Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Segíthet rajtam pszichológus...

Segíthet rajtam pszichológus vagy mentálhigéniás szakember? Valaki hasonló cipőben? 22/L

Figyelt kérdés

Bisex vagyok. Szerelmes lettem egy nőbe életemben először. Igazán szerelmes lettem, ahogy a "nagy könyvben" meg van írva. Boldog voltam Vele és megtaláltam azt a boldogságot amiért érdemes élni. Aztán egy idő után jöttek a problémák: szülei nagy balhét vertek, hogy kitagadják és engem látni se akarnak. A folytonos titkolózás meg bujkálás elvette a varázst és beletörtem kicsit. Aztán szakítottam mert szörnyen féltem/félek. De szeretem Őt és azt hiszem nekem Ő a nagy Ő és nem tehetek róla, hogy pont Ő kell nekem. Ez nem bűn. Csak szeretem Őt. Az én szüleim jobban fagadták a hírt de azért közel nem jól, nem igazán álltak mellém, pedig azt hittem jó kapcsolatom van Velük. A nagyobb család kiakadna de az nem érdekel annyira. Legjobb barátaim elfogadnak és támogatnak a kezdetektől. Ellenben a legnagyobb baj, hogy én se fogadom el magam. Félek. De ahogy az idő telik egyre inkább rá kezdek ébredni, hogy nem futamodhatok meg. Szeretem Őt.

A kérdésem az az, hogy hogyan fogadhatnám el magam? Hogyan fogadhattathatnám el ezt az egészet a szüleimmel? Valaki volt hasonló helyzetben? Ha csak tovább sodródom az árral, félek, hogy rosszabb lesz.

Előre is köszönöm a segítő válaszokat!



2014. máj. 18. 23:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Sok ismerősöm ment már ezen keresztül, sajnos nehéz dolog ez. Nekem is volt ilyenben részem, tudom mennyire rossz. Csak én magamat elfogadtam az elejétől fogva. Idővel jobb lesz a helyzet, de lehet, egy pszichológus nem ártana, ha ennyire mélyen érint téged ez az egész. A barátnőd mennyire támogató? Van esélyetek még normálisan együtt lenni ezek után?
2014. máj. 18. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az elejétől a végéig több kérdést feltettél, melyekre a válasz indifferens a problémát illetőleg, illetve nem oly jelentős, mint az az egy kérdés, hogy " Hogyan fogadhatnám el magam? ! .

Természetesen a szüleid álláspontja is fontos, de amíg magadban nem tisztázod a dolgokat, addig igazából nincs is mit elfogadtatni velük. A legtöbb ember fél a szülők reakcióitól, megvetésétől, miközben - választási lehetőségeik szűkében - ők a legtoleránsabbak az emberrel - a kimutatott érzelmi reakcióik -persze- néha radikálisnak tűnhetnek, hiszen ők is csak mások reakcióitól tartva reagálnak úgy ahogy. Bonyolult. De mégis az elsődleges feladat - és kérdés- hogy magaddal rendezni tudd a dolgot.

Gondold át, mit szeretnél. Hallgass a szívedre és az eszedre is egyaránt, és bárhogy döntesz - ha már rendíthetetlen vagy- vállald!! és onnantól elrendeződnek a dolgok maguktól.

2014. máj. 19. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
67%

Én leszbikus vagyok :) És értem miről beszélsz, egy részről tényleg nem könnyű ezt elfogadni, másrészről ami nekem segített az az, hogy tudom, hogy NEM egy rossz dolog szerelmesnek lenni egy lányba - gondolj bele, mennyi boldogságot okozott a szerelmed "Vele" és hogy megérné-e feladni azt a boldogságot csak azért, hogy egy társadalmilag jobban elfogadott skatulyába tedd magadat? Én mindig úgy éreztem, hogy az igazi, valós szerelemmel annyit nyerek, amennyiért semmilyen társadalmi konvenciónak megfelelés nem tudna kárpótolni. Szóval próbálj csak arra gondolni, hogy te egyszerűen csak vagy annyira őszinte magadhoz, hogy a boldogságot választod, és annyira erős, hogy fel mered ezt vállalni, és erre mindig büszke lehetsz. Persze hogy nem bűn ez! Csak Neked, nekünk, ez a módja a boldogság megtalálásának. És mindegy, hogy neked mi okozza a boldogságot, amíg nem bántasz vele szándékosan senkit, addig JOGOD VAN azt csinálni amit akarsz!! :P Szóval, inkább örülj, hogy ezt tudod, hogy ezt megélted, kevés embernek adatik meg a tiszta, őszinte szerelem! :)

A szüleidnek valószínűleg idő kell. Próbáld őket békén hagyni egy ideig, de ne zárkózz el a témától, ha tudod, hogy mindkettőtöknek-hármótoknak ez jár a fejében, mondd ki a dolgot. De ne próbáld lépten-nyomon meggyőzni őket, mert csak annél több ellenérvet fognak gyártani. Nekem sem voltak elfogadóak először, de később megértettem hogy azért ilyen ellenségesek mert magukat hibáztatják emiatt, illetve "kinevelhetőnek" tartják a dolgot. Ha ezt a kettőt (főleg az elsőt) meg tudod bennük cáfolni, valószínűleg sokkal elfogadóbbak lesznek. Tartsd észben, hogy nekik sem könnyű ez a dolog, egészen más mentalitásban nőttek fel, mint mi. Ha van még kérdésed, nyugodtan írj privit! :)

2014. máj. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 hektorr7 ***** válasza:
100%

Nehéz eset vagy de javaslom ne mentálhigiénikushoz menj mert az majd elkezd neked beszélni Jézusról meg hogy bűn a biszexualitás. A mentálhigiénikus szakember egyrészt ilyen vallásos, keresztény elemekből áll másrészt pedig pszichológiából. Ennek a kettőnek a katyvasza.


Pszichológushoz, pszichiáterhez menj ő tud neked adekvát segítséget adni anélkül hogy meg akarna változtatni!

2014. máj. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

amikor először elolvastam a kérdést azt hittem én írtam. kísértetiesen hasonlít ez az életemre, sőt majdnem pontosan ugyanaz.

És egy jó tanács, ha szereted, minden erőfeszítést megér!Hozzátok rendbe! A nagy ő csak egyszer jön el az életben, és szerencsés vagy, hogy már megtaláltátok egymást. Szurkolok nektek!! :))

2014. máj. 20. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is kitagadnálak. Elfogadást nem érdemelnek.


Jegyezd meg, legyél fehér és heteró. Minden más ember, nem ember!

2014. jún. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Támaszkodj a legjobb barátaidra, ezt másként nem lehet túlélni.


Én közel két évig jártam úgy az első barátnőmmel, hogy a barátaim falaztak nekem folyamatosan...idegőrlő volt, és talán ennek is köszönhető, hogy tönkrement a kapcsolatunk, de nem bántam meg soha! Ne add fel ezért a kapcsolatot amíg szereted! De tényleg csak akkor érdemes így járni, és ennyi áldozatot hozni, ha tényleg igazán szereted.


A második barátnőmmel már a kapcsolatom is sokkal harmonikusabb, sokkal szimpatikusabb személyiség, őt végül elfogadta a család.


Ez nem egyszerű, én 3 évet vártam arra, hogy anya elfogadja a helyzetet.


Próbáljátok rendbe tenni a kapcsolatot, mert amíg szeretitek egymást, addig legyetek együtt :)


Úgy se könnyű, de egy tiltott kapcsolat is jobb, mint úgy külön lenni, hogy szeretitek egymást.

2014. jún. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!