Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tudnék változtatni a...

Hogyan tudnék változtatni a belső motivációmon?

Figyelt kérdés
Sajnos az anyám jelenléte befolyásol. Tanulok valamit főiskolán. Az egyik fontos vizsgámra nem készültem,mert az anyám itt volt, és nem bírtam így rávenni magam, egyértelműen az volt a belső gátam, hogy itt ül kint a másik szobában,és úgy generálisan is,hogy nem akarom,hogy sikeresen készüljek, nem akarom,hogy az anym örüljön. Volt olyan vizsgám,hogy kettessel csúsztam át,és ez nagy szégyen volt abból a tárgyból,mert fontos,de ő megdicsért,hogy a lényeg,hogy megvan. Iszonyú nagy szégyen ezen a szakon egy kettes abbol a tárgyból.eleve neki az szamit hogy a diploma meglegyen. Amikor elkezdoditt a szakmai gyakorlatom azt hazudta masoknak milyen lelkes vagyok "meg mar komoly szakmazas megy es nagyon élvezem",ami nem igaz. A szakomon kozoltek velem,hogy alkalmatlanvagyok erre. Az életben engem gyamoltalannak eveltek, es elfolytottak,sikertelennek tartottak a szüleim. Az anyám a mai napig is kontrollal es gyereknek kezel.23 eves vagyok. Semmi kiallasra nem tanított meg stb, elfolytotta bennem az ilyen jellegű torekveseim-ha volt is valaha. A gondom,hogy nem birok határozott lenni,mert van egy belső gát bennem ,hogy az anyám ennek örül, hogy milyen ügyes kislány vagyok es megdicser akkor meg büszke. (magára,hogy milyen szipi szupi ügyes lany vagyok). Becezget,turkal a cucccaimban. Kisgyereknek kezelnek itthon l. De valahogy kepesnek érezném magamat az onalloeletre de egy megmagyarazhatatlan blokk van rajtam ezzel kapcsolatban. Egyre lejjebb csuszom, es egyre nagyobb kudarcokat halmozok a blokk miatt.nem rinyalas,remelem valaki segít.
2016. febr. 16. 20:26
 1/2 anonim válasza:

Nalam is hasonlo helyzet alakult ki. 18 eves vagyok es az anyam nagyon tud befolyasolni. Aztan elegem lett. Megmondtam neki h vagy hagyjon ervenyesulni vagy elkoltozok.

Figyu. A te eleted, vedd at az iranyitast! Ha igy folytatod akkor semmit se fogsz elerni az eletben es a vegen azon kapod magad h az utcai szemetesben banyaszol. Morivaciodon senki se tud segiteni csak te magad! Kell egy cel. Kezdetnek eleg lesz az is h a kovetkezo vizsgadon jol teljesits, es ha ez meg vanjohet a kobetkezo nagyobb cel. Anyukaddal meg beszelgess el. Mondd meg neki h mi bant, mert ez nem folytatodhat igy. Felnott vagy onallo gondolattal es gondolom vannak almaid.

2016. febr. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ah,fölösleges vele beszelnem. A " nyílt színen" önálló lehetek. En valasztottam a szakot magamnak. Most tudnam elvégezni,de bennem van ez a rohadt blokk. A dolgaimat halogatom,én gorgetem magam előtt az önállóságot. O "hagyja".sose engedett főzni se stb. Most elkoltoztem egy masik varosba,de zgyanugy itt a blokk. Nem csinálom a dolgokat,ramnehezedik egy súly. Ittmar nem az anyám tehet errol,hanem en. O csak kialakutitta ezt bennem.nem tudom hogy akarhatnek határozott boldog talpraesett lenni. Mert kepes vagyok ra,nega megy. Aztan valahogy cisszaesem ebbe az allapotba, es nem tudok kijönni.es a baj,hogy nincs ra motivaciom,mert egyszerűen nem akarom,gogy megvalósuljon a büszkesége.az árnyékában élek.nem vagyok önmagam. De amugy se menne tul jol ez,mert nincs gyakorlatom az ilyesmiben,hisz az ellentetjere nevelt. A szakomon az alkalmatlansag abszolút ez a határozottság gyakorlatiatlansag bővebben.
2016. febr. 16. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!