Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek hogy ne bukjak...

Mit tegyek hogy ne bukjak meg? Hogyan tanuljak hatékonyan? Megőrülök.

Figyelt kérdés

Sziasztok.


16 éves fiú vagyok, jelenleg kilencedikes, volt gimnáziumomból átjelentkeztem egy másikba, azért mert nagyon gyenge volt. (tényleg nagyon gyenge)

Semmit nem tanultunk soha, így elmentem onnan, hogy valamit azért tudjak az érettségin.

Tulajdonképpen jó tanuló voltam általános iskolába, meg gimibe is (csak mint mondom, a régi sulim olyan gyenge volt, hogy jegyek sem voltak) Ezt úgy kell értelmezni, mintha nem jártam volna fél évig iskolába.

Fél évvel most le vagyok maradva, és most az új suliban sok tanár szemétkedik velem.

Töriből 2 hetet kaptam, hogy bepótoljak 3!! óriási fejezetet, és kb. 900 kérdésre válaszolni. Tényleg annyi, mert anyagrészenként kb 30 van, és 1 fejezet 10 anyagrész.

Nagy nehezen megtanultam, a tanár azt mondta egyenlőre csak 1 fejezetből irat, ami az Ókori Róma.

A dolgozat napján megszivatott, és az Ókori Hellászból írtam.

Természetesen egyes lett, hisz nem arra készültem.

Ezen kívül van még egy 1-esem töriből, mert az első nap mikor átmentem a suliba, ők pont röpdogát írtak, és persze én is megírtam... Kémiából és irodalomból szintén nem értek semmit, azokból is bukásra állok jelenleg. (kémiából 1 db 1-es , és irodalomból is 1 db 1-es) Jó mondjuk lesz még jegyem biztos, de mindjárt vége a sulinak. Még az irodalmat meg lehet tanulni, de a kémiát szerintem érteni kell. Félek, hogy meg fogok bukni, soha sem buktam még meg, sőt, 3-asnál rosszabb jegyem. (3-as is csak egy volt általánosba)


Rengeteg, és az a baj, hogy újra bele kell rázódnom a tanulásba.

Hiába ülök le délutánonként törit tanulni. 2 órát ott vagyok a könyv felett és semmi nem marad meg!

Mit tegyek, hogy hatékonyabban tanuljak meg ilyen sokat?

Egyszerűen teljesen kész vagyok, hogy tanulok ennyit,és utána semmit nem tudok megjegyezni.


Kérlek segítsetek!


2016. márc. 29. 23:18
 1/1 anonim ***** válasza:

Jó régen kiváló írások születtek itt a tanulásról.

Keresd meg, segíteni fog.

2016. márc. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!