Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudok kilábalni a depressz...

Nem tudok kilábalni a depresszióból. Mit tehetnék? Nem akarok életem végéig gyógyszereket szedni.

Figyelt kérdés

Kedves Mindenki!

Ha van ötletetek akkor kérlek osszátok meg velem!

Az egész tavaly nyáron kezdődött amikor otthagytam szeretett munkahelyem mert én voltam az iroda vezetője de ugyan annyit kerestem mint az utolsó segédmunkás és mertem kérni 10e Ft emelést, helyette inkább megváltak tőlem. Akkor az utána következő munkahelyen nagyon durva dolog történt, konkrétan elég nagy mennyiségű illegális anyagokkal kereskedtek a főnökömék, mindezt csupa luxus körülmények között a belvárosban (az átlag ember nem is gondolná, de mindenhol ilyenekbe ütközök). Ezt már nehezn tudtam elviselni és volt egy nagyon komoly ideg összeroppanásom, amikor is kiderültek a régmúltból (szinte gyerekkoromból) nagyon durva dolgok, amiket soha senkinek nem mondtam el és akkor egyből el is kezdtek kezelni poszttraumás stressz-el és komoly depresszióval. Ezt követően nem találtam munkát decemberig. Ez is nagyon kikészített. Aztán találtam! Csakhogy a 3. munkanapomon befelé menet a metróban összeestem és kórházba szállítottak, mert vesegörcsöm volt meg kiderült, hogy kövem is. Persze amint megtudták, hogy kórházba kerültem rögtön kirúgtak! Egészen mostanáig megint nem találtam munkát amikor is úgy nézett ki, hogy igen, mindennel meg volt elégedve a főnököm az első napomon, és én is nagyon jól éreztem magam végre csak éppen azt felejtette el megkérdezni az állásinterjún, hogy dohányzok e és mivel délben kimentem elszívni egy szál cigit így ő nem fog tudni velem együtt működni. Jah! Amúgy jogi asszisztens vagyok. Az egész életem romokban. Rengeteg a tartozásom, munkám továbbra sincs, teljesen egyedül ülök egész nap itthon és próbálok megoldást találni. De egyre rosszab minden. Az érzés, hogy ennyire értéktelen vagyok egyszerűen mint egy betegség kicsinál. Nem tudok aludni, egész nap nem eszek. Ki tudna javasolni valamit? Van egyáltalán bármi értelme még élnem? Nagyon komolyan úgy érzem, hogy nincs...



2013. ápr. 4. 13:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Egyáltalán szedsz valami pszichiátriai gyógyszert, vagy csak nem akarsz szedni? Mert azt se írtad meg, mi a bajod? Mellesleg ahogy leírtad, mindhárom helyről a saját hibádból bocsátottak el, bár kétlem, hogy az események úgy történtek, ahogy leírtad őket.

2013. ápr. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Cipralexet és Xanaxot szedek, ezt írta fel az orvos. Értem, hogy az Én hibám. Köszönöm! Már meg is válaszoltad a kérdésemet! Jah és minden pontosan így történt, de az, hogy te ezt elhiszed e vagy sem egy cseppet se érdekel. Azért köszönöm!
2013. ápr. 4. 13:35
 3/4 anonim ***** válasza:
Én azok alapján, hogy 10+ évet húztam le egy nő mellett aki ugyanezzel szenvedett, sokmindennel nem tudlak bíztatni. Végigasszisztáltam ahog antidepresszánsról - antidepresszánsra, nyugtatóról - nyugtatóra váltogattak a dokival, meg még húszféle egyéb gyógyszert kipróbáltak, a diagnózis meg OCD-től a bipolárison át változott attól függően, hogy melyik gyógyszertől hogyan hülyült meg. Ami maradt még az a pszichoterápia, de ahhoz meg neki nem volt kedve... Kivülről nem fog tudni senki értelmet adni az életednek, keress segitséget, de ha rám hallgatsz inkább pszichológust mint pszichiátert, mert az utóbbiak könnyen nyúlnak a receptért.
2013. ápr. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Vegyed körül magad sok szép színnel, szedjél vitaminokat, és amit javasolni szoktak: hetente két éjszaka maradj fenn. Ha majd jön a napsütés, akkor legyél kint sokat a napon. Ez majd segít.
2013. ápr. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!