Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miből merítsek erőt, motiváció...

Miből merítsek erőt, motivációt, ha úgy érzem, megrekedtem 23 évesen? Hogy szerezzem vissza az érdeklődésem?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy igazából tök jó lehetnék akármiben, mert jók a képességeim, de elég idegeskedő természet vagyok, és a túlzott elvárásaimnak köszönhetően most totálisan megrekedtem. Tele vagyok félelmekkel, kételyekkel, komplexusokkal kamaszkorom óta. És rettentő nagy terheket rakok a saját vállamra, valahogy úgy érzem, hogyha nem leszek valamiben a legjobb, vagy nem leszek iszonyú sikeres, akkor nem is ér az életem semmit. Nem hagyom, hogy egyszerűen haladjon az életem, amerre megy, hanem rá vagyok görcsölve, hogy valami nagyot kell alkotnom. És épp ezért már egy ideje nem haladok semerre. Szétszórtabb lettem, a neten mindenre ránézek, aztán mindig továbbmegyek, nem ásom bele magam egyvalamibe, nem fókuszálom az energiáimat. Mintha csak túl akarnék élni minden egyes napot. Pszichológushoz is jártam, de abbahagytam, mert nem tartottam hasznosnak. De azért gyakran kérek tanácsot másoktól. Valahogy nem élvezem az életemet, csak nagyon erősen próbálom irányítás alatt tartani.
2015. aug. 22. 00:45
 1/1 azareuss válasza:

Erre valók a barátok, a párod, 23 évesen gondolom a szülők kiesnek. Esetleg egy mentor, vagy egy tanár illetve egy igazán jó munkatárs. Kell valaki aki más szemszögből nézi a problémád.

Nézz körül a vallások közt, az embenek hinnie kell valamiben, legyen az bármi, egy négyfejű kék szörnytől egészen az artistáig. ha jól értem te pont ezt vesztetted el, a hited magadban.

Ülj le gondold végi mit akarsz. A legjobbnak lenni valamiben, vagy az avval járó elismerést, illetve biztonságot kajtatod. Keresd meg mért akarsz a legjobb lenni, és amire így rájösz az legyen a célod. Senki nem akar szürke lenni, de erre nem ráparázni kell, hanem elengedni, vállat vonni megkeresni a valódi céljaidat vágyaidat és azokért tenni. Pl.: Én 20 évesen Világhírű Dj akartam lenni:) Valójában csak azért, hogy sok lány közül válogathassak és mindenki engem akarjon. Most mosolyogsz, de ez akkor hatalmas felismerés volt nekem. Amikor erre rájöttem elkezdtem máshogy viszonyulni a nőkhőz addig gátlások komplexusok stb... ahogy írtad. Utána félválról vettem minden lányt minden mindegy alapon, és bejött. A Király dj tele van még pénzzel megnéztem mivel lehetet akkor jól keresni, tanultam 4 évet és bejött király melóm van. A lényeg hogy higgyél valamiben legfökép magadban és abban amit csinálsz, ehez pedig az kell hogy pontosan tudd mért csinálod. Ne a gyözelemért harcolj, hanem a díjért.

Remélem sikerült elötted más megvilágításba helyeznem a problémád.

2015. aug. 22. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!