Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nektek milyen érzés a szemébe...

Nektek milyen érzés a szemébe nézni?

Figyelt kérdés

Van egy festmény, ami Fausztina nővér látomása alapján készült, az isteni irgalmasságot jeleníti meg. Ez egy teljes alakos kép, de van, ahol csak az arca van kivágva, például itt:

[link]

Nektek milyen érzés ránézni, a szemébe nézni, "szemtől szemben állni" Vele?



2015. aug. 25. 02:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Rossz érzés. Elvert farkasszemezésben..


Komolyra fordítva: Az ég világon semmit nem éreztem, hiába néztem akárhogy. Ez egy sima, egyszerű kép. A mellette lévő szöveg jobban zavart, pláne minek után mint írtad, van másik változat is.

2015. aug. 25. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, hogy csak egy sima kép, olyan, mint bármelyik Jézust vagy szentet ábrázoló kép.

Amikor véletlenül valahol találkozom ezzel a képpel, nekem mindig olyan furcsa. Valahogy, mintha idegesítene és szinte elviselhetetlen lenne a tekintete, pedig nem bánt. Sőt, irgalmas! (Vagy lehet, hogy azért zavar, mert nagyok a szemei...)

2015. aug. 25. 02:29
 3/16 A kérdező kommentje:
A szöveget eddig nem is néztem (csak itt volt a legjobb minőségű a kép, azért ezt linkeltem). Azt hittem, az Isteni Irgalmasság Rózsafüzére van rajta, mert általában erre a szentképre rányomtatják. Beleolvastam, nem tudom, milyen felekezet írta ezt, én katolikus vagyok, de mi nem használjuk a Szent Szellem kifejezést, nálunk ő Szentlélek.
2015. aug. 25. 02:33
 4/16 anonim ***** válasza:
hát ööö..akárhogy is próbáltam a szemébe nézni,ebből a szügből olyan,mintha épp a melleim bámulná... O.o
2015. aug. 25. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nagyszüleimnél knt volt a falon ez a kép, kicsiként sokat gondolkodtam a dolgon, de nem tudom szavakba önteni az érzéseimet igazán. Kissé feszélyezett voltam, de közben nyugodt is. Most, hogy ránéztem kissé melegség töltött el, de lehet, hogy a régi szép emlékek miatt, bár ez a szempár mindig is nagyon barátságos, vigyázó volt számomra.
2015. aug. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

a szemében néztem többször is de igazából semmit sem éreztem.

annak ellenére hogy nagy a hitem,de valahogyan ez a kép inkább a nem valódiságot váltja ki bennem.

mintha csak egy hamis kép volna Jézusról.


én ismerek egy kis megtérő imát.


Uram Jézus szükségem van rád. Köszönöm, hogy meghaltál értem a kereszten. Kinyitom életem kapuját és befogadlak téged, mint uramat és megváltómat. Te irányítsd az életemet. Tégy olyanná, mint amilyen te akarod, hogy legyek. Ámen.

2015. aug. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Annyit látok, hogy nagy laza az arc :)
2015. aug. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Gondolom, aki bűnösnek érzi magát, annak kényelmetlen a szemébe nézni.
2015. aug. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Attila_the_hun ***** válasza:
Melegséggel tölt el. Már érzem is a másságot.
2015. szept. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
Őszintén én szégyent érzek és sírhatnékom van :( de ugyanakkor béke és olyan mintha azt mondaná, hogy nincs semmi baj.
2016. jan. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!