Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan nyíljak meg egy olyan...

Hogyan nyíljak meg egy olyan ember előtt, aki mindig visszahúzódónak, önbizalomhiányosnak ismert?

Figyelt kérdés
Annak idején nagyon szerelmes voltam az illetőbe, ő is vonzódott hozzám, de végül a zárkózottságom miatt nem lett közöttünk komolyabb kapcsolat. Itt nem elsősorban arról van szó, hogy nem tudtam közel engedni magamhoz(pedig mindennél jobban szerettem volna, de a természetemen nem tudtam változtatni), hanem hogy őt kifejezetten zavarta már, hogy csendes vagyok.Úgy érzem, azóta nagyon sokat változtam, és akkoriban sem voltam egy elveszett lélek, de őt annyira elérhetetlennek és tökéletesnek láttam, hogy képtelen voltam legyőzni a gátlásaimat, ha a közelében voltam. Remegett a hangom, a tenyeremről ömlött a víz, és sokszor belegabalyodtam a mondataimba. Igazából nem lenne rá okom, hogy önbizalomhiányos legyek, a környezetemtől állandóan kapom a pozitív visszajelzéseket, inkább a múltamban léteznek az ezt kiváltó okok( család).Úgy gondolom az nem probléma, ha valaki alapvetően visszahúzódó természetű, de nálam nagyon gyakran konkrét gondot okoz, hogy bizonyos helyzetekben állandóan zavarban vagyok.Hamarosan találkozom az említett személlyel, és szeretném, ha képes lenne más képet kialakítani rólam, de félek, hogy előjönnek a régi érzések, hogy nem tudok mit kezdeni magammal..hogy tudnám ezt legyőzni?
2010. márc. 31. 08:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Kísértetiesen hasonlítunk.Nekem újabban jött elő a fene nagy önbizalomhiány,pirulással,egyebekkel.Olykor meglátogatott egy fickó a munkahelyemen,aki mindezt fokozottabban hozta elő,és elegem lett.Minden kilátástalan helyzetben nekem az önszuggesztió segített,így újra ahhoz fordultam.Mivel nem tudtam,mikor jön újra a fiú,ezt a mondatot mondogattam ahányszor csak eszembe jutott,de elalvás- és teljes ébredés előtt kötelezően:"Akkor,ha xy meglátogat,én természetesen,könnyedén viselkedem.Kismilliószor elmondtam,és ami fontos még,el is képzeltem.Aztán eljött a nap.És ismeretségünk óta először majdnem teljesen fesztelen voltam a társaságában.Ez egy csoda volt!
2010. márc. 31. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Emil Coue könyveit ill.A Tudatalattid csodálatos hatalmát nagyon ajánlom Neked!Belekukkanthatnál Louise L.Hay:éld az életed c.könyvébe is,vagy a Vonzás törvénye címűbe.Ha nem Vagy ilyen beállítottságú,akkor is nagyon ajánlom.Írtad,hogy nincs okod az önbizalomhiányra.Akkor vajon miért van ez a kisebbrendűségi érzés?Mert ez az.Mit tett ezért a családod?(Az éld az életedben erről is van szó,muszáj átgondolni mit hoztunk magunkkal,miket mondtak nekünk,mit sulykoltak belénk szüleink,nagyobb tesó,tanár,és elengedni ezeket.
2010. márc. 31. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Milyen gondolataid vannak magadról?

Miket gondolsz a nap folyamán?Inkább negatív?Szoktad szidni magad?"De hülye vagyok"stb.

2010. márc. 31. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Ez az önszuggesztió, amit a kedves első említett, tulajdonképpen az agykontroll technika alapja, nem?

A családról nagy vonalakban annyit, hogy apám és anyám tűz és víz, apám az elnyomó, anyám és én pedig az elnyomott szerepét játszuk. Apámmal utoljára talán 6-7 éves koromban volt viszonylag jó kapcsolatom. Amikor elkezdtem kamaszodni, minden megváltozott. Talán régen is megvoltak ugyanazon hibái, amelyeket most vélek felfedezni benne, csak én nem voltam még olyan szinten, hogy lássam őt teljes egészében. Agresszív, igazságtalan ember, aki csak akkor tart szerethetőnek, ha bizonyítok, ha teljes mértékig megfelelek az elvárásainak. Ha kudarcot vallok, akkor rögtön egy haszontalan, semmirekellő kis korccsá válok a szemében, és mindent megtesz azért, hogy véleményét a tudomásomra hozza. Ennek ellenére furcsamód látszólag nem alakult ki bennem megfeleléskényszer. Illetve borzasztóan frusztrál, ha tudom, hogy nem lehetek elég jó, de általában úgy közelítem meg a témát, hogy bármit teszek, úgysem felelhetek meg eléggé, és ez egyfajta passzivitást alakított ki bennem.Hogy mégis minek gürcöljek, ha saját magamat nem tartom semmire, mások elvárásait meg úgysem elégíthetem ki? Szóval hiányzik belőlem a motiváció, az önelfogadás, és ez a rejtett megfeleléskényszer nálam kevert étkezési zavarban nyilvánul meg, már jó ideje. Úgy érzem, hogy bármilyen teljes lenne az életem, akkor sem tudnám magam elfogadni, és akkor is erre a rohadt vékonyságra vágynék, de hogy miért, azt nem tudom.A hozott negatív tényezőket tényleg el kéne engedni, de mi maradna akkor belőlem?Mert sokszor úgy érzem, hogy nincs is önálló személyiségem, minden , ami vagyok, külső hatásokból épült fel, pedig tudom, hogy valójában nem így van, de mégis..Nehéz így élni nagyon.Am. 19/L

2010. márc. 31. 15:33
 5/6 anonim ***** válasza:

...Megfelelési kényszer vagy kisebbségi érzés:egyremegy!Ilyen családi háttérrel nem csoda a problémád,de mégis,valahogy meg kell próbálnod kijutni a helyzetből,hiszen ez idővel rosszabb is lehet.Valószínűleg apukádnak is volt egy ilyen apukája(esetleg anyukája)legalábbis így szokott lenni.A legjobb az lenne,ha el tudnál költözni otthonról,mert akkor kikerülnél a hatásköréből.Mellette csak következetes vasakarattal,felé vakon és süketen tudsz megváltozni.

Igen,az agykontroll és Coue egy vonal.

Az a baj,hogy olyan kép él Benned Magadról,ami NEM TE VAGY!Amit erőszakkal kialakítottak Benned.Meg kell értened,és aztán el is kell hinned,hogy Te sokkal több Vagy ennél.Mi érdekel?Vonz-e valami?Van-e olyan dolog,amibe belevágnál,csak a saját örömödre?Próbálj meg ne másnak,magadnak elkezdeni megfelelni.Nézz úgy magadra,mint ha most látnád önmagadat először.Most csak egy normális,értelmes lány Vagy,mentes minden külső ragacstól,és nem az apukádon,rajtad áll az életed.Ne hagyd mások által elrontani!

2010. ápr. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
...Egyébként baromi nehéz kiszűrni a kintről jövő mocskot,és magunknak hinni el,mennyit is érünk,én ezt tudom.De ha nem kezdjük el,ha nem próbáljuk meg,örökké csak önbizalomhiányosan fogunk kullogni és amikor jobbra fordulhatna a sorsunk azt mondjuk,nekem ez úgysem megy.Pontosan olyan erővel rendelkezel,mint a legirigylésreméltóbb ismerősöd,annyi különbséggel,hogy Ő elhiszi mindezt önmagáról.
2010. ápr. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!