns, viszonylag könnyen visszafejthető titkosírás-ábécét, úgy hogy minden egyes betűt egy másik egyszerű figura vagy másik betű jelöljön. :) Így biztos nem megy el a kedved, néhány nap, és fejből vágod a betűket és ha a családodban nincs egy viszonylag tapasztalt kódfejtő, rajtad illetve néhány bizalmas cimborádon kívül senki az egy ég adta világon nem fogja tudni elolvasni a naplódat. :P És ebben pont ez az izgalmas. :) Ha már belejöttél, dolgozhatsz kicsikét összetettebb írásrendszeren, pl. két különböző jel is jelölhet egy betűt stb. Jó szórakozást! :P 17-fiú
2015. júl. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat ~.~

Utolsó: magamat ismerve hamar feladnám,nagy türelmetlen vagyok :D..

2015. júl. 13. 13:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!