Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek, ha objektíven...

Mit tegyek, ha objektíven élem meg az érzéseket, és nem érzek "jót"? (Kattints h megértsd)

Figyelt kérdés
Tehát, számomra az elmúlt pár hétben nincsenek jó és rossz érzések. Minden csak más-más érzés, másmilyen, mint a másik, ez nem jó, mert így nem tudok örülni, mintha lelketlen lennék. Az imént fújtam magam arcon paprika spray-el, de az is csak egy érzés volt, hogy majd meg haltam. A nemi vágyaim nem olyan aktívak, mert nem élvezem. Számomra megvágni az ujjunkat, v. megsímogatni egy kutyát csak szimpla 2 érzelem, egyik sem jobb a másiknél, csak remélni tudom, hogy valaki megérti, miről beszélek. Segítsetek!

2015. júl. 25. 11:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Volt valami nagy megrázkódtatás az életedben pár héttel ezelőtt (vagy még egy picit előbb)? Mert ilyen sokk okozhat hasonló érzelmi kiégést, kiürülést. Biztosan lehet más oka is, én csak ezt tudom.
2015. júl. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, volt, kell szakemberrel beszélnem?
2015. júl. 25. 12:51
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem is volt hasonló korszakom. Úgy éreztem, hogy mintha lenne egy "kapcsoló", amit ha egyszer bekapcsolok, akkor csak érzékelek, de nem érzek.

Azt olvastam róla, hogy ez egy természetes védekezési mechanizmus. Ha tudsz angolul, akkor utánaolvashatnál, mert én sok hasonló esetet találtam még régebben.

De nem aggódnék. Ez el fog múlni, ha a körülmények változnak. Csak arra figyelj, hogy a gondolataid ne legyenek sötétek, mert a gondolatok befolyásolnak mindent viselkedésszinten.

2015. júl. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem okvetlenül kell szakemberrel beszélned szerintem, csak ha szükségét érzed, vagy ha nem kezd el javulni a helyzet idővel. Bár ez elég relatív, mert hónapokig vagy esetleg évekig is eltarthat, a trauma erősségétől függően, és hogy te magad hogyan dolgozod fel. Egy szakember segíthet a tudatosításban, ill. a megküzdési módokat is eléd tárhatja, tanácsot adhat stb. Ezért ha úgy döntesz, hogy igénybe veszel külső segítséget, akkor próbálj meg valami jót találni, mert egy pancserral csak vesztegeted az idődet és a pénzedet.

Az előző válaszoló javaslata is hasznos lehet (azaz ha utánaolvasol a témának), mert ha olyan típus vagy, akkor már a tudástól jobb lesz, hogy tudod, mi hogyan és miért történik, milyen az egész lefolyása, ill. tanulhatsz mások tapasztalataiból.

Plusz ha baráti körben van bizalmasod, elmondhatnád neki(k) is, hátha tud(nak) segíteni, vagy már maga a beszélgetés felráz egy kicsit.

És lassan, fokozatosan próbálj meg "pozitív élményeket" szerezni, ami lehet egy új barátságtól kezdve koncerteken át vígjátékokig bármi, a lényeg, hogy kicsit kihúzzon a gödörből, és erre a rendszeres nevetés is jó "gyógymód". :)

2015. júl. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
"Érzékelem a sérülést. Ezt hívhatjuk fájdalomnak." (T800)
2015. júl. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!