Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért vagyok önbizalomhiányos?...

Miért vagyok önbizalomhiányos? (többi lent)

Figyelt kérdés
Apum sokszor letör, hogy buta vagyok mint a föld, idióta, hülye, nem azért nyertem meg három matekversenyt, mert tudok, hanem mert segített a tanár (ez nem igaz), stb. Ez hónaponta 5-6 előfordul, már kezd nagyon idegesíteni. Mit tegyek, hogy több legyen az önbizalmam? 12/L

2016. febr. 12. 12:11
 1/2 anonim válasza:

Bizonyíts! Magadnak. Kezdj el több dolgot. Kezdd a könnyűvel, haladj fokozatosan. A sikerélmény reményt ad, inspirál, majd bizalmat nyújt.

Nézd meg milyen vagy írd le egy lapra. Kezdd a jóval.

Legyenek barátaid akikkel tudsz beszélgetni, de szórakozni is.

Ha zavar mások véleménye bizonyíts nekik is. Mutatsd meg apukádnak, hogy igenis okos vagy! De előbb bízz magadban.


Sokaknak segít, ha előbb a külsőjükkel vannak kibékülve. Mikor elmész a tükör előtt, nézz bele és mondd: hmm milyen szép a szemem!

Ha teheted mondd hangosan. Az agyad egy idő után elhiszi, rájön, hogy igazad van, tehát tetszeni fogsz magadnak, vagy legalábbis elfogadod magad, majd lesz önbizalmad.

Fontos, hogy a belsőddel is kibékülj. Látsd meg, miben vagy jó, mi a szép, jó benned majd ha ez már jól megy javítsd ki ami rossz.


14/L



Ha van kérdés, valami nem tiszta, vagy várnál kifejtést írj!

2016. febr. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Ne foglalkozz mással, ne halgass analfabéták szavára.
2016. febr. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!