Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért érzek így? Fantáziavilág...

Miért érzek így? Fantáziavilágban élek?

Figyelt kérdés

Úgy érzem az élet elmegy mellettem, és én csak kívülállóként figyelem. Mindig is élénk volt a fantáziám, nagyon szerettem olvasni, verseket írni, történeteket kitalálni, és ez felnőtt koromra sem változott. Ahogy egyedül maradok a gondolataimmal, azonnal a saját kis világomba menekülök, lehet ez bárhol, a buszon, séta közben, a postán sorban állva vagy a monoton feladatok alatt munka közben. Ha van egy kis szabadidőm és nincs semmi dolgom, akkor le is írom ezeket, vagy egyszerűen előveszek egy jó könyvet, és teljesen elmerülök benne. A lényeg, hogy ne kelljen a valóságra koncentrálnom. Úgy érzem nem tudok szembenézni a nagybetűs élettel és az ezzel járó gondokkal, és talán nem is akarok. Így boldognak érzem magam, mindig kiegyensúlyozott vagyok, nyugodt, sosem idegeskedem semmin, mégha néhányan egy kicsit közömbösnek is tartanak. Viszont ha elvennék tőlem ezt a kis fantáziavilágomat, nem tudom hogy el tudnám-e viselni; őszintén szólva, nem sok dolog maradna, amiért érdemes lenne élnem, és minden nap felkelnem újra és újra.

Nem is tudom miért írtam ezt, mivel ezzel kapcsolatban tanácsot nemigen tud adni senki. Leginkább talán azért, mert jólesett ezeket a gondolatokat, amiket még sosem osztottam meg senkivel, szavakba önteni.

Köszönöm szépen mindenkinek, aki végigolvasta ezt az igen hosszúra sikeredett írást, és ha valaki érzett már hasonlóképpen, szívesen olvasnám a gondolatait! :)


24/L


2016. febr. 19. 23:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Nálam kettős a mérce. Amikor kimozdulok szeretek a valóságban lenni, ám amikor itthon vagyok fordul a kocka. Itthon én is szeretek képzelődni, filmet nézni, játszani. Mindent, ami a valóság koppintása.
2016. febr. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Semmi gond ezzel, mindenki úgy próbálja tompíani a negatív hatásokat, ahogyan tudja.
2016. febr. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szoktam elmélkedni, szerintem a fantáziavilágom sem szegényes.

Ezzel nincs is baj,azzal, amit te csinálsz.

Viszont ezen elgondolkodnék a helyedben :" A lényeg, hogy ne kelljen a valóságra koncentrálnom. Úgy érzem nem tudok szembenézni a nagybetűs élettel és az ezzel járó gondokkal, és talán nem is akarok. Így boldognak érzem magam, mindig kiegyensúlyozott vagyok, nyugodt, sosem idegeskedem semmin, mégha néhányan egy kicsit közömbösnek is tartanak. Viszont ha elvennék tőlem ezt a kis fantáziavilágomat, nem tudom hogy el tudnám-e viselni; őszintén szólva, nem sok dolog maradna, amiért érdemes lenne élnem, és minden nap felkelnem újra és újra."


A fantáziavilágod nem kell, kellene elvenni.

Egyetlen baj van mindezzel, a valóság előbb-utóbb szembe jön, és az nem lesz szép.

Nem lehet a problémákat tologatni,szembe kell nézni időnként velük,mert minden gond egy újabbat generál,egy még nehezebben megoldhatót.

Nem lenne miért élned?

Mondod ezt 24 évesen.

Hm.

Nem hangzik jól, ugye tudod?

Fontos kérdés!

Életed milyen problémáit halogatod?

2016. febr. 20. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 bandi6891 válasza:
Fontos az aranyközépút,én is átlépek a kis világomba ha töltődnöm kell,aztán ki kell lépnem és törődni mással/másokkal.Kicsit önző amit te csinálsz.Vannak jó és szép dolgok a valóéletben,ha te nem találsz az a te hibád.
2016. febr. 21. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha családod, gyereked lesz, kevés időd marad ilyesmire. Főleg az első 20 évben. Azután pedig jönnek az unokák. Ne félj, ha akarsz, ha nem, a régi életedről nagyrészt le kell mondanod.
2016. febr. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hog érdekel-e de vannak ilyen lélektani típusok, és szerintem, ha őszintén töltöd ki a tesztet (a hosszabbak pontosabbak), akkor ijesztően pontos leírást kapsz magadról. Velem legalábbis így volt :) egy próbát szerintem megér, semmi ezotéria, semmi horoszkóp nincs benne meg ilyenek, csupán segít megismerni önmagadat mélyebben :)

[link]

2016. márc. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kedves 5.! Miért hiszed, hogy mindenki családot akar meg unokákat?
2017. nov. 15. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!