Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan ismerhetem meg jobban...

Hogyan ismerhetem meg jobban önmagamat? 19/F

Figyelt kérdés
Félre értés ne essék, nem identitás zavarom van, és tudom, hogy milyen ember vagyok, de azt nem, hogy miért lettem olyan amilyen. Mások zárkózottnak tartanak, és részben igazuk van, nem sokat beszélek másokkal, de ha igen, akkor sem nyílok meg igazán senkinek. Önbizalmam jóval kevesebb van mint amennyi normális lenne. Nem bízom az emberekben. Nem engedem, hogy megismerjenek. Úgy gondolom, hogy senki nem értene meg, és az embereket szűk látókörűnek tartom. Vannak akik beképzeltnek és arrogánsnak tartanak, amit őszintén szóval nem értek, mert sosem piszkálok senkit, nem bántok másokat, és alantasnak tartok mindenkit, aki azért bánt valakit, mert saját magát jobbnak/többnek gondolja. EZ vagyok én, csakhogy nem tudom, hogy mitől lettem ilyen.

2016. febr. 19. 23:53
 1/3 anonim válasza:
Beszélhessetek. Kérdezd meg mit szeret, mi a hobbija ilyenek. :D
2016. febr. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Csak azt tudom javasolni, hogy nézz pszichológiai témájú videókat a neten és olvass könyveket. Az önbizalom hiányon pedig dolgozz úgy, hogy tágítod a komfort zónádat. Azt, hogy miért lettél olyan, amilyen vagy csak te tudod megválaszolni. Én egy kicsit elemezgettem a szüleim viselkedését és sok esetben arra a következtetésre jutottam, hogy nagyon sok tulajdonságukat átadták nekem, illetve a viselkedésük elég nagy mértékben befolyásolta azt, hogy milyen emberré váltam. Ezenkívül érdemes még górcső alá venni azokat az életeseményeket, amik nagy hatást gyakoroltak rád.
2016. márc. 2. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én úgy fogom fel a személyiségem, hogy nem valamiféle "múltbéli okozat" miatt vagyok olyan, amilyen, hanem a tetteimnek, viselkedésemnek célja is van, aminek semmi köze a múlthoz. Amit teszek abban az az esszenciális kérdés, hogy "mit akarok vele elérni?" Hogyha semmit sem, akkor igazából értelmetlen, pl. ha indokolatlanul bizalmatlankodni másokhoz. Milyen okot adnak neked az emberek arra, hogy bizalmatlankodj? Esetleg a múltbéli csalódásaidat vetíted ki rájuk? Mi alapján mondod, hogy senki sem értene meg? (vagy pl. az hogy mindenkit szűk látókörűnek ítélsz, talán tényleg beképzelten hangzik) Ilyen helyzetben érthető, hogy homályosnak látod magad.

Én is homályosnak látnám magam, ha senki sem értene meg.


Pl. nem muszáj a barátom legyen valaki ahhoz, hogy megértsen.

Attól, hogy nem alakítasz ki viszonyt másokkal, még valamilyen szinten megértheted őket, és ők is érthetnek téged. (értelem kérdése, nem személyiségé)

Az már nem az emberek megbízhatatlansága, hanem a te bizonytalanságod, hogy nem tudod, mi a frászt vársz az emberektől. Az az ember is érthető és tiszta, aki határozottan kijelenti magáról, hogy nem akar kapcsolatokat kialakítani. Mert van jobb dolga is, pont.

De aki csak "úgy érzi, hogy nem akar/nem tud", de zavarja ez az érzés összevissza, akkor végeredményben maga sem tudja, hogy mit akar, és ezen sosincs, amit megérteni.

Attól, hogy egy ember nem bízik a többi emberben, még nem ok arra, hogy homályos személyiségű legyen(!!!), hogyha legalább érthetően, normális világos gondolkodással kitudja fejezni maga előtt, hogy ez így van, és hogy miért nem bízik.

Teljesen érthető vagyok, hogyha azt mondom, hogy "elárultál, ezért nem bízok benned, nem beszélek veled". vagy mondhatom, hogy "félek, hogy elbizonytalanítanak a saját véleményemben, hogyha nem azt gondolják, amit én", és ezzel le van tudva a probléma.

Nem ártana megfogalmazni, hogy tulajdonképpen mit fejeztél ki az embereknek, amitől arrogánsnak tűntél, vagy miért zavar téged, hogy annak tartanak (lényegében zavarhat téged az, hogy a bensődben nem érzed magad annak, de az érthető, hogy téged csak az alapján tudnak ítélni, amit kifejezésre juttattál).

Sokféleképpen lehet az ember arrogáns, de talán az elidegenedés is lehet bántás! Hogyha valaki mindenkivel zárkózott, az fura és érthetetlen. Azt hittem, ezt szociális érzéketlenségnek hívják, nem? Ezt lelehet küzdeni, nem pedig elfogadni, hogy "ilyen vagy".

2016. márc. 16. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!