Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan bocsássak meg magamnak?

Hogyan bocsássak meg magamnak?

Figyelt kérdés

Nagyon sokat hibázok az élet minden fontos területén. A munkahelyen már kétszer lefokoztak, szinte minden kollégám jobb nálam. Nem a szakmámban dolgozok, hanem olyan munkaköröm van, ami abszolút távol áll tőlem.

A társas kapcsolatokban is csehül állok, alig van valakim. Mindig elcseszek mindent, még ismerkedni sem igazán tudok. Sokszor félreértem vagy nem értem az embereket, vagy épp ők értik félre a szándékaim. Nagyon rossz a kommunikációs képességem.

Érettségim, és egy szakmám van, ami nem jó semmire sem. Nem vagyok sem ügyes, sem talpraesett, a felfogásom is elég lassú. Általában félek az emberektől, az új helyzetektől, majdnem mindentől. Kissé lusta is vagyok.

Mindezek tetejébe még ronda is vagyok. Néha jó lenne elfelejteni a múltat úgy, ahogy van, mert sokszor már elviselhetetlen vagyok saját magam számára. Hiába próbálkozom, nem igazán megy ez az "élet" nevű dolog nekem. Mit tegyek?

26/f


2015. okt. 30. 22:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Úgy látom, a gyengeségeidet elég jól megtaláltad.

Most ugyanilyen hatékonyan keresd meg az erősségeidet is, és ezeket próbáld meg kiemelni különböző élethelyzetekben.

A gyengeségeken meg dolgozz, hogy csökkenjenek.

2015. okt. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a probléma alapjáraton az önbizalomhiányból származik. Ezen kéne segíteni és szinte biztos vagyok abban, hogy ezek a problémák sorra tűnnének el.
2015. okt. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem igazán tudom, van-e egyáltalán erősségem, vannak-e jó tulajdonságaim. Fáj, hogy a legutóbbi lefokozásom miatt kevesebbet fogok keresni, a család bevétele csökken, egyébként sem voltunk sosem módosak.

Hogy számoljak el azzal, hogy szinte semmire sem vagyok jó? A szégyen, amit érzek magam miatt, olyan lelki teher, ami miatt nem tudom boldog lenni. Úgy érzem, nem lehetek boldog.

Ismerek a cégnél nálam idősebb embereket, akik 20-30 éve a szakmában vannak, napról napra keményen teljesítenek, ügyesek, jó a helyzetfelismerő, és a problémamegoldó képességük. Egyenesek, őszinték, gerincesek, van mire büszkének lenniük. Nem csak mindig a könnyebb útat keresik, hanem teszik a dolgukat, ahogy kell. Én sosem leszek ilyen. Én rossz vagyok.

2015. nov. 2. 20:59
 4/7 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy van némi önbizalomhiányom, de szerintem nem ez a probléma gyökere, ez csak az okozat.

Rossz ilyet még leírni is, de már arra is gondoltam, talán van valami mentális betegségem, enyhe autizmus, asperger, borderline vagy hasonló. Az alapvetően introvertált személyiségem, a kommunikációképességem hiánya, a szorongásaim, félelmeim utalhat ilyesmire.

2015. nov. 2. 21:04
 5/7 A kérdező kommentje:
De a legkevésbé sem szeretném, ha ilyesmi kiderülne rólam, az már tényleg nagyon gáz lenne, és a felelősségemen az sem változtatna semmit.
2015. nov. 2. 21:12
 6/7 anonim ***** válasza:

Mi történt azóta?

Jobban vagy?

2021. nov. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Jelenleg hogy vagy?
2021. nov. 21. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!