Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Tönkretesz a sok sikertelen...

Tönkretesz a sok sikertelen diéta, elvesztettem önmagam, depressziós vagyok és állandóan szomorú, mégis mi a francot csináljak?

Figyelt kérdés

Egyszerűen már nem bírom tovább. Próbálom leírni mi a helyzet, úgy, hogy ne tűnjön tömény önsajnáltatásnak (bár ez így is az.)


18 éves vagyok, két éve nyár elején kezdtem el diétázni, egyrészt abban az évben volt két fiú a sulimban, aki állandóan csúfolt, másrészt már én is változtatni akartam. Akkor voltam a 163 centihez 100 kiló. Igen tudom, nagy szám. Akkor nyáron diétáztam, lementem 90re. Úsztam a boldogságban, de nem tudtam a diétát iskola mellett tartani, amit baromira bántam is. Egy évig semmi, csak súlytartás.


Elkezdtem következő év nyár elején. Hülye voltam, nem rendes diéta volt, csak kalóriaszámolgatás. Lement vele 3 hónap alatt 3 kg. De akkor megfogadtam, hogy tartom év közben is, és év közben még 5 kg lement.

Év közben volt egy hosszabb stagnálásom, akkor kezdtem tönkremenni idegileg + érettségi előtt voltam.

Érettségire való tanulás alatt az a leadott 5 kg szépen visszajött, aminek nem örültem, zavart baromira, ideges voltam miatta. Kezembe kaptam a bizimet, másnap már el is kezdtem az egészt előlről: egy hónapja semmi cukor,semmi liszt, napi 3-4 liter víz, heti 3-4 nap mozgás (volt, hogy egy héten mindennap mozogtam), étrendem van. Rengeteget olvastam a témában, tudom mit kellene enni. Magas fehérje, alacsony szénhidrát, mindennap párolt csirkemell, rizzsel vagy kuszkusszal. Reggeli tojásrántotta, barnakenyér, sok zöldség. Nem koplalok, tényleg jó minden, mégse megy le semmi. Az első héten lement 3 kg, és ennyi. Beleőrülök.


Ez engem tönkretesz. Én tudom, hogy mindent megteszek. Becsületesen tartom a diétát, nem csalok, nem lógom el a mozgást sem, ha egy órát biciklizem akkor az 59. percnél nem szállok le óla, mint régen. Minden jó, és mégse megy. De ami a legidegesítőbb, tudom, hogy kövéren nem leszek boldog. Mindig csak a lusta, undorító, dagadt lány leszek mindenkinek, sose lesz szerelmem, nem leszek szép senki szemében sem.


Ez a baromi idegesítő, hogy én mindent megteszek és mégse megy. Voltam orvosnál, vérvételen, védőnőnél stb, szal semmi olyan bajom nincs, ami akadályozná...

Két év alatt már lefogyhattam volna simán, másnak megy, csak nekem nem.


Nem tudom mit csináljak, azt se tudom, hogy más mit tudna ezzel kezdeni, de legalább kiírtam magamból :(


2015. júl. 22. 13:44
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
El fogom vesztegetni a fiatal éveimet emiatt, ha lefogynék is max huszas éveim végére tudnék ezzel a kemény tempóval...
2015. júl. 22. 13:52
 2/11 anonim ***** válasza:
Mennyit mozogsz pontosan, milyen sport, milyen intenzitással? Mennyi kalóriát eszel?
2015. júl. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

1400 kcal egy nap.

Mozgás: szobabicikli 1 óra heti 2-3x

Itt az oldalon ajánlotta valaki a Fitness Blendert Youtube-n, azt is szoktam hetente 1-2x

2015. júl. 22. 14:30
 4/11 anonim válasza:
Először is nem vesztegeted el a fiatal éveidet ne erre gondolj most mert csak felidegesít, 50 évesen is lehetsz szuper boldog és egészséges! Csak annyit tudok mondani hogy ne add fel, folytasd a diétát amíg nem látod az eredményt. A legfontosabb hogy fogadd el hogy soha nem leszel nádszálkarcsú modellalkat, szeresd meg magad állj a tükör elé nézd magad. Tényleg nem tudom mit mondhatnék még, szélsőséges esetben van műtét is, meg plasztika sok lehetőséged van még próbálj meg mindent amit lehet szenteld az egész életedet most ennek. Hajrá kitartást, sok sikert!
2015. júl. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Akkor semmi esély rá, hogy valaha vékony leszek?
2015. júl. 22. 15:11
 6/11 anonim válasza:
Jaj dehogynem gyönyörű leszel ha mindent megteszel érte érted MINDENT. Ez a legfontosabb célod KÜZDJ érte! Tegyél meg mindent. Gondold azt hogy erős vagy és nem hagyod hogy ez legyőzzön. Ami a legfontosabb türelem. Fiatal vagy itt van az egész élet előtted, rengeteg időd van hogy gyönyörű nő legyél. Szerintem tanuld meg kicsit élvezni a fogyókúrát örülj minden egyes grammnak ami lemegy rólad hiszen közelebb kerülsz a célodhoz. Ha 1 órát biciklizel de az nem elég biciklizz 1 óra 1 percet. Kitartás!
2015. júl. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztatást!
2015. júl. 22. 17:07
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ajánlanám, hogy ugorj le egy konditerembe. Az egyik régi cimborámon is volt vagy 40 kg plusz. Tönkrement a kapcsolata valami miatt és szomorúságában nem inni ment, hanem bement egy konditerembe. Kapott egy étrendet meg edzéstervet, hát nem volt olcsó a dolog, már csak az étrend miatt sem, ugye ahogy te is írtad rengeteg hús meg miegymás. Viszont fél év alatt lefogyott, mostanra meg kigyúrta magát. Rajtam is volt meg van jó néhány plusz kiló, elkértem tőle az étrendet. 2 hónap alatt lement nekem is 18 kg. Viszont be kellett fejeznem, mert rosszul voltam többször is, ennek az volt az oka egyrészt, hogy nem tartottam be teljesen az étrendet, én a zabpelyhet nem vagyok képes megenni, így gyakorlatilag az egyetlen szénhidrát forrást dobtam el az étrendből. Emiatt voltam rosszul. A másik dolog, hogy az étrendet nem rám írták és nem sport nélküli életmódhoz. Szóval tapasztalataim alapján 100%-ig biztos vagyok abban, hogy ha elmész egy ilyen helyre, akkor hamar lefogyasztanak. Az írásod alapján az akaratod megvan hozzá, belsőleg is rendben vagy, pár év múlva szerintem boldogon fogsz visszagondolni erre az időszakra!
2015. júl. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Pedig ha tényleg így eszel/edzel fogynod kéne, főleg,még akkor amikor sok a súlyfelesleg és nincs semmilyen betegséged.

De am suli mellett miért nem tudsz diétázni?


Én is elkezdtem régen diétázni,észénlkül,mindennapi kardio,koplalás de szinte csak izom ment le ugyanolyan rosszul néztem ki,aztán elkezdtem kondizni,visszahíztam és normálisan kezdtem szálkásítani.

heti 4 nap súlyzós,heti 5 nap kardió (40 perc) + zsírégető. és 1,5-2 hónap alatt lement 10 kg 90-ről 80-ra 177 cm. (volt benne egy kis izom is azért). saláta+csirkemell és túró,sonka rozskenyért,esetleg főtt tojást ettem mindennap.

most se vagyok azért adonisz,de legalább nincs rajtam annyi felesleg...

De ha az izmaidba nem keletkezik sérülés (súlyzós vagy saját testsúlyos gyakorlatok) akkor nem igazán tud beépülni az izomba a fehérje, meg rizs helyett salátát egyél.

Menj el konditerembe és vegyél személyi edzőtől pár órát szerintem.


Tudom milyen amikor a befektett munka nem egyenlő az eredménnyel..szinte ugyanolyan helyzetbe vagyok mint te csak én meg izmosodni nem izmosodok pedig már 2 éve súlyzózok,de alig látszik.pedig sose hagytam ki egy edzést se,kaja ugyan nem az igazi mindig,de akkor is többet kellet volna fejlődenem...már kokszon is gondolkozok. nem csak te vagy ilyen helyzetbe.


Ne add fel az a lényeg! :) egy nyár alatt amúgy sem lehet egy fitnesz formát összehozni. sok k*cs*g véleményét meg szard le,tuti nekik sincs semmi forma. Meg hát mindenkinek el kell kezdeni vhol.

Sok sikert :D

17/F

2015. júl. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Vékony nem leszel, max elégedett, és telt szépség.

Múlkor láttam a metrón egy telt nőt, fú, csak úgy sugárzott, vonzott, gerjedtem rá. Mondjuk 1000-ből 1 ilyen szerencsés/bölcs.


Egyszerűen ilyen az anyagcseréd. Esetleg még akkupunkturát lehet próbálni.

2015. aug. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!