Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Régen önbizalomhiányos voltam,...

Régen önbizalomhiányos voltam, egy ideje meg már olyan egoista. Más is van ezzel így? 16/L

Figyelt kérdés

2016. febr. 6. 20:28
 1/5 A kérdező kommentje:
De amugy nem is egoista. Csak nem tudom hogy mondjak
2016. febr. 6. 20:29
 2/5 anonim ***** válasza:

beképzelt, úgy mondják.

mondjuk ilyen nagy élettapasztalattal amivel rendelkezel, én nem jelentenék még ki semmi konkrétat a témával kapcsolatban egy pár évig :)

2016. febr. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Életed folyamán változik a személyiséged. Egy időszakban lehetsz melankolikus, míg egy másikban flegmatikus. Vagy akármelyik a négy típus közül. Attól függ mennyire vagy éppen érzelmileg stabil vagy labilis, illetve hogy mennyire mutatod ki az érzéseidet, esetleg mennyire folytod magadba.
2016. febr. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#1: Nem beképzelt! Aki beképzelt, az magáról beképzel dolgokat, amik nem is igazak, vagy legalábbis nem teljesen, torzítja a valóságot.

#2: Köszönöm a választ. :)

2016. febr. 6. 23:27
 5/5 anonim ***** válasza:

Valahol olvastam egy pszichologikus gondolatot arról, hogy aki önbizalom hiányos, az nehezebben fogadja el a hibáit, mert nehezebben teszi túl magát a tényen, hogy "hibázott", ezért túl végletesen is csak arra összpontosíthat, hogy elfogadja önmagát, vagy épp kötelezőképpen olyan társaságot keres, aki mindenben egyetért vele, hogy ne kerüljön feszélyezett helyzetbe, ilyen társaságban vagy kapcsolat viszonylatban csak egoistán tud viselkedni.

Amúgy igen, én is így voltam ezzel, bár nem tolom mások képébe az "egoizmusom", csak úgy gondolatban többnyire nem figyelek semmi másra önmagamon kívül, ettől érzem komfortosan magam, de egy idő után elegem lett "magamból", ez így nem jó állapot, próbálok nyitott is lenni a dolgokra, vagy másokra.

21/L

2016. márc. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!