Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Lehet-e olyan erős egy gyermek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet-e olyan erős egy gyermekkori trauma hogy a női, hozzáteszem konvencionális szerepeket -úgymint gyermekvállalás, társ- (és nem pár) keresés is felülírja és valaki csak a saját megvalósítását helyezze előtérbe a szüleinek való bizonyítás végett?

Figyelt kérdés
2015. jan. 27. 10:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem értem a kérdést.
2015. jan. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
simán lehet, nem is kell hozzá konkrét trauma (már ha a nevelést nem vesszük annak)
2015. jan. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
lehet
2015. jan. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mi a különbség a társ és a pár között? Nálam szerető és társ=pár kategória van.


Egyébként a kérdésedre: Igen, van. Illetve ami még ilyenkor előfordul, hogy a nő sikeres lesz és már a siker hajtja, sokat dolgozik és úgy érzi nem fér bele az életébe a bonyodalom vagy az idejébe az, hogy mással is foglalkozzon, esetleg még később rájön, hogy már kicsit késő van és fél belekezdeni.

2015. jan. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Elég tipikus.

A "szingliség" hátterében többnyire az áll, hogy nagyon sok ember számára a társkapcsolat nem kellemes állapot, hanem egy ijesztő dolog. Félnek igazán közel kerülni valakihez, mert kicsi korban olyan kötődési mintázat alakult ki bennük, hogy a közelség fájdalmas élmény, a szeretett személytől semmi jót nem lehet várni.

Ennek EGYIK lehetséges kompenzálása, amikor valaki a munkába, karrierépítésbe "menekül", azzal fedi el a problémáit, hogy ne kelljen a valós gondokra koncentrálni.

Hogy a szülőknek akarna bizonyítani? Nem hinném. Inkább a "belső szülőnek", aki beépült az ember személyiségébe, és folyamatosan belülről hajtogatja, hogy "nem vagy elég jó", és "többet várok el tőled".

2015. jan. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

# 4: Az én értelmezésemben a pár olyan fogalom, amikor függenek egymástól a felek, az egyik nem tud létezni a másik nélkül. Egy pszichológus mondta: párja a zokninak van! Gondolj csak bele: egy fél pár zokni, vagy cipő önmagában értéktelen, nem tölti be a funkcióját. Nagyon sok olyan párkapcsolat van, ahol ez ténylegesen fennáll, a felek egymástól függnek, egymás alárendeltjei, szerepeik kiegészítik egymást, de egyik sem lehet igazán önmaga a kapcsolatban.

Ezzel szemben a TÁRSak egyenrangú partnerek, akik önmagukban is értékesek, teljesek, és a maguk teljességében képesek egymás számára pozitívumokat nyújtani. A létezésük, identitásuk nem függ a másik emberétől.

2015. jan. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Létezik, nem kell hozzá gyermekkori trauma. Csak míg férfiaknál ezt elnézik, vagy helyeslik, hogy előrébb akar jutni, ha egy nő ilyen, akkor mindenki fel van háborodva, hogy miért nem marad otthon és szül. Ennyit arról, hogy egyenlőség van a nekem között.
2015. jan. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#4. vagyok.

Kérdező: Értem, logikus is, bár én ennyire nem különítek el, nekem a pár nem a zokni másik felét jelenti (szerencsére), hanem azt akit Te társnak írsz.


Ja igen.. szülőnek való bizonyítás oka nagycsaládon belül amit látok:

-szülők is sikeresek voltak, a lány okos, kis testi hibával. Agyon tanulta magát, ma már itthon nem kapna munkát a végzettségével és azzal a fizuval amit kint kap. Van aki szerint kis "pörgető" is megy nála, tehát nem csoda, hogy nem vállalna egy gyereket.

-szülők leszólták gyerekkorában a későn érő gyereket és most valóban bizonyít. Odadobja anyjának a pénzt és lekezelően beszél vele.

-menekülés a kapcsolatok elől.


Persze bizonyára rengeteg változat van, nálunk ezek jöttek elő.

2015. jan. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
nem "kérdező", hanem #6. bocs.
2015. jan. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!