Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Értékes tárgy megtalálása és...

Értékes tárgy megtalálása és megtartása bűncselekménynek számít?

Figyelt kérdés
Srácok tegnap este találtam a habibiben egy fehér beats kihangosítót. Először nagyon megörültem, hogy megtaláltam és bele se gondoltam, hogy, ha nem adom le, mint talált tárgy, az bűncselekénynek számíthat, de ez most tudatosult bennem és kicsit utánaolvastam a témának. Azt találtam, hogy hogyha 8 napon belül nem adjuk vissza a tulajdonosnak vagy a rendőrségnek, az bűncselekmény. Az lenne a kérdésem, hogy mit kellene csinálnom ilyen helyzetben. (Nem akarok ebből semmilyen kellemetlenséget) vigyem vissza holnap a habibibe, adjam le a rendőrségen vagy megtarthatom minden következmény nélkül?
2015. nov. 29. 02:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez szerintem abszolút neveltetés ill jellem kérdése. Soha életemben nem fordult meg a fejemben, hogy megtartsak egy talált tárgyat vagy pénzt. Teljesen logikusnak tűnik nekem, hogy megpróbáld vissza juttatni a tulajdonosának.
2015. nov. 29. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Abba gondolj bele, kérdező, hogy ha te elhagynál egy értékes tárgyat, mit gondolnál arról a gerinctelen, semmirekellő, anyaszomorító cigányról, aki nem adná vissza.
2015. nov. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Szerintetek mit kellene most csinalnom?
2015. nov. 29. 09:59
 4/4 anonim ***** válasza:
Olyan lehetőség is van hogy leadod a rendőrségen és ha 12(nem biztos) napon belül nem jelentkezik a tulajdonos jogosan is a tiéd Szerintem ez a legtisztább
2015. nov. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!