Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nem érzem jól magam a...

Miért nem érzem jól magam a saját testemben?

Figyelt kérdés

Őszintén szólva önbizalmammal van gond szerintem. Egyszerűen nem érzem jól magam a saját testemben... van hogy ezmiatt napokig magamba fordulok.

Igazából egy lánynál se sikerült eddig "bevágódnom", pedig már említették hogy annyira nem nézek ki rosszul.

Mi a baj van velem? Veletek volt már ilyen? Megbékéltetek a saját testetekkel/külsőtökkel egy idő után?



2015. jún. 18. 19:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A nőket a lóvé érdekli,nem a külsőd.
2015. jún. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Előző: Ezt hogy értsem? Oké, vannak olyan ribik, akiket csak a pénz és a szex érdekel, de vannak normális nők is.

Most teljesen megsértettél engem, és rengeteg más nőt is.

Kérdező: Ha csak a külsőd érdekli őket, hagyd őket a francba. Lesz olyan, akit nem az érdekel, hanem a belső (remélehtőleg. így kéne lennie)

2015. jún. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ó de örülök hogy feltetted ezt a kérdést. Muhaha most átadhatom a bölcsesséégemet :DD Igazából velem is ez volt éveken keresztül én sem tudtam magam sehogysem elfogadni és magamat hibáztattam emiatt is és épp ezért jöttek az újabb gátlások, amikhez kevés voltam. Csak előre le akarom tisztázni hogy én lány vagyok..Nem biztos hogy nekd is ezeken a dolgokon kell keresztül menned, de hasznos lehet a tapasztalatom. Ha van időd olvasd el:


Szóval nekem önértékelési zavarom volt konkrétan. Ez egy betegség ami nem olyan mint a nátha vagy egyéb betegség. Ezt mi magunk termeljük , növesztjük, és erősítjük. Sokan mondták nekem hogy dobjam le ezt aterhet, vagy hagyjam el ezt a dolgot ami miatt begubózódok, de sehogy sem sikerült.

Nagyjából arról van szó, hogy ha lecseszed magad mert valamit elszúrtál, akkor autómatikusan elhiszed hogy ez nem fog sikerülni. Az mléked a hibáidról kitörli az agyad, és csak az marad meg hogy hibásnak és baleknak gondolod magad. Ez bizonyított.


Na szóval hogy segítsek is..:D :

Tudom közhelyesen hangozhat, de ezen túl kell lépni, és le kell tenni.

Az első lépés hogy magadat vizsgáld meg. vedd számba az összes rossz, és összes jó tulajdonságodat. Legyél magaddal őszinte és vallj be mindent. (na igen! Ez az ami sok embernél már az elején elbukik).

És mond ezt magadnak: Oké! Van ez a jó tulajdonságom és van ami nagyon előnytelen. De!... Ezen a ponton kell megbocsátani magadnak ami a másik kulcsszó és ami nélkül lehetetlen elfogadnod magad.Meg kell magadnak bocsátani, és letenni a terheket amiket cipelsz.

A következő lépés hogy egy kicsit lásd meg magad körül az embereket. Nézzd meg őket, és vedd tudomásul hogy nekik is vannak hibái és ők is küzdhetnek ilyen problémákkal. A legtöbb önbizalomhiányos ember rettentő sokat ad a körülöttük élők véleményére. Ami nagy hiba.

Én nem azt mondom hogy mától ne figyelj semmire, de engedd el magad és légy önmagad! :) Ez az amiatt senki nem fog megszolni, és ha mégis le kell ejteni azt a személyt:D Valósszínűleg irígykedig...85-90 % :DD

Hidd el nekem.

Ha elengeded magad akkor meg fogod találni az egyéniségedet is.Keress olyan embereket akik hasonlóak hozzád. Velük jól fogod érezni magad, és minden pillanatban úgy fogod érezni hogy jó helyen vagy.

Rájöttem már hogy a nagyon menő emberek iszonyat boldogtalaok lehetnek, mivel nem adják önmagukat, és tehát nem őket szeretik mások, hanem azt amit el akarnak hitetni velük.

És ha nem akarsz görcsösen mindenkinek megfeleni, több sikerélményed lesz az életben hidd el!

Sok szerencsét kívánok mindehhez:)))

2015. jún. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Előző nagyon jól összegezte a lényeget. Így van, Le Kell Tenni az egészet - és persze az önvizsgálat.

Azt javaslom kezdj el cselekedni olyan hamar ahogy csak tudodsz, akár most azonnal, különben 'Megesz' téged!!

Érdemes vigyázni ezzel az egésszel, én is önbizalom-hiányos vagyok, csak hogy nálam ez az évek alatt anorexiába fordult.

2015. aug. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én vagyok aki azt a hosszút írta.

Sajnálom azkat az embereket akik későn jönnek erre rá és rámegy az egszségük.

Ez nagyon jól mutatja meg hogy mik azok a hatáárok amik figyelmeztetnek.

A mentális egészség határt könnyebben lehet korrigálni ha átléped.

A fizikai egészség határ már nagyon nagy figyelmeztető, és a végső megoldási lehetőség.


Az előző levelet még akkor írtam mikor rendesen a folyamatában voltam én is ennek az önértékelési probléma leküzdésének. Mostanra pedig odafigyelek ezekre, és elértem azt hogy már szavaló versenyekre járok cseppnyi lámpalázzal és még éneklek is közönség elött.

Az elején volt borzasztó nehéz, de mikor belefekszel ebbe a folyamatba nehéz kiszálni ebből a színes boldog "ködből".

Nehezebb volt változtatni mint fenntartani.

Mindenkinek ajánlom a lépéseket hatásosak.

Elején nehéz, de hamarabb túl lehet lenni rajta mint gondolná az ember, és akkor úgy fogsz szárnyalni ahogy csak a szárnyaid engedik.

Eszméletlenül jó érzés.

Normális gátlásaim maradtak de ez egészséges.

Sosem esem túlzásokba és ez a lények.

A cél: Harmónia megteremtése önbéke és aranyközépút az élet minden területén gyógyító hatású

2015. aug. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!