Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért mesélem be magamnak,...

Miért mesélem be magamnak, hogy nem fog sikerülni vagy, hogy biztos nem így lesz?

Figyelt kérdés
Egyszerűen mindig ezt mondom és mikor ezt mondom akkor általában nemis sikerül vagy nem úgy lesz. Mint mondjuk a tanulásnál matekból nagyon rossz vagyok jóformán nem is nagyon érdekel a matek de valahogy kellene az a kettes és hamarosan évvége és mindig azt hajtogatom ,hogy ugyis megbukok meg ilynek. Miért nem tudom magam motiválni? Miért beszélem be ezt mindig magamnak ? Kezd már nagyon idegesítő lenni. Hogyan legyen több önbizalmam?
2015. máj. 12. 19:46
 1/2 anonim válasza:
Mert pesszimista ember vagy, van ilyen. Alapvetően én is ilyen vagyok és párom is. Én ilyenkor mindig rászólok magamra és rá is, hogy nem szabad így hozzáállni a dolgokhoz. Próbálok tudatosan jól hozzáállni mindenhez, azt mondogatni magamban, hogy sikerülni fog, úgy lesz, ahogy szeretném. (Egyébként nem nagyon hiszek abban, hogy pusztán a hozzáállás segítene bármin is, de mindenképpen jobban érzed magad tőle :)). Próbálj Te is tudatosan pozitív lenni, egy idő múlva menni fog magától is :)
2015. máj. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Doruss ***** válasza:

Van az ilyesmiknek egy mélyebb pszichológiai oka is.

Pl. azért fordulhat ilyen elő, mert (tudatalatt) valójában a csalódástól félsz a legjobban. Nem mersz hinni magadban. Ezért inkább úgy indulsz neki, hogy nem fog menni, mert akkor végsősoron nem érhet csalódás, mert ha tényleg nem sikerül, legalább igazad lett.

2015. jún. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!