Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy tudja az ember saját...

Hogy tudja az ember saját magát lebeszélni az öngyilkosságról?

Figyelt kérdés
2010. márc. 26. 11:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
89%
Végiggondolja, hogy kinek okozna fájdalmat azzal, ha eltávozna az élők sorából.
2010. márc. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
VAn egy 1 éves lányom...mellette szeretnék maradni,de a dolgok sose fognak megváltozni
2010. márc. 26. 11:41
 3/19 anonim ***** válasza:
85%
A lányodért élned kell! Nem hagyhatod ott!
2010. márc. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
De így már teljesen megőrülök...lhet pszichiáterhez kéne mennem...
2010. márc. 26. 11:51
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mi lehet a háttérben. De lehet szülés utáni depresszió is. Keressél fel pszichiátert.
2010. márc. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
86%
Megkérdezhetem, mi az a helyzet, amin nem lehet változtatni és ennyire szörnyű??
2010. márc. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
19 éves vagyok...édesanyámékkal élünk.a nagymamámnál.a szüleim elveszítették a munkájukat.A párom idősebb nálam de ő se talál munkát.Szeretnénk elköltözni de nincs miből.még egy szelet kenyeret se tudok adni a gyereknek.sokat veszekszünk.én ilyen főnök tipus vagyok és elég nehezen tudok rajta változtatni.ebből kifolyólag sokat veszekszünk
2010. márc. 26. 13:33
 8/19 anonim ***** válasza:
89%

Akkor változz meg, és legyél kevésbé önző, mert itt most a fő szempont az 1 éves kislányodon van, és nem rajtad!

Elhiszem, hogy nehéz egy 19 éves lánynak anyaként gondolkodnia, hiszen még ő maga is majdnem egy gyerek, de ha egyszer bevállaltad, akkor tudnod kell, hogy a kislányodnak szüksége van anyukára, aki TE VAGY!

Én is sokszor gondoltam arra, hogy jobb lenne néha nem lenni, mert két és fél éve egyedül nevelem a pici gyermekemet, nem él velem társ, de az öngyilkosság akkor sem lehet megoldás!

Legyél egy kicsit pozitívabb, és gondolj arra, ha veszekedésre kerül a sor, hogy: "okos enged, szamár szenved"...

Az sem ciki amúgy, ha nem érzed máshogyan megoldhatónak, hogy elmész a körzeti orvosodhoz, és kérsz egy beutalót a neurológiára, ott majd eldönti az orvos, hogy nem szenvedsz-e esetleg szülés utáni depressszióban vagy hasonlóban. Ő tud ajánlani majd gyógymódokat.

Ami még használni fog, ha sokszor elmész a kislányoddal (akár kettesben is) a játszótérre, a parkba, sokat sétáltok, itt van a tavasz és a napsütés, ettől majd jobb kedved lesz!

2010. márc. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha öngyilkos lennél, szerinted egy csapásra rendbe jönnének a dolgok? Dehogy! A férjednek egyedül kell majd felnevelnie a lányodat és mellette még dolgoznia is, ilyen életet akarsz nekik? Ne csak magadra gondolj!
2010. márc. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
67%
az öngyilkosság(bocsánat, ha valakit sértek ezzel, de ez az igazság) önzőség! baromi nagy önzőség! Miért akarod tönkretenni a anyukád, aki felnevelt, a párod, aki szeret, és a lányod, akinek nem tudom elmondani mekkora szüksége van rád életét??? AKÁRMILYEN rossz is, és akármi lesz is, neked vele kell maradnod és szeretned kell őt! gondolj csak bele, ha a te anyukád, akinél most élsz, és neveled a lányodat, egy éves korodban öngyilkos lett volna.... mi lenne most belőled? Ki lennél? hol lennél...? az öngyilkosság önzőség, ne tedd!!!
2010. márc. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!