Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Tényleg írjak naplót? Van...

Vica02 kérdése:

Tényleg írjak naplót? Van valami érvetek a naplóírás mellett?

Figyelt kérdés
Depressziós vagyok és stresszes. Azt olvastam érdemes naplót írni. De érveket senki sem hozott fel. Esetleg valami tapasztalat? Vagy érvek? Vagy kezdjek neki egyáltalán?

2015. okt. 29. 10:23
 1/8 #Nikii válasza:

Olyan mint egy ,,barát" akivel mindent megoszthatsz és elmondhatsz bármit. Leírhatod a legbelső érzéseidet gondolataidat amit csak akarsz. És majd később visszaolvashatod és összehasonlíthatod milyen voltál:)

Ó és egy tipp: MINDENKÉPP lakatosat vegyél vagy olyat amit le lehet zárni

2015. okt. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Szerintem meg blogolj. A kérdést nem értem, ki kell próbálni, ha megy, megy, ha nem, nem. Aki ilyen beállítottságú, az jól ki tudja magából firkálni mindazt, amiről írtál. Ez egy jó érv.
2015. okt. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 2xSü ***** válasza:
100%

Érdemes naplót írni.


Maga az, hogy foglalkozol egy problémáddal, hogy végiggondolod, megfogalmazod, szavakba öntöd, az elve segít a feldolgozásban. Ezen gondolkozás során ráláthatsz összefüggésekre, vagy éppen össze nem függésekre, olyan nézőpont is eszedbe juthat, ami amúgy nem biztos.


Jó visszanézni, hogy a gondolataid mi körül forogtak régebben, mi foglalkoztatott, mit gondoltál róluk, mit gondoltál a jövődről, a jelenedről, és utólag mi az, amit máshogy látsz. Láthatod azt is, ha egy-egy gondolat, probléma úgy tér vissza újra és újra, hogy nincs új konklúziója (ugye ez tipikus szorongásos helyzet), így ezt tudatosítva, látva kevésbé erősen térnek vissza ezek a gondolatok, problémák.


Vagy lehet, hogy mondjuk most októberben van, ami nagyon foglalkoztat, félsz tőle, problémázol rajta. Aztán lehet, hogy februárban visszaolvasva látod, hogy mennyire jelentéktelen, bagatel probléma volt, hogy mennyire nem úgy láttad a helyzetet, mint ahogy utólag látod. Lehet ez segít felülvizsgálni azokat a problémákat, nehézségeket, gondolatokat is, amik éppen aktuálisan foglalkoztatnak, képes leszel ezeket is más perspektívából nézni.


(Meg amúgy segít megtanulni fogalmazni, írni, stb…)


Egyébként lehet online is naplót vezetni. Pl. nyitsz egy titkos Facebook csoportot, aminek egyedül te vagy tagja, amit oda írsz, azt csak te látod. Vagy vannak blogok, ahol lehetőség van privát blogot vezetni. De alkalmasint egy Word dokumentum is megteszi.

2015. okt. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#1: Olyat vettem köszi. :)

#2: Ezen mi nem érthető?

#3: Ez nagyon ütős beszámoló, köszönöm. :) :D

2015. okt. 29. 12:10
 5/8 anonim válasza:
Hát szerintem írj naplót, mert így az érzéseidet is ki tudod magadból írni, és úgy sokkal könnyebb lesz. Én is depressziós voltam régen, és nekem ez bevált.
2015. nov. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Nekem volt egy macim,amit nagyon szerettem. Vettem egy noteszt,a maci belsejét kiszurtam,és a rossz dolgokat mindig belreírtam. Majd amikor már úgy éreztem,hogy talpra kell állnom,és túl kell lépnem bizonyos dolgokon,és a depressziót a hátam mögött akartam hagyni,akkor összevarrtam a macit,benne az irományommal. Kimentem és elégettem...végig néztem,ahogy elég.ez vált be nálam.nálam depressziósabb sosem volt senki....
2015. nov. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 kriszti06 válasza:
Szerintem érdemes lenne naplót írnod. Abba minden érzésedet beleírhatod és biztos hogy nem mondja el senkinek. Emellett kiadod magadból ami benned van és ezáltal nyugodtabb is leszel.
2016. jan. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szerintem mindenképp vezess,különösen ha depis vagy! Azt is írhatod,hogy "Kedves Napló",vagy írhatsz bármit ami eszedbe juttat Neked egy bizonyos napot. Remélem hamarosan optimista leszel és nem kell majd naplót vezetned! :)
2016. márc. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!