Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi az életetek értelme? Miért...

Mi az életetek értelme? Miért érdemes léteznetek? Melyek azok a pillanatok, amelyekért úgy érzitek, hogy megérte megszületnetek?

Figyelt kérdés

#élet #motiváció #értelem #cél #egzisztenciális szorongás
2015. dec. 22. 18:14
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Az élet értelme az a csoda, hogy élünk? Vagy az élet értelme az életért folytatott harc, vagyis az életösztön, amit minden élölény vív öntudatlanul?
2015. dec. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim válasza:

A kilenc fátyol, mely elrejti az igazságot az emberi lélek elől:

„Több, mint hatmilliárd ember él a bolygón. Legtöbbjük él és meghal úgy, hogy a létfenntartáson kívül bármi máson mélyebben elgondolkodna. Az egész emberiség Kilencven százaléka él és meghal anélkül, hogy áttörné az első fátylat. Sőt azt lehet mondani, hogy a 6 milliárd ember közül kevesebb, mint 1% -, akik áttörik mind a kilenc fátylat, s úgy tűnik még ez a kissebség is egyre csak zsugorodik.”

Ha valakit érdekel a többi fátyol:

[link]

2015. dec. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Volt , de már nincsen..Azóta csak tengődöm az életemben.

Belül halottnak érzem magam.

2015. dec. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim válasza:

Kedves 13-as!

IJESZTŐ VOLT olvsni az önvallomásodat!

Nem tudom, nő vagy-e vagy férfi? Nem tudom, hogy fiatal vagy-e, vagy „korosabb” — mindez engem nem befolyásol! Ami viszont nagyon is érdekelne, hogy KÖZÖLD VELEM (csakis velem!), mi a gond az életeddel! (Hidd el, jelenleg nekem is dögletes, de SOHA NEM ADOM FEL!

Kérlek, lépj velem kapcsolatba a követkjező „emilen”: baksay.roka.bela@gmail.com

(De, ha a jelenlegi nick-emhez rendelt e-mail-boxba írsz, az se gond!)

ÖNTSD KI A LELKED, ÉS HA TUDOK, SEGÍTEK!


U. i.: Ha bármi módon is félreérted, orrba váglak!...

2015. dec. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim válasza:

És most a 12-eshez!


Amikor először végigolvastam a bejegyzésedet, még nem tűnt fel, hogy CSAK IDÉZEL VALAHONNAN…, — ezért elsőre azt mondtam magamban: Hmmm! Ez a fószer nem hüle-gyerek! —Aztán rá-klikkeltem a link-re, amit beillesztettél ide, és…: LEESETT AZ ÁLLAM! (Már nem a Magyar állam, mert az már amúgy is a béka feneke alatt van…)

Hááát, édes öregem!...


Nos, jól tudom, hogy „hát”-tal nem illik mondatot kezdeni, de hirtelen ez jött ki belőlem.


Igyekszem viszonylag hidegvérrel fogalmazni, és nem túl bő lére ereszteni a mondókámat.


Először is, a honlap, amire voltál szíves minket itt „meginvitálni”, OLTÁRI SÜLETLENSÉGEK TÁRHÁZA!


Csak egyetlen idézet, amivel ama honlap ESZEMENT kiötlője/létrehozója/szerkesztője stb. (bárki is volt az) EGYBŐL MAGÁRA HÚZTA A VIZESLEPEDŐT! Idézem: „Minden elkötelezett igazságkereső végül elképesztő matematikai szimetriákra és struktúrákba botlik, ami különösen jellemző fraktálgeometriában előforduló 1-9 EGÉSZ SZÁMOKRA.” — idézet vége, kemelés tőlem.


Nos, nem az a baj, hogy valaki ilyen blődséget tud leírni, hanem az, hogy BÜSZKÉN TERJESZTI A BAROMSÁGAIT!


1.: A fraktálgeometriának éppen, hogy NEM JELLEMZŐJE az „egész számok” használata! Éppen ellenkezőleg! Leginkább A VALÓS SZÁMOK HALMAZÁN található RACIONÁLIS SZÁMOKAT (tehát TÖRTEKET!), valamint KÉPZETES SZÁMOKAT — a valós számokkal végzett hatvány-műveletek, illetve gyökkitevős műveletek ITERÁCIÓJÁVAL (ismétlésével) képzett — IMAGINÁRIUS (képzetes) számokat alkalmaz!

Csak egy — HELYTÁLLÓ — idézet a: [link]

hyper-text-transfer-protokoll internetes címről: „A fraktálok egyik fontos és nem szokványos közös tulajdonsága, amire a nevük is utal /TÖRT/, hogy dimenziójuk nem egész szám.” — idézet vége, kiemelés tőlem.

Ez, szerintem PERDÖNTŐ! Itt nincs mit kerülgetni! De, ha valki ALAPOSABBAN ellenőrizni szeretné az állításomat, KERESSEN RÁ a net-en, mondjuk az alábbi címszavakkal:

● <fraktálgeometria>

● <fraktál valós képzetes>


És nem árt az alábbi — Wikipédia — site-ot is ALAPOSAN átböngésznie! (Nem csak a 12-esnek, des mindazoknak is, akiket ELBIZONYTALANIÍTOTT a 12-es által ide biggyesztett linken található baromság-halmaz!

[link]

2015. dec. 30. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:

Tehát ismételten idézem:

„A fraktálok egyik fontos és nem szokványos közös tulajdonsága, amire a nevük is utal /tört/, hogy dimenziójuk NEM EGÉSZ SZÁM.” — idézet vége, kiemelés tőlem.


Ez implicite (tehát nem kimondva, de beleértve) azt (is) jelenti, hogy a fraktálgeometria (mint a matematikai analízis egyik igen fontos szakterülete) A LEHETŐ LEGRITKÁBBAN ESETBEN ALKALMAZ EGÉSZ SZÁMOKAT a saját „territóriumán” belül, — vagyis a fraktálok létrehozása során!


Persze, a fraktálgeometria a 10-es számrendszerben 1-től 9-ig terjedő számokat (no, és persze, a zérust [a 0-át]) is alkalmazza — mint a szükséges matematikai műveletek leírására alkalmas jeleket —, de az 1-től 9-ig terjedő számoknak a fraktálgeometriában NEM ÖNMAGUKBAN van valamiféle kitüntetett szerepe, hanem csak a műveletek elvégzéséhez elengedhetetlenül szükséges jelekként!...

2015. dec. 30. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:

Lásd még:

[link]

2015. dec. 30. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:

Kedves K. J.!

A fraktálgeometriához nem értek, sajnálom, hogy nem olvastad tovább a linket. Egyébként már a 2. mondattól idézőjelbe tettem a szöveget, ezzel jeleztem, hogy nem saját kútfőből írok.

Nekem onnan érdekes az írás, ahonnan idéztem, tehát kb. az első harmadát át is ugrottam. Ma már kevés olyan forrás van, aminek minden szavát maradéktalanul el lehet fogadni. De a „fátyolos rész” nekem tetszett, és szerintem elgondolkodtató.

2015. dec. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:

Sajnos, NEM TUDLAK FELMENTENI!


Én ugyan a bejegyzésedre való reagáláskor utaltam rá, hogy ha rögvest nem is, de mégis rájöttem: IDÉZEL VALAHONNAN! Ettől függetlenül még sem tudlak felmenteni, mert amikor valaki idéz valahonnan JELEZNIE KELL, hogy azt teszi! És erre NEM ELEGENDŐ, a puszta idézőjelezés! Előtte KI KELL ÍRNIA, hogy idézet következik, továbbá az idézet FORRÁSÁT IS meg kell jelölnie!


Maradjunk annyiban: a fraktálgeometriával kapcsolatban BAROMSÁGOKAT HIRDETTÉL! Éspedig a-nélkül tetted azt, hogy jelezted volna, a forrás HITELTELEN!


Mimimum 5 000 - az információd ellenőrzésére lusta - embert MEGTÉVESZTETTÉL!Ők most abban a hitben leledzenek, hogy a fraktálgeometriában az egész számok döntő szerepet kapnak, holott EZ NEM IGAZ!


Csak kérni tudlak arra, hogy ilyet máskor NE TEGYÉL!

Ne terjeszd a butaságot! (Arról nem is beszélve, hogy az általad hirdetett site-on a fraktálgeometriával kapcsolatos baromságoktól függetlenül is csupa OSTOBASÁG található!)

2015. dec. 31. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
Enni, Inni, Baszni, meg online premier filmeket bámulni:))
2016. jan. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!