Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez szorongásos rosszullétnek...

Ez szorongásos rosszullétnek számít?

Figyelt kérdés

Tehát van egy dolog amitől félek.

Viszont mondta az orvos, hogy semmit sem kaphattam el.


Én örültem, hazamentem. Viszont egyre többször felmerül bennem a kérdés: "De mi van ha mégis? De mi van, ha az orvos téved? De mi van, ha nem mondtam el a helyzetet pontosan, és ezért lett ez az orvos véleménye?"


Amikor ezek a kérdések mennek a fejemben, megpróbálom kicsit nyugtatni magam, de teljesen lefoglalja a gondolataimat, rossz kedvem lesz, és a mellkasomnál úgy érzem, mintha egy súly nehezedne rá.

Ilyenkor folyamatosan bennem van egy kis félelem érzet, ami néha nagyobb, néha nem. Ha előkerül ez a téma, amitől félek, gyorsan továbbmegyek, nem akarok róla pl olvasni.

Régen szedtem 2-szer is antidepresszánsokat (asszem Cipralex vagy micsoda) szorongásra, de ez már 3-4 évvel ezelőtt volt.

Néha úgy érzem, hogy ez a dolog amitől félek, akarva-akaratlanul be fog következni. Néha (ritkán) szívesen sírnék, bár sosem megy.


Ez szorongásos rosszullétnek számít, vagy ez a kételkedés és leírt helyzet átlagos, és az emberek többsége ilyen?


(Nem tudom, hogy ezt fóbiának lehet-e nevezni, vagy szorongásos rosszullétnek, vagy esetleg ez normális?)


Előre is köszönöm!


19/F


(Még egy kérdés: Ha nem normális, hogyan lehet a leggyorsabban leküzdeni?)



2015. febr. 11. 22:55
 1/8 A kérdező kommentje:

Vagy minek lehetne ezt nevezni?


(Hipochonder nem vagyok, nem képzelek be magamnak sok betegséget vagy ilyesmit.)

2015. febr. 11. 22:57
 2/8 A kérdező kommentje:
Most is arra gondolok, hogy lehet h eltúlzom, és itt a kérdésben is felnagyítom a dolgokat, stb. Pedig szerintme nem, de mindig kételkedek.
2015. febr. 11. 22:58
 3/8 A kérdező kommentje:
És ha mondjuk meglátok egy ilyen dologgal kapcsolatos szituációt már rossz érzés fog el. :|
2015. febr. 11. 23:03
 4/8 anonim ***** válasza:
Fóbia szerintem. Relaxálj arra a bizonyos dologra irányulva.
2015. febr. 11. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Tul reagalod. ..

mi az, amitol felsz??

Igy nem tudunk segiteni..nem tudjuk a nyomos okot

2015. febr. 11. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
1-2 betegség.
2015. febr. 11. 23:21
 7/8 anonim ***** válasza:
Szorongas. Ezenkivul kenyszergondolataid s vannak,barmennyire nem akarsz akkor is gondolsz a dolgokra,nem tudod kiverni a fejedbol es ettol csak megjobban szorongsz,ami mar testi tuneteket is produkalhat. Ismeros a helyzet en is atestem rajta. Orvosodhoz menj el.
2015. febr. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

És hogyan lehet végleg megszüntetni?

Mert már szedtem gyógyszert 2-szer is, voltma pszichiáternél 2-szer is és mégis....

2015. febr. 14. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!