Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan legyek elégedett magammal?

Hogyan legyek elégedett magammal?

Figyelt kérdés
15 éves fiú vagyok és nem igen vagyok a külsőmmel megelégedve.Leginkább azért mert alacsony vagyok és kövér(hozzáteszem nem az a "zsírdisznó" típus vagyok,inkább az az izmosabb,170cm és 100 kg vagyok egyébként).A nadrág méretem 34-es nem tudom hogy ez mennyire ciki.A lányok körében elég ismert vagyok,sokat szoktak bókolni hogy milyen jól nézek ki,cuki vagyok stb.Azonban ilyenkor elég félénk vagyok,a barátaim már lassan azt hiszik hogy meleg vagyok, úgy érzem hogy nem vagyok tökéletes,különösen a magasságom miatt,úgy vagyok vele ha nőnék 10-15 cm-t és fogynék 10 kg-t akkor meg lennék magammal elégedve.Azonban nagyon nem tudok előrébb jutni hiszen már évek óta nem nőttem egy centit se,sportolás terén szinte csak súlyzózni tudok,mert a futástól elfáradok hamar mivel asztmás vagyok.Mit tegyek?
2015. szept. 6. 02:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Először is, legyen reális célod. Ne ilyen ködös dolgokat remélj, hogy majd ha lefogyok X kilót.


Sokszor az ember teste nem úgy működik ahogy ő azt elképzelte, de hát ilyen az élet. Mondjuk ki, azzal a 100 kiló/170 centivel elhízott vagy. Onnan tudom, hogy én ugyan ennyivel vagyok 80 kiló, és az is sok.


DE


Nem a számoktól leszel boldog. Voltam én 65 kiló is, nwm volt különösebben más érzés, nem voltam boldogabb vagy kiegyensúlyozottabb.


Az a baj hogy az igényességet összekevered az alkattal. Jó, rendben, akarj egészséges testet. De ez nem abból áll, hogy centiken meg kilókon spekulálsz.


Sportolj mert mozogni jó. Egyél mert a testednek tápanyagra van szüksége. Igyál mert vízre is.

Aludd ki magadat, mert a pihenés hiánya is depresszióhoz vezet.


Legyenek reális céljaid, és ezeket váltsd valóra. Nem kell neked rögtön olimiai aranyérmesnek lenned, elég csak ha mozogsz heti kétszer, hogy jól kiizzadd magadat.


Oké, asztmás vagy. Alakítsd a sportot az igényeidhez. Mittudomén, jógázz. Ami neked működik.

2015. szept. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ,jobban belegondolva tényleg nem az tenne boldoggá hogy soványabb legyek X kilóval,testes vagyok az igaz,eddig is megvolt a megfelelő öltözködési stílusom,ami sokak szerint nagy jól áll nekem,így vagyok az aki vagyok.Így is lehet boldog életet élni,rájöttem,nem kell ahhoz megváltoztatni az imidzsemet.
2015. szept. 8. 19:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!