Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért van az, hogy nagyon...

Miért van az, hogy nagyon kötődöm ahhoz, hogy buta (ább) emberekkel foglalkozzak? Te voltál már így?

Figyelt kérdés
Ez olyan kérdés, ami miatt én is nagyon sokszor ostobának érzem magam, sőt fájdalmasan annak, amikor nem is értem meg bizonyos esetekben, hogy mitől lennék az? Gyakran volt, hogy olyan embereknek probáltam magyarázni valamit, amit, - idővel rájöttem- azért kezeltek úgy, mert talán nem is érdekelte őket, viszony számomra sértőnek hatott ez a hozzáállás, föleg amikor pl. a másik is ezt érezteti, hogy ami őt nem érdekli, az teljességgel ostobaság. Emiatt nekem is egyre romlik a hozzáállásom a saját dolgaimban, és sokszor megse tudtam magyarázni, hogy mitől. A kérdésben úgy fogalmaztam, hogy "butább", lehet hogy nem föltétlenül azok, de beképzeltségük miatt tűnnek annak, amivel mintha mindenáron leakarnák húzni a másik embert, miközben nem is viselkedtem "ellenségként", vagy hasonló. Mégis azzal végződik, hogy az ellenkezőjének tartom őket, mint amiről ők akartak meggyőzni, miközben nekem seholsem volt olyan célom, hogy kétségbe vonjam őket.
2015. jún. 29. 14:41
 1/4 A kérdező kommentje:
viszont*
2015. jún. 29. 14:42
 2/4 anonim válasza:
54%
Mivan?
2015. jún. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
miért szólsz hozzá, ha nem érted:)
2015. jún. 30. 13:00
 4/4 justaboutto ***** válasza:
100%
Szerintem ők sem szándékosan akartak megbántani, egyszerűen mindenkinek megvannak a maga korlátjai és te túlléptél azon. Nem kell ebből nagy ügyet csinálni, nem mindenki ugyanolyan és valamennyire alkalmazkodnod kell a másik értelmi szintjéhez is különben mindig bántódás lesz a vége a beszélgetésnek.
2015. jún. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!