Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Minden okom megvan a boldogság...

Minden okom megvan a boldogságra, de mégsem vagyok az, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Szinte tökéletesnek mondható az életem, vannak barátaim, van pasim, szüleim együtt élnek boldogságban, jó a gazdasági helyzetünk, minden oké de egyszerűen apróságok miatt folyton lehozódok az életről. Több éve bulimiás vagyok, de vannak napok mikor erre nem is gondolok, nem is hányok de alapból szomorú vagyok. Nehéz pozitívnak lenni, hogy tudnám magam pozitívabbá meg boldogabbá tenni? A fő problémám, hogy nincsenek céljaim és minden nap úgy érzem, hogy nincs okom, hogy éljek.. 18/L
2016. jan. 25. 23:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Nincs ami motiváljon
2016. jan. 26. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Azért az, hogy vannak barátaid, van pasid, neg együtt vannak a szüleid, még nem feltétlen jelenti, hogy tökéletes lenne az életed. Társadalmilag ez számít normálisnak, de maga a társadalmunk messze van a tökéletestől. Képmutató, haszon alapú, manipuláló stb. A legtöbb ember mentalitása is eléggé beszűkült. Nagyon sokan tele vannak elfojtott indulatokkal, feszültséggel, csak részben vannak tisztában a saját érzéseikkel, azt, hogy önismeret legfeljebb hírből ismerik. Hiába rendelkezel hivatalosan jónak számító háttérrel, ezek a problémák akkor is jelen vannak, talán a te családodban is, csak nem veszed észre, nem tudatosítod. Persze nem ismerem a helyzeted, de azért szerintem mindenképpen érdemes ezeken a dolgokon elgondolkodnod.
2016. jan. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Életkori sajátosság. Rengeteg korodbéli érzi így magát.

Folyamatosan azon pörgettem magam, amikor olyan fiatal voltam mint te, hogy nincsenek céljaim, nincsenek terveim, nincs motivációm. Minden mindegy. Az se érdekel, ha esik az eső, és az se ha süt a nap. Semmi sem érdekelt. Már úgy felfejlesztettem a dolgot, hogy boldog se voltam, de még szomorú se. SEMMI, kiégtem.

Persze volt amikor hirtelen eldöntöttem, hogy ilyen egészségesen fogok étkezni, úgy elkezdek futni, amolyan iskolába fogok járni. 2 nap és már el is felejtettem.

Sosem értettem, hogy másoknak, hogy vannak céljaik, meg terveik.. Én meg azt se tudom mi lesz velem másnap..

Aztán valahogy számomra az adta a kiutat, hogy legyen az a motivációm, hogy találjak motivációt.

Az a célom, hogy találjak célokat.

Hirtelen lett dolgom, ami felé elmozdulhattam. Feltörtek belőlem kérdések, és válaszok is.

Rengeteg önismeret fejlesztő könyvet elolvastam ezalatt a 4 év alatt. Pszichológiai-spirituális megközelítésben egyaránt.


Mert eddig csak szidtam magam, hogy milyen magatehetetlen vagyok, amiért nincs.. De sosem tettem fel azokat a kérdéseket, hogy egyáltalán mik ezek? hogyan lehet keresni, találni, készíteni ilyeneket. cél, motiváció, kitartás, siker, boldogság.

Az esélyt sem adtam meg, hogy legyen, mert nem is azt akartam, hogy legyen, hanem szenvedtem, hogy nincs.

Remélem érted amiről beszélek.

Nem fogok könyvet ajánlani, vagy tanfolyamot, vagy weboldalt, sem gyakorlatokat. Mert neked kell ráérezned arra, hogy merre felé húz a lelked. Mit gondolsz úgy, hogy ki lehetne próbálni.


A boldogság csak egy állapot -létállapot, pillanat-. Boldog élet nem létezik. Elégedett lehetsz az életeddel, szeretheted az életed. Jó életed lehet, sok boldog és boldogtalan pillanattal.

Nincs világos sötét nélkül, nincs fent, lent nélkül. Nincs hideg meleg nélkül. Nem tudod a teljességében megtapasztalni a boldogságot, szomorúság nélkül.

2016. jan. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!