Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » A félelem, rosszullét (pl....

A félelem, rosszullét (pl. vértől, magasságtól) miért jelentkezik, hogy lehet legyőzni?

Figyelt kérdés

Régebben abszolút nem volt bennem félelem, amolyan "A bátrakat Odin ülőhellyel várja Valhallában." felfogásom volt.


Mostanában viszont pár helyzetben megijedtem, rosszul éreztem magam, pl.:

-Balatonon távol a parttól nem ért le a lában, és hirtelen megijedtem, hogy nincs mibe kapaszkodni, és túl messze a part (szabályosan éreztem, hogy valami baj van).

-6-7 méter magas létrára nem mertem felmászni (kezem, nyakam, lábam mintha görcsölt volna).

-Családtagon elvágta a kezét, és rosszul lettem a vértől (le kellett ülnöm, mert éreztem hogy összeesem).


Mitől jelentkezhet ez hirtelen, és hogy lehet legyőzni?


2015. szept. 6. 18:05
 1/2 anonim válasza:
Szia! Esetleg nem ért valami trauma a közelmúltban? Vagy nem stresszelsz sokat mostanság? Csak azért mert ezek hirtelen tudják kiváltani az ilyesmit.
2015. szept. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ezek normális reakciók, azért vannak, hogy ne sérülj meg, ne halj meg.


A gyerekek persze sokkal kevesebb dologtól félnek, mivel sem a saját, sem a szüleik halandóságát nem fogják fel.

aztán ha leesik, akkor az nagy sokk.

2015. szept. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!