Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » ENFP fiú vagyok. Tipikus...

ENFP fiú vagyok. Tipikus művész. És haszontalan. Mit kéne csináljak?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok. Ami a családom és a környezetem számára normális és alap dolog, az számomra rengeteg erőfeszítés és veszekedés árán végrehajtható. Például segítőkészség. Meg racionalitás. Szüleim INTJ-k meg a környezetemben kb. mindenki valamely racionális besorolásba tartozik. Nincs megnyerő kisugárzásom, nem tudok lesz@rni mindenkit (párkapcsolati téren úgymond papucs voltam mindig), nem fejezek be semmit, pedig egyszerre vagyok grafikus és zenész. De úgy gondolom, ezek haszontalan dolgok. Lenéznek,amiért megérzésben bízok, és nem veszi komolyan senki az ötleteim. Az a baj, hogy beskatulyáztam már magam én is. Családomnak nem tetszik, hogy ilyen sok szenvedés árán tudom kivenni a részem a házimunkából, de egyszerűen nem veszem észre, amikor fizikai segítséget kéne nyújtanom. Nem értek a racionális tantárgyakhoz semmit, és fogalmam sincs, ilyen "léhűtő" beállítottsággal hogyan menjen tovább az életem. Nagyon félek. A legfőbb bajom, hogy ilyenekre, mint én, manapság semmi szükség szerintem, amihez értek, az csak szimpla szórakoztatás. Egyedüli dolog amiben eredményesnek érzem magam, az a sport. Bár mostanában, már abban sem.. :/ valaki hasonló cipőben? Hogyan legyek valaki?

2015. dec. 16. 21:30
 1/7 anonim ***** válasza:

ENFP

INTJ


Ezek mik?

2015. dec. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
MBTI négy betűs személyiség tesztek, lehet azt mondani rá, hogy kamu, de rám nagyon is igaz. Különben nem fontos tudni, mit jelent, kb taglaltam is a kérdésben.
2015. dec. 16. 22:30
 3/7 anonim ***** válasza:
Oké, csak érdekelt. Egyébként fel a fejjel, az ember bármikor tud változtatni.
2015. dec. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Én 17 vagyok most. INTP.

Engem is a legracionálisabbak közé sorol be a rendszerük, azonban én is így vagyok, utálom a házimunkát, sose voltam jó fizikából, matekból, pedig én is elég racionális vagyok. Ritkán hagyatkozok az intuicióra, de van amikor.

Viszont én változok valamennyire.

Elkezdett érdekelni a matek kis ideje, kémiából négyes lettem, matekból sajnos csak hármas, fizikatanár pedig nincs az iskolánkban, ezért órák sincsenek.


Két problémádra próbálok válaszolni:

1. Miért nem szereted a reál tantárgyakat

2. Miért nem szereted a házimunkát

3. Miért vagy papucs.

(Bocs ez 3)


1. A reál tantárgyak mindenkinek unalmasak először. Próbálj szemléletet változtatni, nem mondom, hogy innentől legyél reálos, én se vagyok az, de próbálj mindenben jó lenni, legyél reneszánsz ember. Fogd fel úgy, mint egy fejtőrőt, e tantárgyakat.

Azzal, hogy megoldasz matematikai feladatokat, gondolkodsz, nem csak azt a képességedet fejleszted, mellyel kiszámolod egy derékszögű 3szög területét szögfüggvényekkel, hanem az intelligenciádat, gondolkodásmódodat, probléma megoldó készségeidet, illetve szöveges feladatok esetén a képzelőerődet is fejleszted, ami csak neked jó.

A matematika mindenhol ott van.

Tudod mik azok a fraktálok? Sok pszichokativ drogos azt állítja fraktálokat lát, miután bevette a szert... De nem, nem ezek a fraktálok.

Hadd magyarázzam el:

Ha egy függvényt leírsz a papírra, az már koordinátarendszerben is is ábrázolható, pl.:

y = x

Ez egy vonal

Y= x+1

Ez egy vonal, csak magasabban


Na most képzelj el egy nagyon hosszú függvényt:

Y = ...(tíz oldalnyi A4-es lap)

Ilyen hosszú függvényeket azért írnak, hogy kijöjjön egy MŰVÉSZI alakzat, pl. Egy fa, vagy egy spirál, bokor, stb, 100% szimmetriával.

Írd be a google képkeresőbe: fraktálok

Vagy

Fractals.

Csodálkozz.

Na most tudnod kell, hogy ha van Isten akkor ő minden növénynek és élőlénynek egy rohadthosszú függvényt írt a DNS-ébe :D

A növényekben is megtalálhatóak ilyen matematikával leírható szabályos alakzatok.

Írd be a google képkeresőbe:

Fractals in nature

Na meg ott a programozás, a programozók, akik képet raknak a monitorodra, ők is a matek segítségével teszik ezt, Istent játszanak, teremtenek C++-al :D

De komolyan. A matek a teremtés nyelve ilyen értelemben. Meg az összes programnyelv.

A művészet és a matematika nem áll távol egymástól, én gitározok és énekelek pár éve, sajnos csak autodidakta módon, de élvezem.

Kodály Zoltán mondta, hogy amióta megsokszorozták az énekórákat a kísérletezésre szánt általános iskolákban, a diákok matematika és írás-olvasás készsége megnőtt, mert kottázniuk kellett, ahol ugye rengetegszer kell fejben osztani, összeadni, stb. (Negyed, tizenketted, fél, egész)

Szerintem csak a kedvedet vették el rossz tanárok és rokonok, akik lecsesztek, hogy nincs kész a házi. Így nem lehet élvezni a matekot, így nem lehet fejtörőnek felfogni, remélem érted mostmár, melyik a helyes út.


2. Hasonló cipőben járunk.

Bizonyára azt mondják neked, hogy nem vagy önálló, és hogy egyedül nem fog neked menni az élet, mindig kupis leszel, és rossz... Holott egyedül 3x jobban végeznéd el ugyanazt a munkát a saját egyedüli házadban. Ugye rátapintottam? Ha igen, akkor viszont nem tudom mit lehet tenni. Ha nem tapintottam rá, akkor pedig... Akkor sem tudom... Na mindegy. :D


3. Bármiért is hiszed, hogy papucs vagy, szerintem erősségednek vedd, és ne gyengeségednek. Én is büszkének érzem magam, hogy nem szakítottam, amikor a nő megérdemelte volna talán. De nem tudom... Lehet mindketten papucsok vagyunk, és ott kellett volna hagynunk a mocskokat? :D

A lényeg, hogy fel a fejjel, szerintem nem jársz rossz úton.


Én nem azt mondom, hogy mi lesz neked a jó, a saját életemből merítettem amit írtam, szűrd le ami kell neked, és kérlek jelezz vissza, hogy rátapintottam-e lényeges dolgokra, vagy sem. :D

2016. máj. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
INFP vagyok, ha emlékszem, de igen, hasonló helyzetben vagyok. A nyelvek menniyre mennek? Külföldön találhatsz állást, ha nem is tökéletesek. Tanuld azt, ami a legjobban megy addig is. Aztán majd lesz valami. Már engem se nagyon izgat. Elmentem biokémre, mert az úgy-ahogy megy. Mellette van a rajz, aztán ahogy alakul majd azzal megyek tovább amelyik jobban megy.
2016. máj. 5. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
kösz mindenkinek, hát, nem oldódott meg semmi, de már legalább van egyetemem meg céljaim xd
2020. ápr. 11. 21:35
 7/7 anonim ***** válasza:
System1 and System2 thinking.
2022. jún. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!