Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » A női lét értelme dióhéjban...

A női lét értelme dióhéjban az anyaság, de mi a férfiak sora?

Figyelt kérdés

2015. szept. 5. 11:35
 1/5 anonim ***** válasza:
minel tobbet teherbe ejtsenek
2015. szept. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Küzdelem? Önmegvalósítás? Úgy hiszem, a nők a természettől inkább a biztonságot, a férfiak inkább a szabadságot kapták. A nők mindenben kiegyensúlyozottabbak, a férfiak mindenben radikálisabbak. Többször kerülnek nagyon magasra, de többször nagyon mélyre is. Férfiak között sokkal több mind a nagyon lecsúszott, mind a nagyon sikeres és híres, mint a nők között. A férfiak mindig a széleken mozognak, a nők mindig középen. Mindig a férfiak mennek háborúba, ők nyernek vagy vesztenek, de a nők élnek túl, ők őrzik, ami megmarad, és építenek újjá. A nők élete kevésbé kockázatos, így biztonságosabban és hosszabban élnek, de ebből adódóan általában kevesebbet is érnek el, mint a férfiak.


"A férfi valója: akarat.

Az akarat mindig ütközik.

A nő valója: szeretet.

A szeretet mindig egyezik."


/Gárdonyi Géza/

2015. szept. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
A férfiak sorsa a klisék szerint a család biztonságban tartása, ellátása, szeretése. De amúgy a mai világban már akármilyen sorsot válaszhatsz magadnak. A karrieristától kezdődően az alkoholistáig.
2015. szept. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Ezzel kissé lejárattad szegény nőket xd

férfiak dolga a vadászat, vagyis ma már az anyagi körülmények és befolyás megteremtése, és védelmezni a családot, ez nekik mindig jobban fog menni

ezután kezdődik a meló: további sikerek, megtartani a csajt, gyereket nemzeni minnél többet mert a gyerek majd kell öregkorra, és férfihoz illőn nevelni hogy jógyerek legyen.

2015. szept. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem minden embernek nemtől függetlenül másmilyen sors jut és mindenkinek más jelenti az élete értelmét. Én nő vagyok, de nem tetszik nekem az, amit a második válaszoló írt. Én nőként is harcolni, győzni, veszíteni, küzdeni, akarni, megerősödni, vagy pedig elbukni akarok, nem pedig családanya lenni és gyermekeket pátyulgatni. Nem mindenki szeretne családot egyébként sem. Mindenkinek másmilyen a jelleme, egy olyan nőnek is lehet boldog és értelmes élete, akinek nincsenek gyermekei.

De ha valaki szerint a női lét értelme csakis az anyaság lehet, akkor ennyi erővel a férfiak életének pedig csakis az apaság lehetne az értelme. De én ezzel nem értek egyet, sok olyan ember él tartalmas, szép és hasznos életet, akinek nincsenek gyermekei.

2021. nov. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!