Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Tudnátok nekem tanácsot adni?

Tudnátok nekem tanácsot adni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tanácsot szeretnék tőletek kérni! Nyúlajakkal,farkastorokkal,és nyitott szájpadlással születtem. Azóta már nagyon sok műtéten estem át. Most 19 éves vagyok,és jövőre fogok érettségizni. Mivel tovább szeretnék tanulni, kell minimum 1 db nyelvvizsga,hogy össze is jöjjön a pontjaim, és hogy az egyetemen akkor még amiatt sem kell izgulnom. Az a baj,hogy beszédhibás vagyok, ami azt jelenti,hogy néhány betűt vagy szót nem úgy tudok kiejteni, mondani. Emiatt nincs is sok barátom, félénk,visszahúzúdó,csendes vagyok. Nagyon sok embert csodálok,hogy mennyire erősek,bátrak tudnak lenni, és hogy magasról tojnak rá a problémáikra, mindig pozitívan gondolkodnak, így a társadalom is elfogadja őket. De én nem vagyok ilyen. :( Félek,hogy a nyelvvizsgán nem engednek át a szóbeli részénél. Az írásbeli szerintem menni fog, de a szóbeli miatt bizonytalan vagyok nagyon. Köztudott,hogy a nyelvvizsga a pénzről is szól, de úgy vagyok vele,hogy ha néhány osztálytársamnak is sikerült, akkor nekem miért ne sikerülne? Az érettségi szerintem másabb, hiszen ott már ismerni fognak a tanárok engem, tudják,hogy milyen vagyok, és elfogadják ezt, így szerintem nem fognak belekötni a szóbelimben. Vagyis remélem... Segítséget szeretnék kérni tőletek! Egy kis tanács, vagy bármi. Sokat segítenétek nekem ezzel! :)


Egy 19 éves lány.



2015. aug. 27. 08:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia:3 semmibaj, hogy te nem vagy "olyan". Nagyonsokféle embertípus létezik és ez így van jól. Én magam is elég visszahúzódó és félénk vagyok,de ez vagyok én. Unalmas lenne a világ, ha mindenki egyforma lenne. Ez amúgy természetes,mindenki izgul ha valamilyen vizsga előtt áll,de ez nem elég ok arra, hogy emiatt ne próbáljuk meg. Szerintem nézz sok filmet az adott nyelvet,olvass,csinálj feladatokat szóval gyakoroljsokat és amikor már úgyérzed, hogy te már elég jól tudod, akkor menj el nyelvvizsgázni. Ha rászánod az időt,meglesz az eredménye. Ésjajj drágám,kitérdekel hogy nyúlajakkal és farkastorokkal születtél? Senki sem tökéletes. nem ezt fogják nézni szóbelinél,hanem hogy mennyire tudod a nyelvet,mennyire beszéled jól. Fontos,hogy legyen egy kis önbizalmad,mert az nem lenne jó ha emiatt nem próbálnád meg. Bízzmagadban, te is megtudod csinálni,nem olyan nehéz az. c:
2015. aug. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a bíztatást! :) Nagyon aranyos vagy! Sokat segítettél nekem ezzel, hidd el! :)
2015. aug. 27. 16:40
 3/5 anonim ***** válasza:
semmiség:3
2015. aug. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez nem akadály. Igazán büszke lehetsz magadra a hozzáállásodért,erődért!
2015. aug. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a támogatást! :) Nagyon aranyos vagy! ^_^
2015. aug. 31. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!