Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit kezdjek az életemmel?...

Mit kezdjek az életemmel? Hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Jövőre érettségizem. Egészen eddig konkrét elképzelésem volt arról,hogy mit szeretnék tanulni és hol, de most minden megváltozott. BGF-re szerettem volna nemzetközi gazdálkodásra jelentkezni, aztán rájöttem,hogy az nem nekem való, nem tenne boldoggá ha felvennének. Nagyon sok dolog érdekel: szeretek írni, rajzolni, festeni, nyelveket tanulni. Érettségire ha minden jól megy 3 nyelvvizsgám lesz (1 felső, 1 közép ,1 alap, vagy 2 közép, és 1 alap). Nagyon sok szakot megnéztem már de egyik sem érdekelne igazából.. teljesen tanácstalan vagyok pedig úgyérzem meg van hozzá a tehetségem,hogy ebben a világban elismert emberként éljek. Legalábbis bízom benne. Nézegettem a művészeti iskolákat is de úgy tudom, azokba nagyon nehéz bekerülni, én pedig nem tanulom sem a rajzolást, sem a festést , csak hobbiból űzöm őket. Berlinben találtam egy magánegyetemet ahol írókat képeznek de több információt nem tudtam meg róla és valószínűleg nagyon drága lenne oda járnom. Annyira kilátástalannak érzem most az életem! Valaki nem tudna hasznos tanáccsal ellátni,hogy mégis merre haladjak, mihez kezdhetnék? Egy biztos: mindenképp kreatív állást szeretnék majd.
2010. ápr. 4. 18:34
 1/10 A kérdező kommentje:
Még valamit hozzátennék: már az is megfordult a fejemben,hogy nem csinálok majd semmit, rakok félre valamennyi pénzt vagy elveszek itthonról annyit, amennyiből utazgathatok egy ideig aztán amikor elfogy, akkor hagyom sodródni magam ,és majd remélhetőleg meghalok. De azért ez elég durva lenne, nem akarok még meghalni...
2010. ápr. 4. 18:40
 2/10 anonim ***** válasza:

Én is ugyanígy vagyok, szeretek rajzolni, írni, nyelveket tanulni, de egyikhez sincs olyan kimagaslóan nagy tehetségem. Már leérettségiztem, és a sors úgy hozta, hogy óvóképzőbe járok, talán beis fejezem, ha már két éve koptatom az iskolapadot, de nem fogok óvónőként dolgozni, az biztos.

Nem kell ahhoz művész suliba járni, hogy el tudj helyezkedni művészként. Én szeretnék majd megcsinálni egy grafikus képzést, elég annyi.

Szeretnék valamilyen nyelvszakot is elvégezni, mindegy, milyet. Szívesen lennék mondjuk műfordító.

Ki se bírnám, ha egy életen át ugyanazt kellene csinálnom (mármint munkát), ezért szeretném több irányba is képezni magam. Aztán majd meglátjuk, mi lesz.

Ezek csak ötletek, hogy én merre indulok/indulnék a helyedben,de hogy mihez lenne kedved, azt csakis te tudhatod. Van még időd bőven, ha csak jövőre érettségizel, én még akkor se voltam biztos benne, mit akarok kezdeni magammal, amikor átvettem az érettségi bizonyítványt.

2010. ápr. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Na ezt az utolsót kár volt! Az utazás nem rossz dolog, én érettségi után hajóztam és csak utána mentem egyetemre és közben is halasztottam, utaztam. Ezzel nyersz némi időt és keresel pénzt, szerintem érdemes.

Azt rajtad kívül senki nem tudhatja mit kezdjen az életével, mit tanuljon, én szerencsére 12 éves korom óta csakis egy szakban gondolkodtam, és hamarosan végzek is vele. Szerintem íróként és művészként nagyon de nagyon nehéz betörni és érvényesülni, ennél valami populárisabbat ajánlanék. Ha lennének még szakpárok, akkor egy dupla nyelvet javasoltam volna, de azt hiszem a minorral megoldható, hogy teszem azt angolra menj és ott felvegyél egy másikat minor szaknak. Azzal bármit lehet kezdeni...engem spec. sose érdekelt se a közgáz, se a jog, a kommunikáció igen, de áll. szar és már rengeteg van belőle

2010. ápr. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de igazából mindenképp szeretnék továbbtanulni. Arra lennék kíváncsi ,hogy erről a suliról mitgondoltok? [link] Ilyen típusú iskola nincs Magyarországon.
2010. ápr. 4. 19:22
 5/10 A kérdező kommentje:
Áh, ez az iskola is úszott 4milliót nem tudok kifizetni egy évre. XD
2010. ápr. 4. 19:26
 6/10 anonim ***** válasza:

Esetleg emberekkel nem szeretnél foglalkozni? Nem tudom, hogy jutott ez most eszembe, de ha szereted a nyelveket, utazni, akkor az ENSZ-nek is dolgozhatnál.:D

Elég magas szintű nyelvtudásra van szükség, de ha beszélsz franciául angolul az már alapnak elég jó, azt már csak fejlesztened kell, és mondjuk még egy nyelvet megtanulni. Ez biztos, hogy teljesen kitöltené az életed. :)

Én is így voltam ősszel, nem tudtam már mit kezdeni magammal, annyira elkeseredtem, hogy nincs olyan munka ami igazán hozzám illene, de aztán belekezdtem egy olyan dologba, ami segített rájönnöm, hogy mi is szeretnék lenni.

Kicsit szerintem vonatkoztass el ezektől a művészi dolgoktól, mármint ne csak ez lebegjen a szemed előtt, hanem olyan dolgokra is gondolj amiket szeretsz az életedben, vagy ami mindig is szerettél volna csinálni. Gondolj az erősségeidre és ezeket kombináld ezekkel a tevékenységekkel(akár a rajzolással).

Most csak egy példa: ha jó vagy matekból, és szereted mondjuk az állatokat akkor nem feltétlenül kell közgázra vagy matekra menned, hanem mehetsz biológiára is, mert a matek ott is eléggé szükséges.

2010. ápr. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hmm..végülis szívesen foglalkoznék emberekkel is de mivel 20 évesen érettségizem (nyelvi előkészítős és évvesztes vagyok), így olyasmit szeretnék tanulni, amihez nem kell még évekig koptatnom az iskolapadot. Az ENSZ-hez meg hogyan lehet bekerülni?:S Csak mert utánanéztem, és semmilyen információra sem akadtam ezügyben, kivéve,hogy az élet minden területéről alkalmaznak embereket.
2010. ápr. 4. 19:53
 8/10 anonim ***** válasza:

Én is ötévesen vagyok. :D

De ahhoz, hogy festő,író vagy közgazdász legyél ugyanúgy kell tanulnod még évekig.

Esetleg divattervező?

Pontosan nem tudom, hogy mi alapján és hogyan válogatnak, függ a munkakörtől is,de szerintem elég valószínű, hogy komoly kritériumai vannak az ottani munkáknak, nem csak az számít, hogy mennyire vagy képzett, hanem az elhivatottságod is döntő.

Tájépítész, kertészmérnök?

Ha nemzetközi gazdálkodásra szerettél volna menni, akkor valószínű, hogy jó a kommunikációs képességed, szóval még újságírás is szóba jöhetne. Vagy műfordító, tolmács(szinkrontolmácsként igencsak jól lehet keresni).

2010. ápr. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

*Pontosan nem tudom, hogy mi alapján és hogyan válogatnak, függ a munkakörtől is,de szerintem elég valószínű, hogy komoly kritériumai vannak az ottani munkáknak, nem csak az számít, hogy mennyire vagy képzett, hanem az elhivatottságod is döntő.

am az ENSZ-ről beszélek :)


Azokon a hobbikon kívül amit leírtál mit szeretsz még csinálni? Vagy mit tartasz fontosnak az életedben? Esetleg nem tetszett még meg egy embernek a munkája? Mármint nem mondtad, hogy: Dejó neki, hogy ezt csinálhatja, bárcsak a helyében lehetnék...?

2010. ápr. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Általában azokat az embereket irigylem, akik szabadúszóként dolgoznak különböző területeken, sokat utazhatnak, teljesen függetlenek, és jól is keresnek. :) Újságírás ,tolmácskodás még csak-csak érdekelne de attól félek ,hogy egy idő után megunnám és valami teljesen másba vágnék bele, ezért szeretnék olyasmit tanulni, ami sokrétű és kiélhetem benne az alkotásvágyamat. Divattervezés is érdekelne ideig-óráig de az is egy nagyon szigorú, és kötött szakma. Építész semmiképpen sem szeretnék lenni, ahhoz kell a matematika, amit utálok (nemzetközi gazdálkodáshoz is kell,ez az egyik ok, ami miatt nem lelném örömömet benne). Mi érdekel még? Hát.. ezoterika, sportok. Ezekből viszont nem tudnék megélni. Jajj, olyan komplikált világban élünk.:S
2010. ápr. 5. 12:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!