Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Deperszonalizációs zavarból...

Deperszonalizációs zavarból meg lehet valaha is gyógyulni?

Figyelt kérdés

Dp, dr nekem mindkettő van... nem voltam orvosnál, eddig azt hittem hogy megőrültem, aztán elolvastam a tüneteket és 100% stimmel.. és tudom hogy a szorongástól van.. de senkit sem érdekel mi van velem és nem tudom mit csináljak..

15/L


2011. nov. 3. 21:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

ugyanebben a cipőben járok, én sem tudom, mit tegyek :/

17/F

2011. nov. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

1- beszéljetek a szüleitekkel

2- keressetek fel pszichológust vagy pszichiátert.


Ez az egyetlen út... szerintem


35/N

2011. nov. 3. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ki lehet! Nekem már többször volt hosszabb ideig (min. 1 év), de mindig kimásztam belőle. Sajnos csodaszer nem létezik rá! Nyugtatók, antidepresszánsok, stb. nem sokat érnek. Talán legtöbbet még a pszichológus segíthet, de a problémát csak Te fogod tudni megoldani. A folyamatos figyelem elterelés sokat segít. Akkor is erőltetned kell, hogy csinálj valami értelmeset, ha el vagy keseredve és nincs kedved semmihez! Amire rájöttem az az, hogy az egészet Te magad tartod életben.. Ha "megbékélsz" vele nem lesz rád többé hatással. 31F
2011. nov. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nekem már az is megnyugtató volt, amikor rájöttem, hogy van ilyen "betegség" és nem vagyok őrült..:D Utána jobb lett... Csak néha annyira nehéz elhinnem hogy amit látok az valóság... Mármint erre az "olyan mintha álmodnék" szitura értem.. Megyek a tescoba, és olyan mintha ott se lennék.. A személyiségzavarról meg ne is beszéljünk....:D De meg kell oldanom valahogy. Csak egyedül nincs hozzá energiám:S
2011. nov. 4. 23:21
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem is kell egyedül megoldani. A vakbélműtétet sem te hajtod végre magadon....

Erre való a pszichológus. Nincs miért félni tőle, segít...


Sok sikert!

2011. nov. 5. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Titi95 válasza:
Mindenhova írok mert kétségbeestem.. Tudom ez a legrosszabb ilyenkor, de 5 hónapja súlyos deperszonalicáziós szindrómában szenvedek.. pszichoterápiára járok, de nem segít, szinte az élettől elidegenedtem.. minden már csak berögződésből teszek,és nyugtatók mellett próbálom túlélni mindennapom. folyamatosak a pánikrohamaim, és szinte SOSEM TUDOM elvonni a figyelmem. Szeretném kérni azokat akik hasonló cipőben járnak/ jártak írjanak nekem privát üzenetet! Nagyon hálás lennék!
2012. jan. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Titi, Tündérhegyet nézted már? Bentlakásos terápia, pszichiáterek és pszichológusok dolgoznak, nagyon sokrétű a terápia... nézd meg: [link]


Menj el egy interjúra, ha gondolod.

2012. jan. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Titi95 válasza:
Megnézem a honlapot, és nagyon megfontolom és nagyon szépen köszönöm, ebben a helyzetben 16 évesen már mindenbe kapaszkodnék!
2012. jan. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Jól teszed, biztos tudnak segíteni!
2012. jan. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Én is 16 vagyok és ááá:| Ha igy marad elmegyek pszichológushoz...

hát nem tom hogy tudnék segíteni neked titi... április óta szenvedek vele én is..

Mintha egy teljesen más ember lennék mint voltam. Volt már hogy önmagamtól is teljesen elidegenedtem. Mintha a régi énem vagy egy részem még mindig aludna...

Mondjuk nekem pánikrohamaim nincsenek, de rám is jellemző a pánikbetegség összes tünete.

Ha megszünne a folyamatos félelemérzet, talán minden más lenne.

De tudom hogy egyszer ugyanolyan lesz mint régen mert nekem dolgom van még az életben, úgy hogy ilyesmi nem fog letenni a lábamról. :@

Titi ajánlom neked hogy menj vissza valahogy az időben és elevenítsd fel azokat az emlékeket amikor még minden jó volt.. és hogy mi ment tönkre... nehéz lesz de akarnod kell, gondolom te is félsz vmitől vagy tudatosan vagy tudat alatt és ezt kell kiírtani magadból.:D Mert csak félig él, aki fél.

2012. jan. 12. 17:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!