Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit csináljak, hogy ne féljek...

Mit csináljak, hogy ne féljek ennyire a társas interakcióktól?

Figyelt kérdés

Először is bocsánat a megfogalmazás miatt, a Sims-ből vettem, máshogy most nem jutott eszembe. xdd


Tudom, hogy nyomorék vagyok, tisztában vagyok vele, ezért nem szeretnék ilyen kommenteket olvasni. A megoldásra lennék kíváncsi, hogy hogy változzak meg.

Vannak barátnőim, szóval nem vagyok antiszoc, csak...nem tudom. Félek az új társaságokban, főleg, ha minél többen vannak ott, és én alig ismerek valakit, épp ezért, ha nagyritkán elhívnak valahova, nem merek elmenni, pedig egyébként nagyon szeretnék. Egyik barátnőm hívott egyszer piálni, de voltak kb 13-an még rajta kívül, én meg nyomi voltam, és lemondtam. Egy másik barátnőm Halloween-i buliba hívott, szintén nagy társasággal volt, nem mentem. A múltkor meg egy harmadik barátnőm hívott piálni, akkor csak ő, egy barátnője, és egy fiú volt vele, de akkor sem mertem elmenni.

De nem csak ilyen szitukban vagyok nyomi, hanem mondjuk suliban felelésnél is. Úristen, az a halálom, amikor engem szólít a tanár, és mindenki csöndben van, nekem meg meg kell szólalnom az osztály előtt... Olyankor lever a víz, a szívem a torkomban dobog, görcsöl a hasam, és ha nem ilyen lenne a bőrtípusom, akkor az is látszódna rajtam, hogy ég a fejem.

Ha minden igaz, jövő héten kezdek egy gyorsétteremben kasszásként... hogy ott mi lesz velem, azt nem tudom. Még az állás interjú előtt is, amikor odaértem az étterem elé és vártam barátnőmet, aki már ott dolgozik, majdnem elbőgtem magam. Na jó, könnyeztem is igazából...


Tudom, a fentebb leírtak alapján egy világi nyomoréknak tűnök, mégegyszer mondom, tisztában vagyok vele, nem szeretnék oltogató kommenteket olvasni. Csak érdekelne, hogy hogy tudnék megváltozni.



2015. nov. 29. 12:26
 1/3 anonim válasza:

Szia!

Egyáltalán nem vagy nyomorék, amúgy is teljesen mást jelent a szó,(ugyanígy az antiszociális is).Vannak nálad sokkal rosszabb helyzetűek, de nem lehet mindenki átlagos.Ettől még nem kell magadat "világi nyomoréknak" nevezni :)!

Ahogy olvastam amit írtál, én is egy enyhe szociális fóbiára gyanakszom, amit természetesen lehet gyógyszerrel gyógyítani.De ha jobban érzed magad tőle, nyugodtan menj el pszichológushoz, kérj tőle tanácsot.Biztos segíteni fog :).

2015. nov. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nos ez a dolog arról szól, hogy több féle személyiség típus van, különböző személyiség jegyekkel képességprofilokkal. Kifelé forduló típusokból egy kicsit több van mint befelé fordulóból, sűrűben találkozol ilyen emberekkel és emiatt olyan mintha ez lenne a normális, nekik az, neked meg az hogy inkább egy picit befelé forduló vagy.


Úgy vagy jó ahogy vagy még véletlenül sem vagy nyomorék, ilyen típus vagy és a te típusodban ez normális dolog.


A problémát az okozza, hogy elsősorban extrovertált barátnőid vannak, akik pontosan ugyan ezt hiszik, hogy az ő extrovertáltságuk a normális és azt gondolják, hogy majd jól kizökkentenek téged a befelé fordulóságból, meg majd jól kigyógyítanak egy tonnányi emberrel.

Aki nagyon extrovertált az nem igazán gondolja vagy érzi át, hogy másnak ez gondot okoz és halálos nyugalommal beszervez neked egy tucatnyi számodra ismeretlen embert.


Nagyjából három út van, ha valóban szeretnél elmenni.

Az egyik az, hogy spontán módon, azonnal igent mondasz és megindulsz, én ezt úgy szoktam hívni, hogy improvizálok. Azaz ha nagyon rágörcsölnék valamire, nem mernék valahová elmenni, vagy valakit felhívni, ezért azért, amazért. Akkor durr, már tárcsázok is lesz ami lesz alapon és nem agyalok rajta.

Ha már ott vagy akkor lehetőleg nyitott gesztusokkal, nem karba tett kézzel és összekulcsolt lábbal, megint csak spontán módon agyalás nélkül próbálj meg szóba elegyedni másokkal,


A másik, hogy megkéred a barátnőid hogy legyen ott valaki akit ismersz vagy te vihess valakit. Ilyenkor ugyan is az a probléma, hogy bár ott van a rengeteg ember még is egyedül érzed magad. Ha lehet akkor az a valaki legyen egy fokkal extrovertáltabb nálad, hogy segítsen neked, könnyebben átlendülni az első lépéseken. A barátnőd aki ugyan is meghívott 13 felé fog figyelni és már ha csak hozzá akarsz szólni akkor is olyan érzésed lesz, mint ha valami nyilvános fellépésed lenne. –Amit nem akarsz.

Ha van veled valaki aki egy picit jobban kifelé forduló rád is tud figyelni és segít bele rázódni a társaságba.


A harmadik út, hogy inkább kevésbé extrovertált emberekkel mész valahová, 2-3 olyan emberrel, akit ismersz.

2015. nov. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia

Nem piszkálásból kérdem (mert nem is ismerem a hátteret szóval millió oka lehet), de ha kerülöd az idegenekkel való érintkezést, akkor miért mész kasszásnak dolgozni?

2016. dec. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!