Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit csináljak, hogy ne irigyke...

Mit csináljak, hogy ne irigykedjek mindenkire, akinek jobb mint nekem és emiatt ne legyek folyton szomorú?

Figyelt kérdés

Eljutottam arra a szintre, ahova sose akartam..


Mégpedig arra, hogy irigykedjek emberekre, akiknek jobb,mint nekem. És ezáltal rosszabbul érezzem magam a bőrömben. Mert nem tagadom, mostanában sokat vagyok szomorú. Úgy érzem, hogy nincs semmi pozitív kilátásom a jövőre nézve, csak a nélkülözés.


Barátnőkre vagyok irigy, akiknek minden csak úgy jön, és ami a legidegesítőbb számomra, hogy a PASIJUK által érik ezt el, nem önerőből.


Ha csak egy helyzetet látnék, ami jobb, azt mondom, oké. De mostanság, ha körül nézek, úgy érzem, ezek közül az ismerősök közül én vagyok a legszerencsétlenebb helyzetben.

Azt hiszem, az az alapvető problémám, hogy egy olyan barátom van, aki lehet hogy szeret, hűséges hozzám, de ez nekem sajnos kevés. És nem arról van szó, hogy MOST nincs pénze, hanem hogy egyszerűen nem is akar jobbra törekedni, megelégszik azzal, ami van. Azzal, ami által sose leszünk előrébb.

Nem akarom őt elhagyni a pénz miatt,de a látnám,hogy próbálkozna és nem éri be egy alig száz ezres fizetéssel.. Én próbálok jobbat keresni, tanulni,ő semmit.

Nem tudom, hogy kéne gondolkozzak,irigy vagyok már mindenkire,és emiatt nagyon rosszul érzem magam a bőrömben.Már mosolyogni sincs kedvem.Mit tegyek?

24 /L


2015. jún. 22. 22:38
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja, a barátnőim a pasijuk által csodás utazásokon vesznek részt, lakáshoz jutnak. És nem buta plázacicákról van szó.
2015. jún. 22. 22:44
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom hogy mi volna a jó megoldás, mert ezzel én is így vagyok mint te. Meg kell tanulnod magadat irigyelni, azért, amid van, hogy milyenjjó neked. Gondolj arra, hogy nem minden arany, ami fénylik. Lehet hogy kívülről jó életük van és még dicsekednek is vele, de tedd fel magadnak a kérdést, hogy vajon az belülről milyen lehet? Ne irigyeld őket, mert nem tudhatod hogy az ő útjuk miről szól és hova vezet! Teremtsd meg a saját lehetosegeidet, vagy legalábbis maradj pozitív és ne foglalkozz velük! Nem kell az adatlapjukat nézegetni, irigykedni rájuk, ha mesélnek valamit hallgasd meg mosolyogva, és legyél Te a jó és becsületes ember a társaságban. Ne add fel az elveidet, hanem tarts ki mellettük, és meglátod, hogy te is megtalalod majd a lelki társadat.
2015. jún. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
igen, próbáltam győzködni magamat,önsegítő könyvek..stb Nem tudhatom, mi az ő utuk,hova vezet... Igen,csak én úgy érzem,hogy az utam lefelé vezet,hogy nincs kilátásom előre lépésre.Olvastam már a Titok könyvet is,a vonzás törvényéről dolgokat,a Bibliát, ezoterikus dolgokat, mindent,ami segíthet... De egyszerűen csak egy ideig sikerül elérnem,hogy pozitív legyek.Aztán visszakerülök ebbe a fekete lyukba,amiben érzem magam.
2015. jún. 22. 23:05
 4/8 anonim ***** válasza:

Kérdező, én akár a barátod helyében is lehetnék most, én se nagyon tudok lépni előre, és bánkódik is emiatt a párom.

Lépnék én, de a lustaságom hatalmasabb ennél.

Alap esetben mindenünk meglenne, de van a barátnőmnek egy olyan baráti köre, akik miatt eléggé haragszom rá.

Csupa felszínes, buta liba, akik csereberélik a barátjukat, és így törtetnek előre.

De valamiért ragaszkodik a barátnőm ezekhez a barátnőihez, nem mondtam még neki, de nem is akarom megbántani, de eléggé sznob ő is. Sine Nobilitate.

Igaz, hogy az ember mindig fejlődni akar, és csak egy életünk van, de félredobni valamit, ami biztos, és aki szeret azért, hogy tudjunk versenyezni a közegünkkel....

Meg kell gondolni, mi fontos nekünk, és mi tesz boldogabbá a kettő közül. 41/F

2015. jún. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Hát, nem akartam ilyen vallásosságot felhozni magamtól, de örülök hogy te megtetted. Én a Bibliában találtam meg a vigaszteés az életem értelmét, hiszen Isten könyve által megismertem Jézust, ésuúgy érzem hogy az élet értelmét is :) Mert az a könyv bolt az ami az élet minden területén segítséget nyújtott. Megtanitott szeretni, önmagamat, eés másokat is, de legfőképp Istent.
2015. jún. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Barátom is nagy vallásos,és mindig ezeket hozza fel.Az az igazság.hogy engem ezek a dolgok nem nyugtatnak.Ő mindig így gondolkozott,és nem jutott előrébb. Mindig szar munkái voltak,annyit ért el,hogy vett egy kocsit hitelre és kész.Igaz,másoknak kocsijuk sincs. Viszont nyelveket sem tud,így hogy utazhatnék vele bármerre úgy,hogy biztonság érzetem legyen? Ja,és már hitelt se akar felvenni,se házra,semmire... Csak azt nem tudom,hogy akkor hogy fog(unk) megélni.Bár egyre jobban látom,hogy nem vele fogok élni..
2015. jún. 23. 11:27
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ebből a szempontból pedig én irigyellek most téged! Örülj neki hogy a párod nem egy galád alak, és hogy vannak elvei! Az, hogy van egy kocsija, már jó kiindulópont. És közösen is lehet ám tervezgetni, építgetni a jövőt. Nem csak az ő feladata a ti hátteretek megteremtése. Persze az nem túl jó, hogyha az alap dolgokat (ház, stb) egyáltalán nem tudja, honnan fogja megteremteni. De ezen te is változtathatsz, segítsd a fejlődésben! Nyelveket meg te is tanulhatsz, nem muszáj neki beszélnie angolul ha külföldre mentek! ;-) Lehet, hogy nem is a javakat irigyled az ismerőseidtől, hanem hogy csak úgy az ölükbe hullott a boldogság? Ettől függetlenül TE tehetsz az életedért!
2015. jún. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
igen, hogy nem tettek érte semmit,és egyszer csak ott termett előttük a lehetőség.Az más dolog,ha valaki megdolgozik érte,vagy sokéig spóroltak rá,míg végül összejött,de az,hogy más pénzéből elutazik ide-oda,és büszke is rá,hogy ő ezért semmit sem fizetett...Na ez már nálam kiveri a biztosítékot.
2015. jún. 24. 00:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!