Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Több éve nem tudok kitörni a...

Több éve nem tudok kitörni a depresszióból, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Huszonéves egyetemista vagyok, és jó pár éve eléggé szerencsétlenül alakul az életem. Próbálok kitörni ebből az egészből, de valami folyamatosan visszahúz. Elégedetlen vagyok magammal, az embereket az elején még kerültem, aztán teljesen bezárkóztam, ennél fogva már alig van valamiféle emberi kapcsolatom, és már a lányok is kerülnek, pedig pár éve még folyamatosan volt kivel randiznom. Elégedetlen vagyok az életemmel és magammal folyamatosan, és hiába küzdök nem tudok az egészből kikecmeregni. Tudom, hogy szeretnem kellene önmagam, de egyszerűen csak azt látom, hogy telnek az évek az én életemben semmi sem történik, holott a testvéreim élete pedig folyamatosan tart valamerre. Próbáltam optimista lenni, nyitni mások felé, de az egész már valahogy annyira berántott, hogy fogalmam sincs merre tovább.

2016. febr. 27. 13:50
 1/4 anonim válasza:

:) Mindenre van megoldás! Gondoltál már arra, hogy elmész egy pszichológushoz? Szerintem mindenképp menj el egyhez,mert a depresszió egy nagyon durva dolog. Az idegrendszeredben levő neurotranszmitterek változása komoly gondokhoz vezet.A pszichológusok segítenek,ha komoly a baj akkor gyógyszerrel,de segítenek.Mindenkinek. És nehogy azt hidd hogy hozzájuk "bolondok" járnak vagy valami...mert nem.

Ha kérdésed van vagy beszélni szeretnél írj bátran privátba :)

u.i.: Tarts ki mindig,mert minden vihar után szép idő lesz! ;)

2016. febr. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Már jártam, egy ideig jobb volt, aztán visszazuhantam. Sajnos a suli mellett nincs pénzem finanszírozni, és őszintén elég elkeserítő, hogy már több éve küzdök és esély sincs a változásra.
2016. febr. 27. 17:15
 3/4 anonim válasza:
De van,esély mindig van.Vannak barátaid,valaki akivel elmehetsz egyet a városba? Mert jó az,ha nem vagy egyedül.Pl, biztos van amit szeretsz: sport,zene,rajz,küzdősport,bármi.Járj el ilyen közösségekbe.Ha egyedül vagy többet gondolkozol,és mivel nem vagy rendben magaddal,nem épp pozitív a gondolkodásod(álltalánosan gondolom,de ezt csak te tudod.)
2016. febr. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Teljesen igaz amit mondasz, de se motivációm se hangulatom nincs az emberekhez. Sajnos eléggé ellököm magamtól az embereket, és süt rólam az irigység. Eléggé dühít sajnos, hogy úgy érzem az életem nem tart semerre sem, hiába vannak céljaim, nagyon távolinak tűnnek. A fentebb mondott ellökések miatt, pedig nem csak, hogy az emberek kerülnek, pedig sokan igyekeztek jóban lenni velem, de nem volt igényem a társaságukra.
2016. febr. 28. 10:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!