Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi is az a kreativitás?

Mi is az a kreativitás?

Figyelt kérdés

Igazából így elöljáróban tudom hogy magamnak kell megtalálnom mi az amiben kiélhetem a kreativitásomat, és nagy valószínűséggel más nem fogja nekem megmondani, de azért néha jó egy kicsit elfilozofálgatni rajta :)


Azon gondolkoztam mi maga a kreativitás? És nem a wikipédiás megfogalmazásra gondolok, hanem arra hogy akik olyan értéket teremtettek maguktól, mondhatni ők találták ki és meg is gazdagodtak belőle [értem itt a kutyaruhákat, az 1 millió pixelre osztott weboldalt amit pixelenként eladtak stb.] mi lehetett ami az ihletet adta nekik?

Szerintem valami olyat kerestek amiből látták hogy még nincs kínálat, ez eddig világos.. De honnan az ötlet? A tudatalattinak lehet hozzá köze? De abban biztos vagyok hogy rengeteg mentális energiát kívánhatott egy teljesen új ötlet.


Én magam is nagyon szeretek olvasni, gyakorlom a tudatos álmodást is, de még mindig nem éreztem azt az isteni szikrát hogy valami olyat találtam volna ki amit előttem még senki más. Egyszerűen maga az érzés is ha belegondol az ember valami fenomenális hogy olyat teremteni ami előtte még nem létezett.. nem?! :)


Ti hogy vagytok ezzel? Volt már olyan dolog amit úgy éreztétek még senki más nem talált ki előttetek, de valamilyen oknál fogva feladtátok vagy nem valósítottátok meg? [Vidman videóját ne linkeljétek, köszi! :)]


De ha véletlen van olyan aki sikeresen befutott azt még szivesebben meghallgatnám, honnan az ötlet? :)


U.I: Aki ismer a témában valami jó könyvet megosztaná velem? Előre is köszönöm! És a leendő "trolloknak" is köszi a válaszokat, azokhoz a hozzászólásokhoz is kell kreativitás :P



2015. szept. 11. 19:14
 1/2 anonim válasza:

Szerintem minél jobban görcsölsz rajta, annál nehezebben fog beugrani a megfelelő gondolat. Ez általában akkor sikerült, ha ugyan gondolkodsz, de elengeded, elkezdesz mást csinálni, és közben beugrik egy ötlet. Pl. zuhanyzás közben szokott sokaknak. Steve Jobs-nak is akkor ugrott be az Apple, miközben almát evett a zuhany alatt asszem. :D Persze korábban már agyalt rajta, de nem görcsölt rá, elengedte, és elkezdett mást csinálni, pl zuhanyzás, bringázás, kertészkedés akármi.

Az is jó ötlet, ha összeültök a barátaiddal, és brainstormingot tartotok, ötletbörzét egymás közt. Leírjátok papírra az ötleteteket, és ami a legjobbnak tűnik, kiválasztjátok, és elkezditek megcsinálni. Persze nem az afontos, hogy a jelenlegi világban van-e/lenne-e rá igény, hanem a jövőre is fókuszálnotok kell, hogy lesz-e rá igény az emberek részéről? Mindenképpen valami egyedi dolgot kell. Pl valaki kitalálta már időseknek, középkorúaknak a nyakba akaszthatos GPS alapján működő vészjelző kulcstartót, amin gomb van, és ha érzi a delikvens, hogy rosszul van, és talán elájul, megnyomja a gombot, és a GPS alapján bemérik, hol jár, és küldik azonnal a mentőt ki hozzá.

2015. szept. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igeeen, pont erre jutottam én is azóta mióta kiírtam a kérdést... Csinálom a napi rutint, de azért nem felejtem el teljesen hogy mit akarok, viszont nem is görcsölök rá. Hála az égnek van egy jó ismerősöm akivel pedig ötletelni is tudok. Köszi a választ :)
2015. szept. 15. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!