Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Milyen tetteket hajtassz...

Milyen tetteket hajtassz végre ha "új életet" akarsz kezdeni?

Figyelt kérdés
Szerelmi csalódás, nem sikerült fogyókúra, egyéb stresszek...Hogy lépjek ezeken túl..:S
2008. szept. 9. 17:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én sportolok.Most is sportolok sok csalódásom volt de annyira lefoglalt a sport hogy nem volt időm depressziózni.

És jól érzem magamat.

2008. szept. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És mit sportolsz?:O
2008. szept. 9. 17:05
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én kezdetnek átvágatom a hajam :-D Tudom, hogy hülyeségnek tűnik, de így próbálok első lépésben változtatni. Aztán nekem is ott a sport. Szakítás után pl rendszeresen járok futni, míg el nem felejtem az illetőt. Régebben pedig ott voltak az iskolai sportfoglalkozások. Nagyon jó volt a légkör, eszembe sem jutottak a rossz dolgok. Válassz olyan tevékenységet, ami neked a legjobban tetszik és leköti a figyelmed.
2008. szept. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%
Hiába kezdesz el bármilyen tevékenységet, magadban kell rendezni a problémádat és azután találj ki valamit, ami leköt! Így fogod jól érezni magad hosszútávon!
2008. szept. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Utazz el valahová! Az új élmények jó darabig lekötnek majd, addigra meg elfelejted a bánatodat. Nekem még mindig használt. Ráadásul utószezon van, kellemesebb időben, olcsóbban tudsz nyaralni.
2008. szept. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én általában úgy kezdem, hogy beosztom mit kell és mikor csinálnom, mert rettentően rendszertelen vagyok, sosincs időm semmire, ami már stresszessé vált, hisz egész nap csak loholok, hogy utol tudjam magam érni. Minden héten összeírom, hogy melyik nap hova kell mennem, mikor stb. Mellé betűzök plussz programokat, például: kirándulások, szépségápolás (masszázs, manikűr, pedikűr) stb., így van időm kikapcsolódni is. És mellé még sportolok is (hetente kétszer úszás, naponta kocogás, hetente-két hetente séta túra baráti körben, kutyástól stb.)

Beiktatok szépségápolási hétvégéket, mert ez engem rettentően megnyugtat. Körülbelül ez annyiból áll, hogy reggel masszázs szalon, aztán fodrász, manikűrös később jóga, majd itthon pezsgőfürdő, meg egyéb szépségápolási cuccok.

Amikor "új életet" akarok kezdeni, akkor előtte mindig kitakarítok, mert sokkal jobb egy tiszta környezetben megújulni.

És a sok program mellé hobbit is beteszek. Nagyon szeretek nyelvet tanulni, de nem az olyan nyelveket, mint az angol, hanem inkább a kevésbé ismerteket, például afrikai, a latin, orosz, török. Ezek ugyan semmire sem jók, meg nem is szeretném hasznosítani őket, de nekem tetszik, hogy különböző nyelveken tudok alapszinten és ki tudja, hogy mikor tudom hasznát venni. E mellett külföldi emberekkel is tudok beszélni.

A másik hobbi, amit megint csak nagyon kedvelek: a festés. Amikor tudok, akkor papírt ragadok és különböző dolgokat festegetek. Van, amikor teljesen értelmetlen, szóval jóformán csak vonalak, formák egymáson, de nekem még így is tetszik.

És ami nem hobbi, hanem már az életem részé vált, az az állatok. Régebben rengeteg állat tanyázott nálam ideiglenesen, mostmár próbálom visszafogni magam. Van két kutyám velük agility-zem, dog dancing-elek e mellett meg sokat játszom velük; frizbi, labdajátékok.

E mellett: fotózni szoktam, állatmenhelyen önkénteskedni, kertészkedni. Szóval a szabad időmet rendesen kitöltöm és így próbálok megfeledkezni az amúgy zűrzavaros életemről.

2008. szept. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
én rengeteget vagyok emberek között, jól kibeszélem magam. Aztán bele fogok azokba a dolgokba,amikre korábban nem volt időm/energiám. Ez lehet az is, hogy többet olvasok, úszok, bulizok, vagy utazás, de mindig ami éppen jól esik. Aztán szépen lassan elkezdem figyelgetni az ellenkező nem képviselőit :)
2008. szept. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
65%
Én először lelkileg próbálom magam helyrehozni.Amíg ez nincs meg,nem sok értelmét látom belekezdeni új vagy más dolgokba.Amikor az sikerül,akkor egy kicsit másabb frizura,egy-két új ruhadarab.Aztán vagy valami olyan elfoglaltság,amit szeretek pl sport(kerékpározás)vagy utazgatok,más helyek,más emberek.De én mindig a lelki dolgokkal kezdem.
2008. szept. 10. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%
Én hagytam gyűlni a dolgokat, aztán egyszercsak összecsaptak a fejem felett a hullámok. Nem biztos, hogy könnyű újrakezdeni, nem biztos, hogy az ember csak úgy sportolással vagy valami szórakoztató dologgal le tudja kötni magát. Én nem nagyon tudtam, annyira félelemmel töltött el a magány és a bizonytalanság. Egy idő után erőt vettem magamon, összeszedtem minden bátorságom és elmentem egy pszichológushoz. Nagyon nehéz lépés volt, de rá kellett jönnöm, hogy nem ciki, mert egy szakember tud segíteni abban, hogy a csalódások ne egész életre szóló nyomokat hagyjanak benned, illetve hogy megismerd magad és lásd hogy az adott "sorscsapások" mennyire múltak rajtad. Van aki a gyerekkora óta cipel sérüléseket a lelkén, amik egy-egy ilyen krízis kapcsán jönnek ki. És tudod mi a meglepő, amikor elmeséltem hogy voltam pszichomókusnál és hogy járnom kell rendszeresen, egy csomó barátom és ismerősöm árulta el, hogy ő is volt már, vagy hogy ő is szeretne menni, csak nem mer. Nem állítom hogy ez a megoldás, de lehet érdemes megpróbálni. A sikertelen fogyókúrához pedig tudok adni tippet, én is leadtam 13 kilót néhány hónap alatt.
2008. szept. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
87%
Új ruhát veszek, hajat festetek.
2008. nov. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!