Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Megrekedtem a fejlődésben,...

Megrekedtem a fejlődésben, mit kellene tennem?

Figyelt kérdés

Annyit kell tudni róla, hogy soha nem volt semmim (barátok, anyagi javak). Lényegében egyedül szocializálódtam a saját eszem szerint cselekedtem.

Így teltek az éveim mikor kamasz voltam, felnőttem. Egy célom volt, mégpedig egy jó állás. Ezt a sors kegyelmével sikerült megvalósítanom. Itt viszont megragadtam. Nincs több célom. Élem a kis életemet. Dolgozom és utána otthon internetezek. Évente 1-2x elutazom egyedül valahova és kifújt.

Ami mostanában bánt, hogy a kortársaimnak komoly kapcsolata van és EGZISZTENCIÁJA. Nekem egyik sincs. Soha nem vágytam barátnőre, tiltakoztam ellene, viszont mostanában van egy lány, aki tetszik de elutasító velem szemben (pedig képzeletben már el is jegyeztem :D ). Ez alapján a párkapcsolatosdi kifújt, az egzisztencia meg nem megvalósítható (van egy kevés vésztartalékom – kb. 1 évig tudnék élni belőle munka nélkül) – nincs autóm és albérletben lakom.

Azt érzem, hogy elszórom a pénzt felesleges dolgokra (lásd.: utazások), míg másik felépítik az életüket belőle. Éretlennek és visszamaradottnak érzem magam.

Mit kellene tennem, hogy én is olyan legyek mint bárki más? Én nem vagyok az a tipikus szerethető, jó fej, célokkal teli figura de szeretnék én is ilyen lenni.

24/F


2015. nov. 21. 20:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Erre két dolgot tudok mondani: az egyik, hogy az utazásokat ne fogd fel kidobott pénznek. Vagy ha annak érzed, akkor nem jó helyekre utaztál ! Az utazás jó dolog, sok érdekes dolgot láthatsz, tapasztalhatsz, esetleg új barátokra is lelhetsz (nekem pl rengeteg külföldi barátom van) A másik fontos dolog: szükséged van egy jó hobbira ! Ami érdekel, leköti a figyelmed, az esetleges fennmaradó energiádat. Ez sokminden lehet (horgászat, autó mánia stb) de a legjobb a sport !!! Én pl hobbiszinten testépítéssel foglalkozom már lassan 20 éve. A sport sok jó dologra megtanít: kitartásra, célok kitűzésére, fegyelemre, stb. Jól csinálva nemcsak a tested, a jellemed is erősödik, formálódik. Állítólag a csapatsportok is nagyon jók, közösség formáló hatásúak, nekem ezzel nincs tapasztalatom, de ha van rá mód, kipróbálhatod. A lényeg, hogy keresd meg azt, amit téged érdekelhet és ne otthon ülve gondolkodj rajta, hanem menj el, próbáld ki, csináld egy ideig, ismerd meg, majd aztán dönts, hogy kell-e ez neked ! Sok sikert hozzá !
2015. nov. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Kincsesne ***** válasza:
Folytatni kéne... :-)
2015. nov. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Egy: "Ez alapján a párkapcsolatosdi kifújt"

Hát ne fújjon ki egy sikertelen próbálkozás után. Nem fog az elsőre sikerülni. És ha nem akarsz szerzetesnek menni, szerintem állj neki barátnőt keresni, mert anélkül nehéz az élet. Mert kelleni fog. Szerintem. Ha minden kötél szakad, netes társkereső, vagy neadj' Isten tinder. Szerintem nem rossz dolog az.


Másik: miért nincs egzisztenciát? Van munkád, van mit enned, van miből utaznod, "éled az életed". Mit akarsz még egzisztenciát? Most már csak meg kell osztani valakivel.


Amúgy meg: ezeket olvasd el:


[link]


[link]

2015. nov. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!