Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Van aki még úgy gondolja...

Van aki még úgy gondolja rajtam kívül, hogy a pénz az isten? Hogy bármit megtenne a pénzért?

Figyelt kérdés

2016. jan. 2. 18:40
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Sok dologhoz kell pénz, de vannak helyzetek, amiken a pénz sem segít. Szívbeteg vagyok, sokat fizettem különböző helyeken, hogy kezelést kapjak és mindenki csak a fejét csóválja a kivizsgálsok végén. Én nem tudok egészséget venni. :(

De a többit megértem, a legtöbbünket olyan élet tesz/tenne boldoggá, amihez kell a pénz, azért a többség bármit nem tenne meg érte, mert egy csomo dologgal nem tudna tovább együtt élni (nem tudná elviselni a tudatot, h ezt, v azt megtett).

2016. jan. 3. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
25%

Egy dolgot szögezzünk le: A pénz nem boldogít. Teljesen mindegy mennyi pénzed van, az önmagában nem kulcs a boldogsághoz. Ugyanúgy anélkül is élhetsz boldog életet, hogy jelentős mennyiségű pénzed lenne. Sok olyan alapvetően szegénynek számító ember van, akik teljesen elégedettek az életükkel, és boldogan élnek. Tehát: A pénz önmagában nem boldogít, és nem is elengedhetetlen a boldogsághoz.


Segít ugyanakkor a pénz könnyebben elérni a boldogságot? Természetesen segít. De ennyi. Segítség. Eszköz. Nem több.

Aki a pénzre úgy tekint, mint az élet megváltójára, az tévúton jár, és könnyen a rabjává válhat. Elég megnézni azt, hogy a világ leggazdagabb emberei milyen jellemvonásokkal is rendelkeznek. A legtöbbjükben burjánzik a kapzsiság, pénzsóvárság, másokon átgázolnak, hogy tovább gyarapítsák az így is több mint elegendő vagyonukat. Ők elkövették azt a hibát, hogy a pénzt többre tartották puszta eszköznél, és most a gazdagságért élnek.


Szummázva: A pénz szép, jó, hasznos, és fontos. De nem a legfontosabb.

2016. jan. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

"Elég megnézni azt, hogy a világ leggazdagabb emberei milyen jellemvonásokkal is rendelkeznek."


Gondolom joparat ismersz szemelyesen kozuluk :)

2016. jan. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
7%
Nem kell ismerni őket ahhoz, hogy észleld a tevékenységüket :D
2016. jan. 4. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Én még néha dolgozni is hajlandó vagyok érte...
2016. jan. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 rmis válasza:
Szerintem a pénz tényleg nem boldogít - viszont nagyon fontos az elegendő mennyiségű pénz a megélhetéshez. Úgy gondolom, hogy egy normális szakmával tisztességesen megkereshető fizetésnek elégnek kell lennie ahhoz, hogy ne akarjál utána mindent megtenni a pénzért.
2016. jan. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Attila_the_hun ***** válasza:

"Amugy meg teljesen igaz hogy egeszseget nem lehet venni, ha lehetne, nem halnanak meg soha a gazdagok."


Szövegértelmezésből 1-es. Más az egészség és más az örök élet.

Ha valaki gazdag, az pénzt fordíthat az egészségére. Aki szegény, az nem. Egy kevés ész is elég ahhoz, hogy valaki belássa: az egészség (nem az örök élet) megőrzése kerül a legtöbb pénzbe.

2016. febr. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Gondolom, ebbe a "bármi"-be nem tartozik bele az, hogy megtanulj egy piacképes szakmát, és szerezz magadnak egy normális állást, ahol rendesen megfizetnek.
2016. febr. 11. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!