Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért kívánja azt az osztálytá...

Miért kívánja azt az osztálytársam, hogy dögöljek meg?

Figyelt kérdés

Csakúgy elkezdi mondogatni,hogy "dögölj meg, száradjál ki, húzz a picsäba stb. "

Én nem szoktam hozzá szólni. Köztudott,hogy ő egy bunkó, nagyszájú, rosszindulatú gyerek,de csak nekem mond ilyeneket. Ezekre mit tudnék mondani?

Mondtam már,hogy legyen normálisabb és erre megint csak azt mondta,hogy "te meg dögöljél meg" . Volt olyan is,hogy megkérdeztem tőle,hogy miért csinálja ezt és azt mondta azért mert utál. Nem tud értelmes okot mondani.

Próbálok nem törődni vele,de valamikor nagyon idegesítő. Napiszinten szól be. Hogy viselkedjek? Azt szeretném,hogy fogja be. L/14


2010. márc. 24. 17:36
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
Azért csinálja mert hagyod neki. Észérvekkel ne is próbálkozz sztem, inkább vágj vissza neki, ez amúgy se komoly, inkább csak amolyan játék-féle (az ostoba bunkó fajtából persze).
2010. márc. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%
verd laposra... :D
2010. márc. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 beetlejuice ***** válasza:
70%
Hát elég fogyatékos lehet szegény, próbálj vele először ételmesen beszélni, hogy miért is utál téged, van-e ennek vmi oka. Ha erre sem tud érdemleges választ adni, szerintem ne foglalkozz tovább vele, az ilyen sötét emberekkel nem nagyon lehet mit kezdeni, 1-szer majd csak megunja, ha nem reagálsz rá semmit.
2010. márc. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Azért agressziót nem fogok alkalmazni XD

3. Én is így gondoltam. De úgy vettem észre,hogy ő sose ezt fogja megunni.

1. Háát, lehet,hogy tényleg ez lenne a megoldás,de én visszafogottabb,(hozzá képest)értelmes, kedves lány vagyok és nekem ez úgy érzem nem menne.

2010. márc. 24. 18:03
 5/10 anonim ***** válasza:
70%
1. vagyok, nem kell az ő stílusában visszavágnod, sőt jobb is ha nem érti amit mondasz, de érzi, hogy ettől ő a hülye. Sztem tedd félre a visszafogott természeted egy időre, különben sosem szabadulsz tőle. És ne feledd, ezt ne vedd véresen komolyan, az ő részéről ez csak piszkálódás, nem gondolja komolyan, csak hát ő ilyen kis szegényke :)
2010. márc. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Sz*rd le. Legegyszerűbb, legjobb :D
2010. márc. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nézd levegőnek. Várhatóan hörögni fog, de ha kitartasz valószínűleg néhány héten belűl feladja és békén hagy.

Ezt a tippet Barbara Berckhan Verbális önvédelem-magabiztos válaszok bántó megjegyzésekre címűkönyvében olvastam. Nekem bevált. Vannak más stratégiák is a könyvben.

Miért olyan amilyen? Mert valószínűleg pocskúl érzi magát. Rosz család, élmények stb.

2010. márc. 25. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Megint 1. vagyok. Nem látom az ok-okozati összefüggést a levegőnek nézem -> békénhagy összefüggésben. Engem általánosban és középsuliban is állandóan piszkált egy-egy gyerek és nem reagáltam rá szinte sosem. Nem is hagyott békén egyik sem. Az 4+4+1=9 év folyamatos b@asztatás! Már bánom, hogy alig szóltam vissza, mert volt amikor besokalltam és reagáltam valami agresszívebbet, és olyankor láttam, hogy mintha valami változott volna, amolyan tisztelet félét mutatott az illető egy rövid időre, mintha eleve valami ilyesmi reakciót akart volna látni tőlem. Az általános iskolai "s*ggfej-csávó" bevallottan azért csesztetett, hogy ne legyek olyan visszahúzódó (jaj köszi...) a középiskolai meg szimplán egy paraszt volt, rossz családi körülményekkel és meglehetősen kevés értelemmel. Utólag úgy érzem mindkettőnél az lett volna a célravezető, hogy jelzem nekik, hogy keressenek másik omegát a falkában.
2010. márc. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Néha még is visszaszoltál.

Ha valaki még csak rá se néz a másikra azzal a legalapvetőbb komunikációs feltételt vágja el. A másik pedig így céltáblát veszít. Hiszen hiába beszél ha az csupán pusztába kiáltott szó.

Másképpen megközelítve a dolgot: Gondolom téged is zavar, ha a másik nem figyel amikor szólni akarsz hozzá. Jobb esetben így vannak ezzel a provokálók is.

Ez a módszer nem csupán az egyik, legfinomabb technika. Vannak további fokozatok is a könyvben.

2010. márc. 26. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Látom bamba voltam és ott hagytam egy nem szót. A mondat helyesen:"Ez a módszer csupán az egyik...."
2010. márc. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!