Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan szüntethetném meg a...

Hogyan szüntethetném meg a lefekvés, elalvás iránti félelmemet?

Figyelt kérdés

Minden nap félek a késő estétől attól, amikor le kell feküdni aludni, mert félek hogy vajon miféle dolgokat fogok álmodni, fog-e valami furcsa dolog történni alvás közben, meg elalváskor alvás és ébrenlét határán.

És még attól, hogy lefekvés előtt nézem a sötét szobát és hirtelen meglátok valamit amitől megijedek, ilyentől is félek.

Mit tehetnék ezek ellen?

19 évesen gondolom nem normális


2015. júl. 15. 18:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én imádok aludni,mert szinte sose álmodok,rémálmom havi szinten max 1 van,és nagyon jó érzés kialudni magad,milyen gyakran álmodsz rosszat?
2015. júl. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
És a szobádba nincs tv?mert ha elalváskor menne akkor nem lenne sötét
2015. júl. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nem szoktam rosszat álmodni általában, csak előre félek így is mindig, hogy nem fog-e történni semmi különös, vagy kellemetlen alvás közben.

TV-t meg be szoktam kapcsolni az világít éjszaka a szobámban, de ezekben a fényviszonyokban is olyan feszült tudok lenni, nem látom tisztán a dolgokat mert nincs nagyon világos, és attól tartok mindig nem látok-e meg valami ijesztőt hirtelen. Lámpát egész éjszaka felkapcsolva hagyni meg túlzás lenne, bár az lenne a kellemes nekem.

2015. júl. 15. 21:37
 4/12 anonim ***** válasza:
De hát te nem úgy alszol el hogy nézed a tv-t és egyszer csak bealszol?van amikor már nyitva se bírom tartani a szemem,nem hogy azon rágódjak hogy ki lehet a szobába ,egyébként egyedül élsz?
2015. júl. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nem egyedül, és a tv-t le szoktam némítani, párszor próbáltam már úgy elaludni hogy ment a hang a tv-n de úgy meg nem sikerült. Talán ha valami relaxációs zene szólna közbe jobb lenne, de azt nem tudom megoldani.

Valahogyan az alvás iránti félelmemet kéne megszüntetni.

2015. júl. 15. 21:57
 6/12 anonim ***** válasza:
de mikor alakult ez ki?
2015. júl. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Talán pár éve amikor alvás paralízisem volt, de pontosan nem emlékszek
2015. júl. 15. 22:12
 8/12 anonim ***** válasza:
ezzel pszichológushoz kéne fordulnod
2015. júl. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Azt hittem először, hogy 5-6 éves vagy. Aztán rájöttem, hogy akkor még nem tudnál írni. És látom, hogy 19. Tényleg pszichológushoz kellene menned, mert nem normális ez.

A tv villódzó fénye rossz választás elalváshoz.

Akkor inkább vegyél egy néhány vattos led-es izzót, és egy lámpa világítson éjszaka, ha már ennyire parázol felnőtt emberként a sötétben.

Elalvás előtt nem hallgatózni és nézelődni kell, hanem becsukni a szemet és aludni.

Forduj szakemberhez, és mihamarabbi jobbulást kívánok!

2015. júl. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
9. én tv-t azért ajánlottam hogy nézi egy ideig aztán bealszik a fáradtságtól
2015. júl. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!