Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mire hivatott az ember?...

Mire hivatott az ember? Hivatott valamire? Mindenki? Hogyan "kell" teljes életet élni?

Figyelt kérdés
Valójában kérdésemmel egy eszme, gondolatvilág cserét szeretnék provokálni mindenféle destrukció nélkül. Szabad gondolkodást, de gondolkodást! Képviselheti magát a vallás, izmusok, de szabad filozófia is (sőt elvárás lenne)! Köszönöm!
2015. szept. 17. 20:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenkinek megvan a maga pályája, életfeladata, "útja". Ezt vagy érzi, vagy nem. Ha nem érzi, akkor leginkább külső elvárások szerint él; sodródik, nem találja a helyét. Ha érzi, akkor tudja, hogy amit csinál, az pontosan az, ami számára való. Eltökélt, elégedett, akkor is, ha a körülményei erre elvileg (mások szemében) nem "jogosítanák fel".
2015. szept. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem hivatott az égvilágon semmire. Egy nagy agyat növesztett állatfaj a majomfélék családjában, a beszéd és az írás segítségével irdatlan tudásfelhalmozásra tett szert, aminek uralásához valószínűleg túl hülye lesz, és szépen kipusztítja magát, és több ezer más fajt is a bolygóról. Az élet majd megy tovább.
2015. szept. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

21:02


Egy picit vitatkoznék. "Aki nem érzi" szerintem nem kell, hogy kötelezően csakis a külső környezet elvárásainak éljen. A hivatottság, elhivatottság érzetének hiánya nem kell kötelezően párosuljon a saját egyéniség hiányával. Szerintem léteznek olyan emberek akik tudatéban vannak annak, hogy "nem érzik" és léteznek olyan emberek is, akik nincsenek tudatában annak, hogy érzik (mert nekik az természetes adottság minek hiányának megtapasztalása nélkül annak meglétét sem tudják tudatosan megtapasztalni). A kérdésem a következő lenne: azok akik "nem érzik", de ennek tudatában vannak, hogyan találják meg? Mindenkinek van mit keresni, vagy van akinek ez nem adatik meg?

2015. szept. 18. 07:17
 4/9 A kérdező kommentje:

21:20


Ezek szerint az élet mottója a Carpe diem! És akkor mi ad neki tartalmat?

2015. szept. 18. 07:31
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem feltétlenül következik belőle. Ha sikerül kézben tartani a dolgokat a technológiai fejlődés során, az ember számára tökéletes paradicsomszerű állapot is elérhető, méghozzá akár már ebben az évszázadban. Bár nem lesz egyszerű.
2015. szept. 18. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

07:50


Rendben, értem és bizonyos tekintetben egyezem is vele, de én leginkább nem a külső környezeti feltételekre alapoznék a beszélgetések során, sokkal inkább a bensőekre! Hogyan lehetne az embernek a belső "paradicsom szerű" állapotot elérni abban az esetben ha ez valakinek nem természet adta "tulajdonsága"? Szerintem ezt nem eredményezi a minnél jobb, kényelmesebb külső környezet!

2015. szept. 18. 09:17
 7/9 anonim ***** válasza:

"A hivatottság, elhivatottság érzetének hiánya nem kell kötelezően párosuljon a saját egyéniség hiányával."


Nem az egyéniségről beszélek, hanem az útról! Attól még lehet saját egyéniséged, hogy sodródsz, és nem mered felvállalni azt, amiről érzed, hogy helyes lenne NEKED. Tudom, mert 7 évet éltem így le a tanulás befejezése után. Nem voltam alapvetően más ember, csak nem mertem/tudtam akkor még az utamat járni.


"Szerintem léteznek olyan emberek akik tudatéban vannak annak, hogy "nem érzik" és léteznek olyan emberek is, akik nincsenek tudatában annak, hogy érzik (mert nekik az természetes adottság minek hiányának megtapasztalása nélkül annak meglétét sem tudják tudatosan megtapasztalni)."


Ezen nem vitatkoznék, sokféle ember van, sokféle érzéssel és úttal. Általánosságban fogalmaztam.


"A kérdésem a következő lenne: azok akik "nem érzik", de ennek tudatában vannak, hogyan találják meg? Mindenkinek van mit keresni, vagy van akinek ez nem adatik meg?"


Szerintem van, de ez nehéz kérdés, mert sokan mozognak kényszerpályán, és nem saját akaratukból nem tudnak változtatni rajta. Ez már oda vezet, hogy ki mennyire fogadja el a "sors" vagy "karma" létezését, továbbá mennyire tartja determinisztikusnak az életpályát.


Lehet, hogy egyes sorsok könnyebben alakíthatók, más sorsok nem azok. Nálam erősen képbe jön a reinkarnáció is, mivel egyrészt ez így igazságtalan és értelmetlen, másrészt túl sok a tapasztalnivaló a Földön ahhoz, hogy mindössze egy röpke életet töltsünk el rajta (gyakran a végtelenségig lekorlátozott állapotban vagy körülmények között).

2015. szept. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, A Titok c. könyvröl/film-röl hallottál-e? Ha nem ideje bepótolni, talán enyhíti a kíváncsiságod, vagy csak mégtöbb kérdést szül.


Mire hivatott az ember? Véleményem szerint az igazi megvilágosodást keressük. Ennek természetesen fontos eleme a meditáció.

Hogy valaki teljes életet élhessen szüksége van a testi-lelki egyensúlyra. Amit nemlehet anélkül elérni, hogy ne ismernénk önmagunkat, amit rendszeres meditációval el lehet érni.

Mindenki mást tapasztal meg a világból, mintha mindannyian a saját világunkban élnénk és a körülöttük levő emberek csak önmagunk kivetülése volna a "világra".

2015. szept. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
hare krisna :)
2015. szept. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!