Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » 2 eve folyamatos depresszioban...

2 eve folyamatos depresszioban szenvedek. Mar nem birom?

Figyelt kérdés

2013 ban (16 voltam) amikor ugy igazan elkeztem kimutatni a depresszio korai jeleit. Nem voltak barataim, egyedul voltam, ehhez pedig a csaladon beluli (nem anyagi) problemak is rontottak sokat a helyzeten. Siro gorcseim voltak, sokat idegeskedtem, aztan 2013 vege fele az onbecsulesem az kint a kukaban, uj varosba koltoztunk es a suliba egyedul voltam (fiu osztalyba kerultem es nehezen baratkoztam ossze) voltak barataim vegul de nagyon rosszul ereztem magam mindig, volt amikor elkellett kiserni suliba mert feltem egyedul kint. Panikba estem sokszor es akkoris sokat sirtam. Nem ettem, az anorexia szelen altam.

Ezek utan romlott a helyzet 2015 elejere ongyilkossagi gondolatokkal volt az elmem tele (nagyon meg akartam tenni, elterveztem, de nem tudtam megtenni mert csak az jart a fejemben,hogy valamikor majd jobb lessz), reggeltol estig sirtam, orakig egyhelyben ultem,

Most eljutottam arra a szintre, hogy mar sirni sem tudok, a konnyek nem jelentek semmit, most is egyedul vagyok, barataim azok vannak (akikkel eltudok beszelgetni, 1 aki ugy mond kozelis all hozzam) de megis elmondhatatlanul egyedul erzem magam. Annyiban javult a dolog, hogy nem felek az uton es nem sirok annyit. Nem tudom, hogy egyszeruen mit csinaljak, miert nem mulik a magany? Semmihez nincs kedvem, uj hobbikba belekezdeni semmi ertelme mert ugysem valik rendszeresse, kint nem nagyon toltok idot mert nincs kikkel ( a mostani ismeroseim befele fordulosak) habar oktoberben, megismerkedtem a suliba ujj arcokkal akik mindig hivtak es nagyon sokat segitett, nagyon hianyolom de mar nem hivnak, nem vagyunk olyan jo baratok ..

Tanacstalan vagyok. Ugy erzem, hogy mar nem birom

18/L



2015. nov. 5. 23:53
 1/8 anonim ***** válasza:

Nyilván tudjuk kedves kérdező, hogy nem depressziósnak születtél. Előtte mivel töltötted az időt és mitől lettél depis?

Mi az amit a legjobban hiányolsz az életedben?

És miért bántanád magad?

2015. nov. 6. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem emlekszem, arra az idore amikor igazan boldog voltam. Valoszinu, hogy a gyermekkorom hianyolom a legjobban. Az altalanos iskola (5. osztalyig)

Mert nem birom tovabb, nem kerek az eletbol. Eddig semmi jot nem hozott tudom, hogy lehetne rosszabb is de ebben a fazisba minden nagyon rossz es letezni is fajdalmas.

2015. nov. 6. 00:13
 3/8 anonim ***** válasza:

Ilyenkor kell elmenni fürödni és aludni. Vagy berakni valami filmet és csak enni-inni.

De tényleg, mi okoz benned ilyen nagy fájdalmat?:(

2015. nov. 6. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem szeretném, ha bántanád magad:(

Amikor nagyon rossz hangulatom van, akkor nagyon depis dolgokkal szoktam foglalkozni. De másoknak nem szoktam ajámlani, mert nem tudom hogyan reagálnak rá.

Anyagi gondjaid vannak?

2015. nov. 6. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Én anno kaptam bogyót a depi bajomra,rendbe hozott ,folyton csak vigyorogni volt kedvem tőle,mindenesetre nem szabad feladni!
2015. nov. 6. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
És mi volt a bogyó neve?
2015. nov. 6. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Gyerekek. El kell menni pszichiáterhez. Az felállít egy diagnózist, és akkor már egy úton el lehet indulni. A depresszió egy betegség, amit egy bizonyos szinten már gyógyszeresen kell kezelni. És NEM, nem szabad mindenféle jött ment bogyóit bekapni. Minden ember más, más a szervezete, más az adagja. Legalább egy hónap mire megfelelően beállítja az orvos az adagot. Szóval annyira szedd össze magad, hogy elmész egy szakemberhez. Ismerek depressziósokat, tudom nehéz lesz mert totál le vannak blokkolva, de ha ki akarsz ebből kerülni muszáj lesz megtenned az első lépést. Addig is ha tudsz pihenj, filmezz, nézz humorportálokat a neten, valamit ami egy kicsit stimulálja az érdeklődésed, vagy a kedvedet. De a legfontosabb az, hogy orvoshoz menj.
2015. nov. 6. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Irj ram
2015. nov. 6. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!