Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nem tudok betartani egy...

Miért nem tudok betartani egy diétát sem?

Figyelt kérdés

15/L vagyok és máris nem birok diétázni. De nem csak diétázásról van szó, az egészséges étkezés sem tud közel állni hozzám. Szeretem a csokit, a gyorskaját és falatozni a fő étkezések között, oh és még valami ! Nehéz dolgom van, mivel ma is például anyum elakar vinni a KFC-be enni, de persze nem anyumtól függ az egész, hanem tőlem ! Nekem kéne önkontrollal rendelkeznem, de nem rendelkezek vele, nem tudom megállni, hogy ne egyek valami finomat akár suliba, akár itthon, a városban meg pláne


De persze nem egészséges kajákra fáj sose a fogam, hanem mindenre ami finom xDD Ötletek , segitség ?


2010. márc. 7. 17:17
 1/6 A kérdező kommentje:
Bocsesz, 158 centi és 59 kiló vagyok
2010. márc. 7. 17:30
 2/6 anonim válasza:
41%
Csak úgy megy ha megállod...nem nagyon tudok jó tanácsot adni. Ha van egy célod, pl fogyni akarsz akkor muszáj betartanod, különben nem fog menni. Minden csak akarat kérdése...nem akarásnak nyögés a vége. Nekem 1 nap alatt kellett lemondanom az éltelek 70%-áról, mert kiderült, hogy liszt és laktóz érzékeny lettem. 4 éve megbírom állni, hogy ne egyek egy falat olyan kaját se ami árthat. Úgyhogy légyszíves ne hisztizz meg tanácsot kérj...az egyetlen amit tehetsz, az az önuralom. Kész, ennyi.
2010. márc. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Jojó, de neked nem volt nagy választásod

Vagy megálltad, hogy ne fogyassz lisztet vagy megszivtad volna, nekem nincsenek ilyen problémáim, szóval te se hasonlits

2010. márc. 7. 17:36
 4/6 anonim válasza:

Nem szeretnélek megbántani, kedves kérdező, de egyet értek az előző válaszolóval. Abban igazad van, hogy neki kényszer miatt kellett lemondania elég sokmindenről, ebben tényleg különböztök, viszont abban nem, hogy mindkettőre az önuralom a megoldás.


Lehet, hogy kicsit bunkón hangzik, de én mindig azt szoktam mondani, hogy ha valóban le akarsz fogyni, tegyél érte, és ne csak "hisztizz". De tényleg nem bántásból írom. Én is voltam 68 kiló, úgyhogy tudom, milyen rossz, ha a család sem áll melletted - nálam dettó ugyanez volt. Most 56 kiló vagyok, úgy, hogy nem mondtam le semmiről, csupán odafigyeltem, mit/mikor/mennyit ettem (és emellett sportoltam, természetesen)... Eleinte nehéz volt, de meg lehet szokni, sőt meg lehet szeretni is: azelőtt ki lehetett volna kergetni a világból bármi kajával, ami egészséges, mostanában pedig rengeteg gyümölcsöt, zöldséget (akár párolva is) eszem - az egyik legújabb kedvencem pl. a petrezselyemgyökér-püré (világéletemben utáltam a petrezselymet).

2010. márc. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
akaraterő
2010. márc. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Miért nem próbálkozol azzal, hogy elkezdesz sportolni? De valami igazán klassz dolgot- tudom, egyáltalán nem könnyű rászánni magad és rendszeresen csinálni, de ha már tapasztalod a jótékony hatását, változik majd a hozzáállásod az étkezést illetően is!

Én is nagyon szeretek enni, és napi 2 liter kóláig meg sem álltam (szerencsére az alakom nem tükrözte). Mióta edzésre járok, már meggondolom, hogy megéri-e elvenni a 3. szelet sütit, és -amit soha nem hittem volna- a kóla nélkül is lehet jó egy hétköznap :)

Nem azt mondom, hogy teljesen elhagytam a "bűnös kajákat", hanem csak azt, hogy az alakommal együtt a hozzáállásom is változott.

24/L

2010. márc. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!