Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért lehet ez velem? Mitől...

Miért lehet ez velem? Mitől érezhetem lehangoltnak magam?

Figyelt kérdés

Már hetek óta lehangolt, kedvetlen vagyok. Korábban is volt már ilyen, de nem ennyire erősen, és az elmúlt hónapokban már kezdtem jobban lenni, viszont most megint rámtört. Nem érzek kedvet semmihez, pedig olvasni, írni máskor szoktam tudni. Az írás megnyugtatott, de most csak elkezdem és el is megy tőle a kedvem, nincs rá energiám.

Olyan dolgok, amikről tudom, hogy felvidítanának nincsenek rám hatással. Folyamatosan sírhatnékom van. A leggyakoribb gondolatom az, hogy nem akarok élni. Nem akarok öngyilkos lenni, csak nem akarok élni. Ilyen gondolataim már voltak, de kb. három hete egyik délután kiborultam és elkezdtem karmolászni a karomat. Működött, mivel megnyugodtam tőle. Akkor próbáltam nem csinálni többet, de múlthéten megint kellett. Az iskolában voltam tudtam, hogy mindjárt elsírom magam és nem akartam, hogy lássák, hogy sírok ezért bementem a mosdóba és párszor megkarmoltam az alkaromat. Ismét sikerült lenyugodnom általa, és azóta már többször csinálom, ha nem is olyan erősen mint akkor, csak, hogy érezzem a bizsergést a karomban.

Tényleg nem tudom, hogy mi van velem, mert semmi komolyabb okom nincs arra, hogy ilyeneket csináljak. Régebb is gyenge voltam idegileg, mindentől hamar megijedek, könnyen elsírom magam. Anyukám azt mondta, még év elején, amikor volt egy gyengébb időszakom (ha apukámmal egy légtérben voltam már rettegtem, vagy meghallottam, egy kis csörömpölést, bármi hangosabb hangot totál ki voltam), szóval anya azt mondta, hogy erősítsem meg magam. Próbáltam, de nem sikerült. Tudja, higy valami nincs rendben velem, de a karmolást nem mondtam el neki, nem szeretném, hogy kiboruljon.

Szerintetek mit tehetnék, hogy vidámabb legyek?



2015. dec. 14. 19:43
 1/2 anonim ***** válasza:
Mi bánt? Ha semmi, akkor aludd ki magad és mozogj. Vagy egyél csokit.
2015. dec. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ilyen esetben nem szégyen segítséget kérni egy szakembertől! Iskolában elvileg lennie kell iskolapszichológusnak, érdeklődj utána! A legjobb persze az lenne, ha anyukáddal is meg tudnád ezt beszélni.

Nekem van olyan ismerősöm, akinek hormonális okok miatt volt depressziója, szóval nem kell mindjárt arra gondolni, hogy nem vagy normális.

2015. dec. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!