Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Kapcsolati "trauma" következté...

Kapcsolati "trauma" következtén keletkező erős szexuális vágya?

Figyelt kérdés

Már lassan 2 éve szétmentünk volt barátnőmmel, különleges kapcsolat volt köztünk, nem tudom igazán elmagyarázni milyen is volt. Manapság ha látom még mindig rossz érzés fog el, heves szívverés és gondolom még néhány szomatikus impulzus is lesújt rám mint az izzadás stb... bár ezeket nem vettem észre. Utána sajnos hangulatbeli változás is történik, szomorkássá válok.

Napközben spontán nem jut soha eszembe, lehet ez egyfajta önvédő mechanizmus bár ezzel kapcsolatban nem találgatok inkább.


Ami az egészben a legrémisztőbb, hogy azóta általánosságban elmondható, hogy a kicsit is csinos lányok után erős szexuális vonzalmat érzek. Amivel természetesen nem lenne probléma, de ez szinte mindig igaz, ráadásul a közelebbi ismerőseim esetében már nem is igazán tudom magam uralni. A célzások és flörtök csak "olaj a tűzre", intenzíven keresem az alkalmat a testi érintkezésekre...

Amit még különösen furcsának találok magamban az az, hogy az exemre hasonlító lányok esetén (elég egy megegyező hajszín, arcforma, öltözködés stb..) és a már előbb említett nehezen uralható vágyaknál is erősebb késztetések törnek rám. A már többször látott idegen esetében az is megfordult a fejemben, hogy leszólítom és megpróbálok összebarátkozni vele, de tudom, hogy ezek közel sem csak baráti szándékok. Sajnos ezek mind úgy gyötörnek, hogy kapcsolatban élek, és bár nem léptem félre soha és szerelmes is vagyok a páromba, mégis fennállnak ezek a "tünetek".


Ha valakinek vannak ötletei nyugodtan leírhatja de szakértő válaszát is várom, ha van valami személyesebb kérdésetek privátba nyugodtan tegyétek fel. Köszönöm a válaszokat!



2016. febr. 8. 18:12
 1/2 A kérdező kommentje:
Ha valaki ismer jó pszichológiai könyvet ami a témáról szól, vagy érinti azt nyugodtan írja le, nemzavar a terminus technicus ;)
2016. febr. 8. 18:15
 2/2 anonim ***** válasza:
A szürke 50 árnyalata
2019. jún. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!